Skocz do zawartości

Awaria grafiki ??


rolnik_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ok 2 miesięcy temu zakupiłem sobie nową grafikę Radeona HD4850 512 MB HIS . Od tygodnia podczas grania w X3 ( na max. detale) zaczął mi się obraz psuć, inaczej mówiąc jakieś kreski na monitorze się zaczęły pojawiać. Podejrzewałem że sterowniki się wysypały więc zainstalowałem od nowa te z płyty , problem pozostał więc zainstalowałem najnowsze ze strony producenta. I nic nie pomogło, a raczej stan się teraz pogorszył bo już przy wystartowaniu kompa mam jakieś kreski , różnego koloru ,

oraz cały pulpit jest w kreski. Więc przyczyną może być padnieta grafika, zasłaby zasilacz (cziftek 400W), płyta główna ( asrock 1xAGP, 1xPCI express), procek chyba nie. Nie mam pojęcia co komputerowi dolega, jak możecie pomóc byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sprawdź czy kabel z monitora do karty dobrze siedzi w gniazdach. A najlepiej jakbyś mógł sprawdzić na innym kablu.

Tymczasem doraźnie spróbuj przywrócić stan systemu sprzed pierwszej awarii. Jak mi się stary ge-force sypał to przez 2 miesiące go tak ratowałem 🤪 . Po każdym przywróceniu działał przez jakieś dwa-trzy dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Asrak z AGP i PCI-E ? :|

Trochę słabo, może płyta główna siada?

Mani sam jesteś jak Asrak. 🤪

Oczywiście Asrock to zazwyczaj jeden wielki syf, chyba że ma się płytę na Uli 1695, wtedy to dobry asrock. 😉 Ja swojego Dual-Vsta posiadam już z dwa lata i problemów brak. A AGP i PCI-E w jednym bardzo przydatnym jest. 😛

Co do problemów, pożycz od kogoś inną kartę, albo włóż starą i sprawdź jak to działa. Jeżeli wszystko ok, to znaczy że grafa walnięta, jeżeli problem istnieje nadal to pewno jednak płyta albo zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc ten temat i foto z pierwszego posta, od razu podejrzewałem wentyl na karcie. Takie artefakty to efekt przegrzania GPU. Moja rada miała dotyczyć smarowania lecz okazuje się, iż tutaj puściły śrubki mocujące; na wszelki wypadek powiem: jak kupujecie kartę graficzną to pamiętajcie, żeby zdjąć wentyl, usunąć fabryczną pastę i nałożyć jakąś lepszą (polecam Zalman STG1 lub najlepszą istniejącą Coollaboratory Liquid Pro). Zdarza się, że dość często fabryczna pasta nawet nie pokrywa całego proca karty graficznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak kupujecie kartę graficzną to pamiętajcie, żeby zdjąć wentyl, usunąć fabryczną pastę i nałożyć jakąś lepszą

Tylko zazwyczaj to oznacza utratę gwarancji, ponieważ plomba jest zwykle umieszczana na jednej ze śrubek mocujących wentylator. Sam chciałem coś takiego zakombinować z moim GF 7300 GT Sonic jednak plomba powstrzymała moje zapędy 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia grafiki to z czystym sumieniem mogę polecić Accelero S1 rev2...można go używać w trybie pasywnym lub aktywnym(z wentylatorem)mnie udało się przepchnąć nawet mostek SLi między fiszbinami..a co najważniejsze jest nie drogi około 55-70 zł.U mnie na 8800GT(+wentyl 92MM)@725 rdzeń miał 48C w stresie a PCB 38C druga karta mimo że też ma chłodzenie dwuslotowe ale fobryczne miała temp.o 10C wyższe mimo wentyla ustawionego na 100%.

http://forum.pclab.pl/t311450.html

http://www.arctic-cooling.com/deu/vga2. ... ta=7&disc=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką plombę na 8800GT Palita ale nie widzę problemów z jej usunienciem,zakładając że jest to ta pocięta naklejka na dolnych dwóch śrubach.Właczyć kartę na chwilę żeby się rozgrzała..następnie wyciągnąć z budy i przy pomocy skalpela i pensety do kalkomani delikatnie odkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też podgrzać kartę wyjętą z budy za pomocą suszarki. Stosuję ten sposób w przypadku radiatorów przyklejonych do procesorów za pomocą termoutwardzalnych past termoprzewodzących - taka pasta po mocnym podgrzaniu robi się lekko plastyczna i puszcza podczas delikatnego obracania radiatorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak a'propos kart graficznych: mam do sprzedania swoją "starą" kartę graf. XFX GF 7800 GS na AGP, z 256 MB GDDR3 (256bit), wyjściami DVI, D-Sub, S-Video (TV-out), taktowaną 440/1300 MHz (rdzeń/pamięć). Jest to karta z serii eXtreme edition i bardzo ładnie reaguje na OC - wystarczy spojrzeć na wyniki z 3DM'06 sprzed i po OC:

proc. E5200 3311 MHz, graf. GF7800GS 440/1300 MHz

3DMark Score 3888

SM 2.0 Score 1443
SM 3.0 Score 1448

CPU Score 2730

proc. E5200 3311 MHz, graf. GF7800GS 475/1400 MHz

3DMark Score 4148

SM 2.0 Score 1556
SM 3.0 Score 1559

CPU Score 2632

(to tylko przykładowy OC, mający na celu pokazanie, że wydajność karty faktycznie rośnie po zwiększeniu taktowania - na takich taktach karta chodziła u mnie, zaś w testach dochodziła nawet do 520/1400 na oryginalnym chłodzeniu, a gdyby zmienić chłodzenie na wydajniejsze, to kto wie, jaka byłby górna granica osiągów...)

Jeżeli ktoś wciąż ma komputer z AGP i planuje zmienić grafikę na silniejszą, to polecam - ta karta jeszcze się "nie zestarzała" i wciąż daje radę! ...czego dowodem mogę być ja sam, tak długo opierający się zmianie karty graficznej na inną (ale niestety mało które nowe płyty gł. obsługują łącze AGP :/ ).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 PLN, ale moge zjechac do 299, chociaz wolalbym nie (znam moc tej karty). Tu masz pogladowa aukcje na Allegro: http://www.allegro.pl/item607665831_bfg ... 00_ok.html (a moja karta jest silniejsza). Gdyby twoi znajomi byli zainteresowani, to czekam na kontakt, ale dopiero 19-go kwietnia bede w Polsce i bede mogl sie odezwac.

PS. Sory za brak polskich znakow: pisze z niemieckiego kompa 😉 i nie za bardzo mam czas na podmienianie literek na polskie litery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...