Skocz do zawartości

Skrypt Trade Overview


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt Trade Overview słuzy do bardziej zaawansowanego podglądu zysków jakie przynoszą nasze statki (nie tylko UT i ST, ale również te przypisane do fabryk) oraz stacji. Pozwala tworzyć dla każdego z nich dzienniki, gdzie możemy prześledzić co, gdzie za ile kupił i sprzedał dany statek. Możemy też dowiedzieć się na jakich towarach najwięcej zarabiamy, a na jakich tracimy.

Skrypt w formacie .zip, więc po ściągnięciu pliku wypakowujemy go i wszystkie pliki z katalogu script przenosimy do podkatalogu script w katalogu gry, a wszystkie pliki z katalogu T przenosimy do podkatalogu T w katalogu gry. Oczywiście jeśli gramy w polską wersje gry to spolszczenie jest dostępne na Mamucie, link w temacie o spolszczeniach skryptów.

Skrypt do poprawnego działania wymaga innego skryptu Chem String Functions Library. Co prawda zawiera on w swoim pliku instalacyjnym ten skrypt, ale polecałbym osobne popranie najnowszej wersji skryptu Chem String Functions Library. Skrypt ten jest dostępny w formacie .spk, instalacja poprzez Instalatora Cycrowa. Po instalacji jeśli gramy w wersję polską gry konieczne jest pobranie z Mamuta polskiej wersji pliku tekstowego: 8910-L048.xml i po wypakowaniu wrzucenie tego pliku do podkatalogu T w katalogu gry. Bez tego tłumaczenia skrypt Trade Overview nie będzie działał poprawnie.

Po poprawnej instalacji skryptu Trade Overview i skryptu Chem String Functions Library, uruchamiamy grę. W Sterowaniu/ zakładka Interfejs pojawi na się nowa pozycja (Otwórz przegląd handlu/Open trade overview), której możemy przypisać jakiś klawisz.

Następnie lecąc w przestrzeni naciskamy wcześniej przypisany klawisz i otwiera nam się okno do podglądu naszych własności. Pierwszą rzeczą jaka musimy zrobić to dodać do dziennika wybrane statki handlowe (możemy wszystkie) i wybrane stacje (też można wszystkie). Można również dodać podgląd towarów do dziennika. Wartość początkowa w dzienniku to wartość statku wraz z wyposażeniem. Wartość początkowa stacji to wartość jej zakupu i wartość towarów w jej magazynie. To oczywiście można konfigurować w opcji konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Yacku.

Czy możesz zdradzić jaka masz vr. tego skryptu, ponieważ w tej chwili są dostępne 3 jego wersje:

Trade Overview ( alpha7.8 )

Trade Overview ( alpha7.9 ) użyłem tej vr. i występuje jakiś redtekst.

Trade Overview ( beta1 )

Jako tako działa ale niestety nie wiadomo co kryje się pod tym redtekstem.

Spolszczenie z mamuta lecz niestety nie wiadomo do jakiej wersji.

Myślę ze sama instalacja była poprawna jak również skryptu alternatywnego ( Chem String Functions Library ).

Ps. nie chcę na silę instalować wszystkich żeby niechcąco czegoś w plikach gry namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Skrypt bardzo fajny ale u mnie przy większej liczbie stacji i handlarzy niestety spowalniał grę. Być może przy szybszym kompie ten problem nie będzie występował ale miejcie to na uwadze 🤪

Cytat

A ja mam inne pytanie jak wyzerować liczniki??

Teraz Ci dokładnie nie powiem, bo dawno nie odpalałem gry ale z tego pamiętam była do tego odpowiednia funkcja. W najgorszym wypadku możesz w skrypcie usunąć i dodać statek/stację na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Jest do pobrania wersja 2.0 tego skryptu.Czy jest szansa na spolszczenie?

Po zainstalowaniu wersji 2,0 + spolszczenie 7,9 mam readteksty.

Może jest jakiś inny skrypt ,dzieki któremu będę znał przychody generowane przez moich handlowców i fabryki ?

Spolszczenie jest wersji 2.0, prawdopodobnie nie doczytałeś że skrypt do działania wymaga biblioteki, zobacz do pierwszego postu.

Co do innych skryptów, zobacz do tematu o spolszczeniach i poszukaj opisu UTProfit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuzszej przerwie 😀

Faktycznie gdzies jest sprzecznosc vr skryptu faktycznie jest 2.0 +hotfix 4 (cokolwiek on znaczy)

Niestety link do spolszczenia podany tutaj juz nie istnieje i kieruje nas na strone Mamuta gdzie pliku brak, oczywiscie to nie problem poniewaz na Mamucie oczywiscie jest wyszukiwarka .

