Skocz do zawartości

Automat dokujący w X3:TC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W X3:TC nadal jest dostępny w Dokach Zaopatrzeniowych Automat dokujący, jednak w Sterowaniu nie ma możliwości przypisania żadnego klawisza do opcji "Automat dokujący", nie ma takiej opcji. Jak więc można korzystać z Automatu dokującego? Uproszczono to w ten sposób że jeśli będziemy w odpowiedniej odległości od stacji do której dokujemy (zależy do jakiej stacji dokujemy, ale na pewno odległość musi być mniejsza niż 10km) wystarczy że jeszcze raz użyjemy komendy "Dokuj do..." z menu kontekstowego wybranej stacji, lub prościej użyjemy przypisanego do tej komendy skrótu "Shift+D", a znajdziemy się w kleszczach dokujących stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego chyba nie uzywalem w X3, wiec nie wiem, czy moje rozumowanie jest dobre.

Czy automat dokujacy powoduje, ze automatycznie zostajemy "zakleszczeni" w doku, czy moze ma taka sama funkcje jak dokowanie na autopilocie? Ja do tej pory zawsze dokowalem na autopilocie z wlaczona SETA, ale nigdy nie uzywalem klawiszy odpowiedzialnych za automat dokujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokujesz na autopilocie, to dolatujesz w pobliże stacji, trafiasz w ścieżkę z pulsujących świateł i lecisz nią do kleszczy gdzie następuje dokowanie, zapis gry i jesteś w stacji. Używając Automatu dokującego w odpowiednim momencie (zależy od stacji, a raczej jej wielkości) pomijane jest dolatywanie w ścieżce z pulsujących świateł. Po prostu klikasz na klawisz przypisany do Automatu (w TC używasz skrótu Shift+D) i już jesteś w kleszczach stacji, następuje zapis gry i to wszystko. Bardzo przydatne, skraca czas nawet jak dokujesz na SETA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się załamałem, opis Automatu dokującego jest od ponad pół roku w FAQ. Widać że moja praca nad FAQ poszła na marne. 🤪

Inna sprawa że o tym jak dział Automat dokujący dowiedziałem się po pół roku grania w X3, zupełnie przypadkowo. Niby Automat kupowałem od początku, skrót też miałem zrobiony, ale instrukcja jest na ten temat lakoniczna, że nie wiedziałem jak jedno z drugim połączyć. Dopiero kiedyś uciekając przed jakimiś piratami/xenkami do najbliższej stacji, kiedy byłem już na ścieżce dokującej, chciałem włączyć SETA, ale nie trafiłem w klawisz J tylko ten przypisany do Automatu dokującego i nagle, mimo że byłem jeszcze spory kawałek od stacji, znalazłem się w kleszczach dokujących 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zawsze w X3 kupowałem automat dokujący ale nigdy (pomimo wciskania Shift D) nie zauważyłem takiego zachowania (dopiero w X3TC). No cóż musiałem coś źle robić i muszę przyznać spodziewałem się że jest to jakiś bug w X3TC. Chcę poinformować, że (przynajmniej u mnie) automat dokujący działa do wszystkich obiektów czy to jest stacja, TM czy jakikolwiek inny obiekt do którego można zadokować. Parę razy zadokowałem przez tzw. mijankę w moim TM będąc rozpędzonym na maksa (np. uciekając przed hordą zwiadowców Khak 🤪 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...