Skocz do zawartości

Argon military sektor [M148]


El_Dar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem muszę dostarczyć 200 teladinium do sektora Argońskiego (N142) po przekroczeniu bramu dostaje wiadomość że sprawdzają moje pozwolenia i następnie w trakcie tego sprawdzania dostaje komunikat że naruszyłem Argońska przestrzeń wojskową która mam natychmiast opuścić bo inaczej .... po jakiś 10 sekundach wszystko co lata i ma zęby rzuca się na mnie.

Ktoś wie jak z tym se poradzić dodam że w momencie gdy wlatuje do tego sektora to wszystkie stacje z wyjątkiem tej do której mam zadokować są już czerwone

p.s.

znalazłem rozwiązanie TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja tę misję robiłem dwa razy, na dwa różne sposoby. W obu przypadkach latałem już Hyperionem Zwiadowcą:

Sposób1

Spoiler

Po zakupieniu wymaganych 200 szt. Taladanium wykonałem skok do Nieznanego sektora pomiędzy sektorem Nathan's Voyage, a sektorem M148. Tu respawnują się co chwilę Myśliwce Kha'ak, ale dla mnie już nie groźne. Następnie przelot przez bramę do sektora M148. Po wyjściu z bramy, prawie wszystkie stacje na czerwono (oprócz Placówki Wojskowej do której mamy lecieć i Elektrowni). Statki w sektorze również na czerwono. Zaraz po minięciu bramy zgłasza się pilot patrolu Argonu i po sprawdzeniu że mamy na pokładzie Teladianum informuje nas że możemy lecieć do Placówki Wojskowej, równocześnie drugi pilot patrolu nakazuje nam natychmiastowe opuszczenie sektora. Jeśli ruszymy w stronę Placówki Wojskowej, wszystko co może latać rzuci się w naszą z wiadomym zamiarem. Mnie dzięki Hyperionowi udało się, na resztkach osłon zadokować do Placówki Wojskowej. Teraz trzeba poczekać aż zadokuje nasza Terrańska koleżanka. Po chwili włączy się film i okaże się że musimy podjąć z sektora dwoje astronautów. Całe szczęście że X3:TC aby zabrać jakiś przedmiot z przestrzenni kosmicznej, nie trzeba otwierać ładowni co wiązało się z opuszczeniem osłon. Teraz wystarczy tylko wybrać przedmiot, astronautę na cel i "przelecieć" przez niego. Dzięki temu znów na resztkach osłon zebrałem obu astronautów i wykonałem szybki wyskok z sektora. Misja cudem wykonana.

Sposób2

Spoiler

Łatwiejszy (no, prawie łatwiejszy). Już po wykonaniu misji przeczytałem na forum Egosoft że jeśli zrobi się wcześniej pierwszą misję fabuły Final Furry to dostaniemy od Argonów polecenie udania się właśnie do sektora M148 i już nie będzie w nim nic na czerwono. Ponieważ miałem jeszcze save ze stacji gdzie kupowałem Taladianum, no to oczywiście load i sprawdzamy. Aby rozpocząć fabułę Final Furry należy w sektorze Omicron Lyrae odszukać statek Exterminator (jest odznaczony na mapie sektora) i skomunikować się z pilotem. Po potwierdzeniu naszego przystąpienia do misji otrzymujemy zadanie patrolu. Mamy lecieć za statkiem Exterminator. Udajemy się poprzez sektor Treasure Chest do sektora Black Hole Sun. Tu następuje inwazja Xenków. Naszym zadaniem jest zniszczenie wszystkich Xenońskich statków. I tu zaczynają się schody, dobrze zrobić sobie zapis stanu gry. W sektorze pojawia się około 5 statków P, dwa statki PX i około 20 statków drobnicy (LX,L, M, N). Pierwsze podejście samym Hyperionem zakończone Game Over. Drugie podejście Hyperionem, Panterą, Tygrysem, Heavy Dragon i Heavy Nemezis i znów Game Over. Niestety, w TC ilość i siła wystrzelonych przez wrogów rakiet jest powalająca. Po trzech kolejnych loadach posiłkowałem się skryptem: Reduced Enemy Missiles, który redukuje siłę i ilość rakiet do poziomu znanego z X3. Teraz poszło łatwo. Po pozbyciu się wszystkich Xenków dostałem rozkaz udania się do sektora M148 i zadokowania do Bazy Wojskowej po dalsze instrukcje. Tak też uczyniłem. Tym razem faktycznie w wszystko ma kolor niebieski, spokojnie możemy zadokować do Placówki Wojskowej i wykonać misję Terran, a następnie, jeśli ktoś ma ochotę to zadokować do Bazy Wojskowej w celu otrzymania dalszych misji Final Furry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sposób nr. 2... Aczkolwiek wykonanie operacji Final Fury Nova Raiderem jest bardzo proste, wystarczy zaczekać z boku aż największa horda myśliwców przejdzie, i spokojnie wyeliminować P, PX i (zależy jak długo zaczekamy) LX. Resztą myśliwców zajmie się Exterminator i inne myśliwce uczestniczące w operacji. Troszkę to tchórzliwe, ale działa! 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zawsze grałem i ta misja mi przychodziła bez problemu ale dzisiaj nie jestem w stanie jej wykonać.

