Skocz do zawartości

Skrypt do opcji "uznaj za wroga, jeśli ma wrogie zamiary"


cybernauta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy istniej skrypt do opcji jwt. ?

Chodzi o tą, która jest dostępna w konsoli rozkazów każdego statku i wież laserowych (na dole, pod usatwieniami relacji z rasami).

Rozbudowałem trochę flotę, mam sporo wież laserowych a co jakiś czas gdzieś spada mi reputacja. Doszedłem już do tego, że to przez ww. opcję zaznaczoną domyślnie na "TAK" w którymś ze statków lub wież. Nie zawsze bowiem podczas zakupu jednoski fruwającej pamiętam by przestawić na "NIE".

Gdy spada mi reputacja, muszę odnalezc w dość obszernej liście "zbuntowaną" jednostkę, a trwa to dość długo. Pół biedy gdy pojawia sie komunikat o ataku - wtedy wiem gdzie szukać winowajcy. Najczęściej jednak dowiaduję się dopiero z komunikatu pt. "twoja reputacja spadła", że coś jest nie halo.

Po tym nieco przydługim wywodzie podsumowujące pytanie przmi: czy jest na to jakaś rada? Skrypt ustawiajcy od ręki wsystkie moje jednostki na "NIE" w opcji "uznaj za wroga, jeśli ma wrogie zamiary"?

🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie spotkałem się z takim skryptem.

Wydaje mi się, że powinieneś przestawiać tę opcję tylko w jednostkach, które służą Ci jako handlarze. Tylko one mogą być przyłapane na niekontrolowanej kontrabandzie. Dodatkowo uważaj na przejęte statki, czy nie mają nielegalnych towarów i czy mają prawidłowe ustawienie opcji "przyjaciel/wróg".

Wieże laserowe i jednostki wojskowe (np. patrole) nie powinny zaatakować sojuszników, więc nic tu nie musisz zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie znam przyczyny na 100% ale wydaje mi się, że to przez moje patrole, które atakują przelatujących Piratów, Xenków i Khak ale przy okazji być może trafiają też zaprzyjaźnione rasy. Zdarza się to rzadko ale jednak. Wtedy taki przypadkowo ostrzelany "przejaciel" oddaje i nie daj Bóg gdy któryś z moich ma ustawione to nieszczęsne "TAK" w opcji o której piszę. Nie dość że reputa spada to na dodatek patrzę, a tu na moim statku który wziął udział w awanturze ostrzalana sojusznicza rasa przestawiła się na "wróg".

I tak robi się bigos 🤔

Cóż, pozostaje mi chyba tylko uważniejsze ustawianie opcji nowo zakupywanych/zdobycznych statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ważna sprawa, jeżeli ustawiłeś te patrole, lub jakiekolwiek inne statki, by se latały automatycznie gdzieś we wszechświecie, i Ty nie jesteś w tym sektorze obecny, to, komputer liczy wszelkie konflikty automatycznie, tj. nie uznaje przypadkowych kolizji, które mogą się zdarzyć w sektorze, w którym Ty przebywasz, a nawiązanie do Twojego pytania, nie uznaje "friendly fire".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie ma kolizji jako takowych w sektorach, w których nie przebywasz.

To, że komputer, wcześniej z Tobą zaprzyjaźniony, atakuje Twoją flotę, oznaczać może, że albo, Twój statek miał źle ustawione parametry wróg/przyjaciel i sam prosił się o zaczepkę, albo, miał na pokładzie coś nielegalnego, co w danym sektorze jest tępione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to Mani opisał. Jeśli Cię nie ma w sektorze, to nie ma kolizji pomiędzy jednostkami i nie istnieje możliwość przypadkowego ostrzelania przyjacielskich ras. Nawet obrażenia w czasie walki są liczone zupełnie inaczej. Gra nie śledzi toru pocisków, bo w rzeczywistości ich nie ma - silnik gry liczy jedynie obrażenia na podstawie algorytmu i uwidacznia to w postaci uszkodzeń tarcz i kadłuba.

Wiemy natomiast, że statki handlowe mogą być poddane kontroli na okoliczność kontrabandy nawet wtedy, kiedy jesteś poza sektorem. Był już wątek o tym i potwierdziło to kilku graczy niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...