Skocz do zawartości

OPB


El_Dar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gram już jakiś czas w TC. Postanowiłem zainwestować w Fabryczki po wybraniu sektora i ustawieniu dwóch małych fabryczek zaczęły one powolutku przynosić profity.

Wraz z pierwszymi dochodami pojawili się piraci. Co prawda w niewielkich ilościach lecz dość regularnie. Wymagało to częstych odwiedzin w tym sektorze. postawiłem regularny patrol Cerber + 2 Centaury. Lecz to kurna nie to.

Wiec zacząłem rozglądać się za czymś bardziej skutecznym w pilnowaniu bram i tu pojawił się problem choć Orbitalne Platformy Bojowe występują dość powszechnie we Wszechświecie to nie natknąłem się nigdzie na żadną do kupienia.

Ktoś coś wie, może gdzieś widział .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego w normalnej niezmodowanej grze nie kupisz. 😉 Ale znalazłem kiedyś coś takiego 😀 (może będzie Ci przydatne):

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=228416

Co do konfiguracji statków w patrolu sektorowym to było to przedtsawione chyba gdzieś w tym opisie:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=130176

Z tego co pamiętam dobrym zestawem jest 1xM6, 3-4xM3 i do tego ileś 5-8xM4/M5. Proszę nie komentować przed zapoznaniem się z matriałem źródłowym. Jeżeli chodzi o urzyteczność M6 to na forum angielskim była dyskusja które z nich najlepiej nadaje się do tego celu (http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=37996&postdays=0&postorder=asc&start=30). Prztestowane zostały one na tym samym klasterze Khak (ileś prób dla każdego M6). Kolejność (od najlepszego do najgorszego - rozumiana jako min. średnia szybkość likwidacji celu): Osprey, Nemesis=Centaur, Hydra, Dragon. Ostatni jako jedyny poległ podczas paru prób. Nemesis miała zainstalowany standardowy zestaw uzbrojenia (żadnej ze specjalności Paranidów).

Edit:

Opis dosyć szeroki dotyczący generalnie użyteczności poszczególnych jednostek w walce jest na stronach 149-154 (wersja 3-cia). Wynika z niego że najlepszym zestawem do standardowego patrolu sektorowego jest 1xM6 (jako lider patrolu), 4xM3 i parę M4(naprawdę pare 2-4). Inne zestawy ze względu na ich koszty lub efektywność nie są polecane. Jeżeli ktoś chce użyć M2 jako lidera patrolu to jako jego obstawę powinien mieć sporo (nie ma podanej konkretnej liczby) M3 i kilkanaście M4/M5. Żadnego M6 bo ich nie potrzeba (znacznie lepsze w tej roli są mniejsze jednostki). M2 jest w rzeczywistości przerośniętym M6.

Po przeczytaniu dalszych stron (aktualizacja do X3TC) prymat lidera patrolu przejmuje klasa M7. Mamy więc teraz do wyboru zestaw "light" (economy class) z M6 lub na bardziej wymagające sytuacje zestaw "hevy" (buissnes class) z M7. Natomiast dla tych co kasa się nie liczy (używają jej nawet w toalecie) mamy "superior" (prywatny jet) z M2 w roli głównej. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w patrolowanym przez mojego Cerbera sektorze wziołem misję "Patrolu Sektorowego" po jakiś 20 sekundach zmaterializowało się około 7 Yaki Centaur + kilka sztuk drobnicy.

Zanim doleciałem tam moim Vidarem Cerber już tam był.

Dodam że konfiguracja uzbrojenia Cerbera to HEPT+Flak w każdej wieżyczce i do przodu HEPT.

Jak już doleciałem tam to zostało mi do dobicia dwa Centaury (i tak decydujące ciosy zadał Cerber) i 2xM4 w wyniku tego zarobiłem zaledwie 600 Tyś a sądzę że gdyby nie Cerber to bym kilka milinów wyciągną.

Generalni to głośniki eksplodowały a na ekranie było żółto/pomarańczowo od eksplozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim zestawie jaki masz najlepsza opcja dla ciebie to misje z obroną stacji kosmicznej. Ja mam 1x cerber artyleria na wieżyczkach plus plazmówki na przodzie oraz 6 katan . Ustawiasz katany jako skrzydło , ustawiasz je jako atakuj wszystkich , akceptujesz misję i skaczesz cerberem do bramy z której wylatują wrogowie. Sam zajmujesz się M6 cza każdy jest ok od 500 do 700 tyś. kasy zaś katany rozprawią się z drobnicą. Jak będziesz miał szczęście to artylerią wybijesz większość drobnicy zanim to się rozlezie po systemie. M6 wylatuje pojedynczo z bramy więc masz strzelanie do kaczek 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...