Skocz do zawartości

Vidar vs Scabbard (TC:Misja 7)


Trident
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Generalnie to miałem nie zaśmiecać forum ale mam problem którego rozwiązania nie znalazłem na forum angielskim i polskim egosoftu.

Poradnik przejmowania Boarding Podami oczywiście przeczytałem jednak nie o BP w tym chodzi.

Otóż wykonując ziemskie misje ląduje w Stoczni na orbicie Marsa i dostaje Scabbarda z Marines i polecenie przejęcia Vidara.

Wszystko fajnie, niby banał ale rozkazując użycia komendy Pirate-> Board Ship, Scabbard lata na około Vidara i nic nie robi...Marines nie startują a ja grzecznie sobie czekam Cutlassie i załamuje ręce 🤪

Oczywiście shield zbity do poniżej 10%...

Próbowałem tez będąc na pokładzie Scabbarda i to samo...

Polecenie bojowe i atak na osłony działa tylko jak przyleje Vidarowi i stanie się wrogi bo wstępnie jest statkiem neutralnym.

Później podjąłem próbę od razu atakując Vidara i wtedy gdy już jest dla mnie wrogi uaktywnić pirackie polecenia ;P

I nic... lata sobie Scabb na około Vidara i tyle.

Nawet wyrzuciłem Marinsa z ładowni 😉

W końcu dostaje wiadomość że ktoś tam obejmie dowództwo nad flotą i Vidar zostaje mój ale nie o to mi chodzi... Chciałbym się dowiedzieć jak przejmować statki i nijak mi to nie idzie :/

Mam wersje angielską tą nie steamową z patchem 1.4 ez żadnych udziwnień i modów 😛

Da się rozwiązać jakoś ten problem??

Pozdrawiam

Trident 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej misji nie miałem okazji sprawdzić działania Marines, bo jak piszę w FAQ misji TC po podleceniu do Vidara dostałem komunikat że jest on mój. Natomiast w kolejnej misji mamy za zadanie przejąc inny, duży statek i tam wydanie komendy Mirines zadziałało, wylecieli ze Scabbarda i dokonali próby abordażu. Nie przejmuj się więc może i graj dalej. Albo wypróbuj abordaż na innej jednostce. Może ta misja ma buga? Zresztą nie pierwszy i nie ostatni w fabule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki popróbuje jeszcze tak dla zasady i jak nie wyjdzie mi próba z odległościami to zobaczę jak to wyjdzie z jakimś Argońskim Mamutem xD

EDIT:

Dobra udało mi się ^^

Za szybko się poddałem.. W pozycji w jakiej stoi Scabb od Vidara polecenie nie działa dopiero gry kazałem mu się zbliżyć do celu i było chyba mniej niż 500m uruchomiłem komendę Pirate... Scabb zatoczył okrąg i zbliżył się do Vidara i niemal sobie antenki połamali ^^ Komandosi wystartowali jednak za pierwszym razem cala ekipa zginęła ^^ mimo ze 4 weszło 🤪 do środka bo pozwoliłem na regeneracje osłon... No cóż wszystkiego mieć nie można. (A no i nie za każdym razem mi to działa ...na 5 prób wyszły 2 😉 nawet gdy sam podleciałem na 30m a później teleportowałem się na swój statek )

Jak ja jestem na pokładzie, Scabb odlatuje przy autopilocie od statku i nic się nie dzieje...krąży w kolko.. Szkoda bo TC gdyby nie te rażące po oczach bugi byłby bardzo dobry (mimo że nie ma BBSów xD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że mi tak to prosto nie podchodzi ^^

Przejąć #deca też mi się nie udało za pierwszymi 10 razami xD

Ale odkryłem dodatkowe polecenie "Launch Marines"... 🤪 Wystrzeliło ich ale Terranie zdążyli już przejąc CPU 😉

Co do BBSów to misje są ale to już nie ma tego klimatu co wlot na stacje i szperanie co się ciekawego dzieje tu i tam ^^

Szkoda że zabrali bardzo klimatyczne wstawki do gry jakimi były BBSy a w zamian dali nam bugi xD

Co do przejmowania to niestety działa mi tylko w odległości mniej niż 1-0,5 km... i tylko jak sam podlece bliżej albo Scabb sam zataczając kolko wokół statku zbliży się na taka odległość.

Nie chce modyfikować jakoś gry... bo czuje jakbym oszukiwał 😛

Nawet Custom Game ma ***modified*** w profilu i już jakoś mnie to odstrasza 😁

Chociaż pozmieniałbym sobie chociażby przejście przez tunel zmienił te takie "Aaaaaaaa" 😁 na jednak trochę bardziej inspirujące glosy i realniejsze avatary ras ...a no i naprawił abordaże xD Gra ma klimat ale bez polotu jakoś :/

Świetna gra ale piękno tkwi w szczegółach a bugi niszczą te szczegóły i odbierają trochę chęci do gry...chociaz zabawa Yoko wypchanymi myśliwcami ^^ w pirackich sektorach bywa ciekawa...to jednak moje marzenia o flocie abordażowej legły w gruzach 😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...