Skocz do zawartości

Pytanie o wielkość hangarów


Prowler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam 🤪 Kiedyś dużo grałem w X2, "trójkę" kupiłem jakiś czas temu ale wtedy jakoś mnie nie wciągnęła. Ostatnio pogoda nieciekawa i czasu do zmarnowania troszkę więcej dałem X3 drugą szansę i... tym razem zaskoczyło 😉 . Zacząłem od "vanilla" żeby zaznajomić się trochę z interfejsem i sterowaniem, teraz przyszedł czas na zabawę z XTM i od razu pojawiło się pytanie.

Szukałem informacji o ilości i wielkości doków w poszczególnych statkach ale nie wiem jak to co znalazłem ma się do rzeczywistości, więc... Czy któryś z większych statków (miałby działać jako mobilna baza) ma możliwość dokowania większej ilości TSów ? Mam na razie ok. 20kk, więc prosiłbym też o podanie ewentualnej tańszej alternatywy. Dodam że ściągnąłem już plik xls ze statystykami statków ale wielkości hangarów są dosyć niejasno podane.

I jeszcze jedno- zauważyłem, że czasem podajecie dokładną reputację z daną rasą np. -4000, +500 itd. Jak mogę uzyskać takie dane w mojej grze ? W informacji o pilocie mam tylko rangi wraz z % postępem do kolejnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TS-ów to więcej niż masz w pliku ze statystykami ci nie powiem. Nigdy nie dokowałem TS-ami do większych statków, nie miałem potrzeby. Używałem skryptu Bulk Transporter upgrade. Nie wiem o co ci chodzi że wielkości hangarów są nie jasno podane? Masz napisane w odpowiedniej kolumnie ile statków i jakiej klasy może dokować i są to raczej (z małymi wyjątkami) poprawne dane.

Co do drugiego pytania, zobacz do działu FAQ i poszukaj pytania: Sprawdzenie reputacji u Yaki, Terran, będziesz wiedział jak przeczytasz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jakoś wcześniej umknęło mi zdanie o tym, że w ten sam sposób można sprawdzać reputację u pozostałych ras.

Co do hangarów, chodziło mi głównie o te błędy w pliku xls o których czasami piszecie.

"Niejasności"- przy niektórych statkach widnieje napis np. "10x M3-5 | 1x TS", a przy innych "14x M3-5 | inc TS" i miałem (chyba) płonną nadzieję, że to oznacza "including TS" - "włączając w to TS" (czyli TSy mogą lądować w hangarze, tak jak myśliwce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a ja dokowałem do niej Hyperionem (M7).

Hyperion jest chyba raportowany w XTM jako M6.

M7, M0 i MTS są klasami sztucznymi, stworzonymi w XTM.

Cytat

"Niejasności"- przy niektórych statkach widnieje napis np. "10x M3-5 | 1x TS", a przy innych "14x M3-5 | inc TS" i miałem (chyba) płonną nadzieję, że to oznacza "including TS" - "włączając w to TS" (czyli TSy mogą lądować w hangarze, tak jak myśliwce).

Galleon ma wpis "inc TS" i może do niego zadokować jeden TS (przynajmniej tak było w XTM 0.7.3). Mógł dokować na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperion to statek klasy M7 i tak jest w XTM-ie bo ten statek nie dodaje XTM tylko patch 2.5 do X3 zawierający misję Bala Gi.

Dopiero X3:TC degraduje Hyperiona do klasy M6.

Wszystkie (prawie) statki niby M7 dodawane przez XTM-a (Seth, Tygrys itp.) są identyfikowane w grze jako M1 lub M2, bo z takich statków zostały stworzone. Dlatego maja tak wyśrubowane parametry. Jedynym prawdziwym statkiem M7 dodanym przez XTM-a jest Boroński Wieloryb. On w grze jest poprawnie identyfikowany jako M7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Kupiłem na początek Słonia, a ostatnio Galeon i ten ostatni spełnia jak na razie wszystkie wymagania.

Myślę teraz o zdobyciu i zagospodarowaniu własnego sektora żeby mieć jakiś swój kącik w X'owym wszechświecie 🤪 Może doradzicie na jaką jego ochronę postawić ? Na co zwracać uwagę przy wyborze statków w tym wypadku ? Ilość wieżyczek i moc osłon ? Znalazłem zestawienie najskuteczniejszych rodzajów broni w OOS ale o samych statkach zbyt wiele nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie masz upodobania.

Skrajne (prawie-skrajne) przypadki:

- Last Frontier lub któryś z Ziemskich sektorów: leżysz do góry palnikiem i w przerwach między łykami piwa patrzysz jak znikają czarwone punkciki na radarze;

- Kao's Mistake (lub gorsze): leżysz do góry palnikiem i w przerwach między łykami piwa robisz "load game".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...