Mam merkurego i na nim te 200 jednostek Tealdihanum range u argonów mam na dość wysokim poziomie więc mnie nie atakują.

Informuje mnie facet że muszą sprawdzić co wiozę a potem jest wszystko ok więc lecę i dokuje do placówki wojskowej. I tu najdziwniejsze bo nic się nie dzieje znika Teladihanium ze statku ale ani żaden komunikat nie przychodzi ani nic się nie dzieje czekałem ze 30 minut aż przyleci tamta kobieta ale nic się nie dzieje. Możliwe że to wina patcha 2.6 bo na 2.5 wszystko było ok.

MAM czystą grę jedynie z patchem 2.6 robiłem reinstal i nadal to samo.

Czy ktoś wie jak mi pomóc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za pierwszym razem według kolejności ale był ten błąd , więc przeinstalowałem grę i zainstalowałem tylko ten patch a;e nada; się nie da zrobić tej misji. A na patchu 2.5 śmigała.

Bawiłeś się może Spadkobierca lub Lucky Heir? Jeśli tak to zobacz do katalogu director i wykasuj plik 3.02 Plot Missions, on blokuje wykonywanie fabuł. Potem albo stare save, albo skrypt reset plot.

Jeśli nie bawiłeś się, to masz dwa wyjście:

1. Reinstalka gry

- patchować tylko do 2.5

- wykonać misje

- spatchować do 2.6

- grać dalej

2. Z pliku 08.cat wyciągnąć za pomocą X3mod Manager plik Khaak Plot.pck (powstanie Khaak Plot.xml)

plik przekopiować do katalogu director w katalogu gry (jeśli nie masz, załóż taki katalog). Ten plik to wersja fabuły Kha'ak z patcha 2.5 (plik 08 i 09.cat/dat dodawał patch2.5).

Plik wrzucony do katalogu director będzie miał większy priorytet niż plik z patcha 2.6

- wykonać misję

- usunąć plik Khaak Plot.xml z katalogu director

- grać dalej

To potwierdzi że fabuła Kha'ak została skopana w patchu 2.6

Cytat

Yacek,mam problem bo chciał bym polatać statkiem Hyperion Zwiadowca wiesz gdzie go zdobyć,a może trzeba pozycję startową zrobić? 😀

Ale jak trzeba to poproszę o nazwę jaką trzeba wpisać aby ten statek poprostu był na pozycij startowej.

Xenon Q, nie pisz pytań gdzie popadnie, ten temat nie ma nic wspólnego z Twoim pytanie, nie będzie więc odpowiedzi.

Cytat

Umnie jest tak: Jedna budowla jest tam na czerwono "Baza Wojskowa" nie wiem czemu gram na pathu 2.5 i jest wszystko ok.Tylko nie wiem co zrobić aby Baza Wojskowa była na niebiesko jak pozostałe. 😀

Zobacz do FAQ fabuły Final Fury, to dowiesz dlaczego tak jest. Bo jest to normalne, do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przejść na patchu 2.5 ale sejwy nie są kompatybilne z 2.5 a trochę szkoda mi to wszystko tracić co już mam może to nie jest dużo ale mam ze 4 statki no i kilka milionów na koncie no i co najważniejsze u większości raz mam taką rangę że mógł bym kupywać najlepsze statki no i tyle sektorów już odkryłem aż żal to wszystko od początku zaczynać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...