Skocz do zawartości

wymiana broni czy to mozliwe ???


Balbinka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam 🤪

ciekawe czy jest mozliwosc zainstalowania broni innej niz ta co jest przypisana statkowi ??

zlapalam Cutlasa ale on ma tylko elektro magnetyki co daje raczej slaba sile ognia w zwarciu z innym M3 naprzyklad xen L ,

czy da rade to jakos naprawic ???? szkoda mi go bo to dobry statek ale pojdzie na zlom jak nie bedzie mocniejszy 😉

pozatym parametry ma swietne

6x 25 MJ oslony

4 dzialka Elektro magnetyki z przodu

2 dzialka Elektro magnetyki gorne przednie to chyba wiezyczka ??

i 2 dzialka dolne tylne wiezyczka rowniez elektro magnetyki.

jak macie pomysl jak poprawic jego sile ataku to zapraszam do dyskusji

ale jak macie problemy z innymi statkami ???? to podzielcie sie opinia ??😛

z powarzaniem Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektromagnetyki to bardzo dobra broń. Co prawda mają niższy współczynnik niszczenia osłon niż HEPT ale zużywają o wiele mniej energii a ich "pociski" są dużo szybsze niż te z HEPT. Spróbuj z WMP ucelować M5.

Cytat

zlapalam Cutlasa ale on ma tylko elektro magnetyki co daje raczej slaba sile ognia w zwarciu z innym M3 naprzyklad xen L ,

🤪 Na jakiej podstawie wysunęłaś tak...(muszę to napisać, przykro mi) niedorzeczny wniosek. Cutlas to świetny myśliwiec. Jednym pierdnięciem kasuje PX-a a co dopiero mówić o L. Wiesz Asiu wszystko zależy od pilota 😉

Co się zaś tyczy instalowania broni innej niż ta którą twórcy przypisali do statku, to jedynym sposobem na to jest wyedytowanie plików gry i zmiana parametrów statku. Służy do tego X3 Editor. Do pobrania STĄD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale nie bede zmieniac ustawien , pozatym masz racje jest to dobry mysliwiec ale musialam sie nauczyc nim latac, to sam stwierdziles ze ma niska sile ognia i jest raczej malo skuteczny przy zbijaniu oslon ale fakt niedocenilam tego statku bo nie mialam pelnego uzbrojenia , teraz to inna sprawa ful uzbrojenie ful oslony ful upgrade co moglam dostac w dokach zaopatrzeniowych teraz pozostaje marauder i tuning zobaczymy co ma pod maska 🤪

ja naleze do dobrych pilotow LX niszczylam K oraz J xenkom ,o takich jam M6 to nawet nie wspomne ale ty troche jest inne latanie i namiezanie niz w X3R

cza sie tylko przyzwyczaic i nauczyc latac odnowa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do nowego sposobu sterowania dość szybko można się przyzwyczaić

a co do Elektro Magnetyków to to dzięki niskiemu zapotrzebowaniu na energię możesz zapomnieć o konieczność oszczędzania jej więc w walce jest to nieocenione po prostu walisz i walisz a oni padają i padają szczególnie jak siedzisz za sterami Vidara i jego gigowymi tarczami. Po prostu rzeźnia. 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

do nowego sposobu sterowania dość szybko można się przyzwyczaić

No ja się nie przyzwyczaiłem i "jadę" na klasycznym sterowaniu 😉

Cytat

szczególnie jak siedzisz za sterami Vidara i jego gigowymi tarczami. Po prostu rzeźnia

Vidar to świetny statek. Lubię polować nim na Qmoszki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgadzam się, że statek jest świetny, ale elektromagnetyki mają strasznie powolne pociski. Przydała by się jeszcze jakaś broń do niszczenia lekkich myśliwców z prędkością pocisków ok 700 m/s. Tak to ja się dłużej męczę z m5 niż z m6 😉

Trafienie m5 tymi pociskami graniczy prawie z cudem, szczególnie jeśli ta m5 nie atakuje mojego statku, tylko inny pod moją ochroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem tego w TC, ale w XTM-e obecnie latam Vidarem i statki M4, M5 wykańczam rakietami Burza. Kiedy wlatuję do sektora gdzie buszuje np. P Ścigacz z obstawą to pierwsza rzecz jaka robię to biorę statki M i N na cel i puszczam w ich kierunku po jednej Burzy, kiedy dolatuję do P Ścigacza mam już tylko do załatwienia jego i L oraz LX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzą? Przecież ta rakieta jest strasznie wolna, ok 150 m/s. Muszę spróbować z Ziemskimi rakietami, bo w TC tymi statkami masz do wyboru 2 rodzaje rakiet. Mały wybór broni i rakiet to największa wada tych statków.

Mam jeszcze pytanie odnośnie satelit. Czy rozmieszczanie satelit w sektorach zwiększa skuteczność UT? Ja dzięki temu widzę ceny produktów w stacjacy w systemach gdzie nie mam statków, ale czy to pomaga również kupcom, czy mają "czita" i widzą zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakiet w TC nie sprawdzałem, jak pisałem zacząłem ich używać dopiero teraz jak wróciłem do XTM-a.

Co do satelitów, ja zawsze w każdym nowo odkrytym systemie zostawiam satelitę, lubię widzieć co się w nich dzieje, natomiast dla handlowców nie ma to znaczenia, przynajmniej w X3. Jak jest w TC to nie wiem, ale zauważyłem taką zmianę w stosunku do X3: w X3 wystarczyło że miałeś w swoim statku Lokalizatory cen i mogłeś zdalnie lokalizować ceny w odległych sektorach statkami, które nie posiadały lokalizatorów w ładowni. W TC jeśli chcesz tego dokonać musisz wyposażyć inny statek również w Lokalizatory inaczej nie będzie miał opcji sprawdzania cen w swoim menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...