I tu pojawia sie problem poniewaz Yacek podaje ze spolszczenie odpowiada vr 2.0 natomiast opis pliku na Mamutku jest 7.9 w zwiazku z tym nasuwa sie pytanie gdzie sie podzialo owe tlumaczenie do 2.0 ??

Pozdrawiam.

EDIT

Yacku szacun 😀 jestes niesamowicie szybki nawet na mamutku w nazwie niema juz numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Link w pierwszym poście prowadził do starego pliku, którego nie było już na Mamucie. Link usunięty. Linki do spolszczeń są w temacie o spolszczeniach skryptów, tam zawsze są aktualne linki.

2. Spolszczenie na Mamucie jest do wersji 2.0, to co pisało przy spolszczeniu (7.9pl) to był numer kolejny pliku spolszczenia (sporo poprawek było). Numer już usunięty, aby dalej nie mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Uaktualniłem Trade Overview do v2.052

[[ Ależ, namieszane z tymi 8303 - 8302 .]]

Mam 8302-L048 i ....readtext 8302-63 + 8302-72. Tyle tylko. że owe '63' '72' NIE występuje w skrypcie.

ps.

Żeby nie było.

Dodam tylko , że mam także PL z Mamuta 8303-L048[TC] Trade Overview /na razie nie w 't' gry/

w 8303-L048 także brak - '63' '72' .

Co teraz? 😐

EDIT

COMMAND_TYPE_TRADE_17 : Start/Config - Commodity Logistics Software MK1 by Lucike co to takiego ? znalazłem to na Mamucie http://www.mamuthq.net.pl/forum_temat_1151_handlowiec.html .

Pytam w kontekście readtextów 2010-257/258/259/525/526, 2011-257/258/259/525/526 które....... mam niestety od samego początku gry.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=221815&postdays=0&postorder=asc&start=0 naturalnie odnośniki nie aktualne.

/8001-L048_[TC] Commodity Logistics Software 3.3.05 PL już mam w schowku/

EDIT 2

ALE NAMIESZAŁEM 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2012 o 21:34, sunairam napisał:

Dodam tylko , że mam także PL z Mamuta 8303-L048[TC] Trade Overview /na razie nie w 't' gry/

w 8303-L048 także brak - '63' '72' .

Co teraz? 😐

Dodać do katalogu t w grze. Jak pisał Bell Trade Overview korzysta z pliku 8303, jego brak powoduje readtexty.

W dniu 15.11.2012 o 21:34, sunairam napisał:

COMMAND_TYPE_TRADE_17 : Start/Config - Commodity Logistics Software MK1 by Lucike co to takiego ? znalazłem to na

Nowy rodzaj rozkazów wykorzystywany przez skrypt. Dla użytkownika docelowego to bez znaczenia, zamiast tego zobaczy w grze nazwę polecenia z pliku tekstowego przypisaną do tej komendy.

W dniu 15.11.2012 o 21:34, sunairam napisał:

Pytam w kontekście readtextów 2010-257/258/259/525/526, 2011-257/258/259/525/526 które....... mam niestety od samego początku gry.

Masz odpowiedź w tym temacie: http://xudb.pl/topic/340-x3tc-spolszczenia-do-skryptow/page__view__findpost__p__37798

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2012 o 21:34, sunairam napisał:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=221815&postdays=0&postorder=asc&start=0 naturalnie odnośniki nie aktualne.

/8001-L048_[TC] Commodity Logistics Software 3.3.05 PL już mam w schowku/

Nie mamy na to wpływu. Napisz na tamtym forum, w tym temacie, choć szanse są nikłe aby autor tematu ci odpowiedział, już od jakiegoś czasu nie pojawia się na forum Egosoftu. Możesz też napisać w oryginalnym poście na niemieckim forum Egosoftu dotyczącym skryptów. Ale autor skryptu (całej kolekcji skryptów) Lucike, od ponad roku nie pojawia się na tamtym forum. Jego skrypty, w najnowszych wersjach, znajdziesz na jego stronie: http://www.xuniversum.info/

I jeszcze jedna uwaga, jeśli używasz Bonus Packa, to nie instaluj osobno zawartych w nich skryptów. Szczególnie jeśli są one w nowszej wersji. Może to powodować konflikty w grze (w tym readtexty). Jeśli chcesz używać skryptów z BP, ale w najnowszych wersjach, to odinstaluj BP i instaluj same skrypty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...