Skocz do zawartości

Górnictwo Mobilne


LITWINCZUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknąłem jeszcze raz na tego sępa i się wyjaśniło. W czasie montowania wyposażenia na nim, w doku zaopatrzeniowym miałem kilka statków i przenośny system wiertniczy trafił na inny 😀

Wyposażenie statku:

- polecenia handlowe mk1 i mk2, bojowe mk1 i mk2, specjalne

- przenośny system wiertniczy

- skaner minerałów

- zgarniacz rudy (? nie pamiętam jak się to zwie w polskiej wersji, w ang. ore collector)

Śmiga po Seizewell zbierając rudę aż miło. Stacji docelowej nie ustawiałem, po zapełnieniu ładowni wysyłam go sam w odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi chyba z powrotem możecie kupować górnicze statki ....

Wsiadłem w swojego sępa i ręcznie podleciałem na 3 km do asteroidy, odwróciłem się do niego zadem i jak napisał Yacek nacisnąłem F1 i przejąłem kontrolę nad wieżyczką tylną uzbrojoną w PSW, oddałem ręcznie 1 strzał i rozwaliłem asteroid na mniejsze kawałki .

Przesiadłem się za stery i dałem rozkaz "Zbierz minerały"

Zauważyłem ze statek sam zaczął rozwalać pozostałe skałki i po jakimś czasie zaczął zbierać rudę, po czym pełny zadokował do stacji którą mu wskazałem.

Tam przesiadłem się do M3 i dałem Sępowi aby dalej robił swoje i na jego "Info " obserwowałem już co się dzieje. On dalej rozwalał i zbierał rudę.

Myślę że świeżo kupionym statku trzeba zainicjować ręcznie tylną wierzę i dalej już samo leci.

Jeśli ktoś sprawdzi czy u niego ten system działa to proszę o potwierdzenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Niedawno rozpoczęłam nową rozgrywkę na Profilu Boroński książę. Wiecie nawet ta Borońska Ciężka Hybryda fajnie się przedstawia. Na dniach wgram sobie skrypt z Borońskim M7 Lusca 🤪.

Znudziło mnie ciągłe zarabianie pieniędzy na fabułach i stawianie nielegalnego kompleksu w Avarice. Postanowiłam zagrać inaczej a raczej zarabiać inaczej. Na fabule Terran można się nieźle wzbogacić, to tez darowałam sobie ją, latam sobie w Argońsko Borońskich sektorach.

W jednym Argońskim sektorze znalazłam dziwnym trafem dziwny TL :/ o nazwie Pojazd cywilny tragarz.

Opchnęłam go za 15 mil kr. W chwili obecnej mam jednego TP który rozwozi wódkę w Heron`s Nebula i TS który zajmuje się Gógnictwem Mobilmym. No i tutaj mam pytanie czy taki TS który krószy asteroidy i wydobywa z nich surowce, to czy te asteroidy niszczone znikają w danym sektorze ? Bo nie chciałabym by mój Górnik zniszczył bogata w surowiec asteroidę. Wolałabym wybudować na niej kopalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pamiętam moje początkowe boje z X3 TC, nie pamiętam tylko na jakim patchu to mi chodziło. Nie będąc jeszcze świadoma tego, że w Herons Nebulla jest źródło zysku

Spoiler

Destylarnia Gwiezdnej wódki x2 dająca olbrzymie dochody, zwłaszcza dla początkującej fazy gry.

W sektorze Ore Belt stawiałam swoje kopalnie Krzemu i Rudy. Tylko że nie byłam tam sama, konkurencja nie śpi, po jakimś czasie postanowiłam zniszczyć kopalnie NPC, a następnie postawić w tym sektorze moją. Po zniszczeniu kopalni NPC asteroida również znikała, aczkolwiek po jakimś czasie pojawiała się nowa kopalnia z tą że samą asteroidą 🤪 Ale jak jest na obecnym Patchu , tego to ja już nie wiem ponieważ nie bawię się w sprzedawanie Rudy lub Krzemu ponieważ jest to mało satysfakcjonujące mnie źródło dochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopalnia NPC to taka sama fabryka jak każda inna. Zniszczysz ją, lub zostanie zniszczona, jest szansa że się pojawi znów taka sama, w tym samym miejscu. O odradzaniu się fabryk było już pisane.

Natomiast z asteroidami jest inaczej. Zniszczysz (rozłupiesz) taką, po jakimś czasie pojawi się na nowo taka sama w tym samym miejscu. Postawisz na asteroidzie kopalnię, a ona zostanie zniszczona, to asteroida już się nie pojawi w tym miejscu.

I o tym właśnie pisał Prowler. A ja potwierdzam to w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam górnika który sobie wydobywa rude (polecenie - wydobywaj minerały) i odwozi ją do mojego kompleksu ale niestety po każdym takim kursie dostaje wiadomość że zadanie zostało wykonane i górnik czeka na polecenia można to jakoś zautomatyzować bo czasami jak kilku ich przyleci w jednym czasie robi się niezły młyn 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam górnika który sobie wydobywa rude (polecenie - wydobywaj minerały) i odwozi ją do mojego kompleksu ale niestety po każdym takim kursie dostaje wiadomość że zadanie zostało wykonane i górnik czeka na polecenia można to jakoś zautomatyzować bo czasami jak kilku ich przyleci w jednym czasie robi się niezły młyn 😀

Jeśli to jest ta funkcja w której jest opcja podania ilości wydobywanego towaru, to wstaw tam wartość -1

(minus jeden) Nie gwarantuję, że to zadziała. W poleceniach handlowych działa.

Jak to nie zadziała, to postaw obok TL. Na nim składuj kamyki a jakims TS dostarczaj do kompleksu

poleceniami logistycznymi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...