Skocz do zawartości

KONSOLA JAKA??


El_Dar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maj się zbliża duuużymi krokami a z nim okres komunii świętych.

Będąc szczęśliwym posiadaczem chrześniaka co w tym roku dostąpi zaszczytu przyjęcia pierwszej komunii oraz masy prezentów z tym dniem związanych na mnie jak chrzestnego spadł obowiązek takowego prezentu sprawienia.

Młody coś tam nieśmiało napomkną o konsoli do gier.

i tu moje właściwe pytanie - JAKĄ ??

PlayStation 3 -

XBOX 360 -

Wii -

znaczenia w tym pytaniu ma:

- cena (raczej pośrednie)

- dostępność i cena gier

- rodzaje dostępnych gier (zważywszy na jego wiek i to że ma dwa lata młodszego brata)

- jakość gier (grafika - grywalność)

to mniej wiecej wszystko mam dwa tygodnie na zdecydowanie wiec może z wasza pomocą dam radę dokonać najlepszego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na pewne wywyższenie, ponieważ chyba jako jedyny mam tutaj konsolę aktualnej generacji, więc choć w jakimś najmniejszym stopniu znam i interesuje się rynkiem.

Na samym początku powiem, że jestem anty-plejstejszonowy, więc Ci zdecydowanie nie polecę niczego co z PS3 związane. Wg. mnie konsola to jednak w pewnym stopniu niewypał, więcej gier i exclusive'ów znajduje się na X360, które mnie zdecydowanie interesują. Dodatkowo na X360 jest zdecydowanie więcej pozycji, które są w naszym rodzimym języku, więc dla malców to wielki plus. Gry też można w miarę tanio dostać, używki szczególnie(dosyć prężnie rozwija się rynek wtórny na x360).

Inną sprawą jest Wii, jest to raczej taka konsola na której zwykły(tzw. hardcorowy) gracz zbyt dużo czasu nie spędzi, ale już taki casual i osoba lubiąca się w zabawach ze znajomymi przy konsoli, spędzi wiele miłego czasu. Zresztą co ja Ci będę pisał, polecę 4 filmiki które na pewno pozwolą Ci w pewien sposób ustosunkować się do Wii i X360:

Filmiki o Wii:

http://www.gaminator.pl/video/2410,quaz ... %87-1.html

http://www.gaminator.pl/video/2431,quaz ... %87-2.html

Filmiki o X360:

http://www.gaminator.pl/video/3871,quaz ... %87-1.html

http://www.gaminator.pl/video/3928,quaz ... %87-2.html

Jeżeli będziesz mieć dalej pytania, to wal. W miarę możliwości odpowiem. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli to ma być dla dzieciaka, to ja poleciłbym Wii, jest tam sporo ciekawych pozycji od nintendo, często zawierająca postacie bądź całe gry ze światów, które tenże widuje w TV lub... na opakowaniach chipsów 😉

Z drugiej strony: a nad handledem myślałeś?

Tja, w TV to może te światy widuje, ale z dostępnością gier na Wii bywa czasami bardzo ciężko. :/ Taka postać rzeczy i sprzętu od Wielkiego N 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tja, w TV to może te światy widuje, ale z dostępnością gier na Wii bywa czasami bardzo ciężko. :/ Taka postać rzeczy i sprzętu od Wielkiego N 😉

Zależy od lokalizacji. Np. we Wrocławskim Saturnie jest całe stoisko ze sprzętem i grami dla Wii 😉 Pozatym, tą konsole idzie złamać, a wiemy jak wyglada sytuacja w tym kraju. Koles z taka konsola zaraz poleci do kolegi po gierki na dvd-r, wroci do siebie i nie bedzie zeldy, bo nie ma modchipa 😀

Zaś z tego co mi wiadomo, sklepowe x-pudło ma już odświeżone zabezpieczenia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze dla dziecka najlepsze bylo by Wii. Dlaczego nie PS3 ? Wiec... PS3, czipsy i cola. Coz wiecej potrzeba do szczescia dziecku. Zas godziny spedzone przy grach, oraz kalorie pochloniete robia swoje. Potem rodzic zmagac sie musi z postepujaca: otyloscia, skolioza plecow, prochnica zebow oraz apatia (niepotrzebne skreslic) swojej pociechy 😉 Grajac na Wii troche sie porusza i nie zgnusnieje jak my niegdys przy np. malym atari gdzie gra wczytywala sie dwie godziny, a my zgarbieni do granic mozliwosci gapilismy sie w ekran telewizora i wsluchiwalismy w beep magnetofonu HA HA 😉

Przy Wii jest duzo zabawy ruchowej, obecnie konsolka jest wystawiona chyba w kazdym markecie z elektronika. Zapodajesz jakies guitar hero czy karate i szalejesz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El_Dar, dobrym pomysłem byłoby samemu wybranie się do jakiegoś dużego marketu i "przetestowanie" wszystkich dostępnych opcji. W sumie Wii byłoby dobrym pomysłem, lepszym od xboxa dla takich dzieciaków. 😉

A i może wypadałoby się spytać co Młody chce za konsolę dokładnie? Może oczekuje super wypasionego Xboxa 360 z grą Prince of Persia, a tu mu dadzą jakiegoś badziewnego i kompletnie nieznanego Wii, które jest dla neigo do niczego. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zaczynasz gadać jak fanboy 😉

Zauważyłem, że w pewnym stopniu jestem fanboyem Xboxa ostatnio, jednakże nie takim który nie widzi nic poza nim. Jestem również pececiarzem, więc jeszcze tak źle nie jest. Ale chyba przyznasz mi rację, ze lepiej sie dopytać, niż później wysłuchiwać że chciało się dobrze, a tutaj klops wyszedł. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale chyba przyznasz mi rację, ze lepiej sie dopytać, niż później wysłuchiwać że chciało się dobrze, a tutaj klops wyszedł. 😉

Jeśli mam być szczery, to nie widzę tutaj pytania:

Cytat

Może oczekuje super wypasionego Xboxa 360 z grą Prince of Persia, a tu mu dadzą jakiegoś badziewnego i kompletnie nieznanego Wii, które jest dla neigo do niczego.

😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba skuszę się na 3 - gen.

3 generacje mozna kupic w kilku "zestawach". Ja swoją wziołem z Loco Roco2, i myślę że to jakiś żart, bo w boxie znalazłem grę, konsolę, baterię, ładowarkę i karteczkę w stylu "nie zamykaj tacki napędu, gdy trzymasz w niej język". Mój znajomy gdy kupował, nie miał gry, ale miał słuchawki, folię na ekran, futerał do noszenia, kartę pamięci, ba, nawet podstawke mu dodali 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PSP 3000, to w moim przekonaniu rzeczywiście warto, sam posiadam już od kilku miesięcy i jestem zadowolony(na przerwach między lekcjami sprawdza się idealnie 😉 ). Możliwość przerobienie jeszcze nie istnieje ale to jest kwestia tyg. lub miesięcy, (znaleźli błąd który prawdopodobnie umożliwi na uruchamianie programów stworzonych przez użytkowników, a może i gry, ale tak jak napisałem wcześniej to jeszcze nie do końca potwierdzona przyszłość).

A zawartość mojego zestawu różniła się od tego co napisał Rafio jedynie grą czyli NFS: Undercover a więc warto dokupić jeszcze jakiś futerał bo inaczej ekran szybko się porysuje i w ogóle nie wygodnie bez takowego przenosić. I bez karty pamięci także się nie obędzie. No i jeszcze najważniejsza rzecz, kabel do podłączenia PSP pod komputer.

W sumie nie licząc tych braków to PSP jest spoko. 😉 A gry nawet nie takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posłuchałem rady - ZAPYTAŁEM - CHCE .................................... PSP 😉 😉

No widzisz. I co by było, gdybyś się nie zapytał... Uuuuu... Lepiej nie wiedzieć. 😀 Chociaż dzieciak wcześniej mógł napomknąć o jaką dokładnie mu konsolę chodzi, bo wyboru trochę jest, ale cóż wymagać od 8latka. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cytat

Widzę , że albo chrzestniak , albo Ty coś pomyliłeś ,ponieważ PSP to przenośna konsolka tzn takie cuś -> PlayStation Portable (PSP)

Gdyby młody powiedział , że chce PS wtedy można by się zastanawiać , która generacja PS2 czy PS3 (drugie odradzam)

Co nie zmienia faktu, że to ciągle konsola 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...