Skocz do zawartości

problemy i pytania o skrypty


Cerber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare pytań dotyczących skryptów(gram z xtm 0.74 na starych sejwach):

1. Podczas gry doastałem informacje o nieskończonej pentli i usunięciu skryptu. Czytałem że w poprzednich wersjach skryptu Mk3 Improvement były takie problemy. Sprawdzałem jednak liste skryptów i żadnego nie ubyło.

2. Czytałem że skrypt Mk3 Improvement polepsza traderów. Czy ktoś go używa? Jak tak to jak się sprawuje i czy trzeba coś kupywać czy wystarczy zainstalować?

3. Coś dziwnego dzieje się z mapą scorpa. Linie na prawo ciągną się w nieskończoność, a przy próbie uaktualnienie wyskakuje błąd.

http://img227.imageshack.us/my.php?image=x3mapmj4.png

4. Czy istniee skrypt który nakazywał by miśliwcom ściąganie poprzez teleporter towarów np rakiet podczas walki z innego statku?

5. W związku z powyższymi problemami i śmieciami pozostałymi po poprzednich skryptach planuje reinstalkę gry i nowy początek. Czy te skrypty nie będą się ze sobą albo z xtm gryzły?

XTM 0.74

Patch 2.5

Bonuspack

BBS Extras

BBS Offers

Kopalnie Nividium

Leveling AI

Guild pack

Poprawka do Poleceń Logistycznych MK 2

Asteroid relocator

SCS

BSE

Terran Economy Fix

Mk3 Improvement

Poprawka do statków Kh'ak

Fight Command Software MK3

OCS Apollo

Station/complex seller

Stevio Weapons dealer

Stocznia XTM

Gildia Piratów

Konwoje Xenoński

Odblokowanie statkówe

Sector Skirmishes

Pare statków

Race Response Fleets

Xenon Border Conficts

Yaki Armada

Sector Tekaover

Improved Kh'ak

Litcubes Khaak Xenon Invasions(Inwazje xenonów i Kh'ak)

Poprawka dokowania do Xenońskiego J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Ten komunikat powinien wychodzić każdemu kto gra w wersję 0.7.4. Jest to błąd jednego ze skryptów XTM-a. Błąd wraz ze sposobem poprawy jest opisany na forum Xtended. W tej chwili przechodzi testy, jeśli zakończą się pomyślnie, plik będzie dostępny na Mamucie.

Ad. 3. Przeinstaluj może mapę. Masz zastępcze tłumaczenie XTM-a?

Ad. 5.

XTM 0.74 OK

Patch 2.5 OK

Bonuspack OK

BBS Extras OK

BBS Offers ??

Kopalnie Nividium ??

Leveling AI ??

Guild pack OK

Poprawka do Poleceń Logistycznych MK 2 ??

Asteroid relocator ??

SCS OK

BSE OK

Terran Economy Fix (raczej nie potrzebne, bez tego ziemianie latają wszędzie)

Mk3 Improvement ??

Poprawka do statków Kh'ak ??

Fight Command Software MK3 ??

OCS Apollo ??

Station/complex seller ??

Stevio Weapons dealer OK

Stocznia XTM OK

Gildia Piratów OK

Konwoje Xenoński OK

Odblokowanie statkówe ??

Sector Skirmishes OK

Pare statków OK

Race Response Fleets OK

Xenon Border Conficts OK

Yaki Armada ??

Sector Tekaover OK

Improved Kh'ak OK

Litcubes Khaak Xenon Invasions(Inwazje xenonów i Kh'ak) OK

Poprawka dokowania do Xenońskiego J (nadal potrzebne, ale nie instalowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam i pozdrawiam 🙁

wzgledem skryptow ??? to na mamucie masz taki temat co zowie sie kompatybilne scrypty z XTM 0.7.4 - Sama napisalam posta co jest napewno kompatybilne i sie nie gryzie z XTMem

zaco gwarantuje . a co do reszty to powiem szczeze ze kilka scryptow nie znam nie instalowalam i nie posiadam 😉 a szkoda 😉 jak cos to prosze o linka do tego skryptu z kopalniami Nividium .

Z pozdrowieniami Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mi to wyskoczyło dopiero po kilku albo nawet kilkunastu godzinach gry zaraz po zainstalowaniu BSE, wię myślałem że się z czymś gryzie. Dzięki za odpowiedź.

3. Mam i do tego tymczasowe spolszczenie z mamuta.

Proszę oto link: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=1923554

Kopalnia do nabycia w Paranidiańskich stoczniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hejka

1. Przy okazji tego wątku chciałbym się zorientować, czy istnieje skrypt na poprawę reputacji u danej rasy bo jakimś cudem nagrzebałem sobie u Splitów.

Na forum egosoftu ktoś tam pisze o tym całym "Cheat" skrypcie Cycrowa bodajże, ale jak to się tam konkretnie ustawia tę reputację, bo już widzę że to jakaś wyszża szkoła jazdy...

🤔

2. Czy istnieje jakiś skrypt na wykorzystanie statków pasażerskich?

Chodzi mi o to by działały na podobnej zasadzie jak TS tylko, co oczywiste, żeby samodzielnie woziły pasażerów (a nie surowce) za kasę.

PS: Szukałem też kopalni nividium, dzięki za aktualny link 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania: nie znam cheata, nigdy nie miałem.

Reputacje jak chciałem szybko podnieść to robiłem to w ten sposób:

Latałem od stacji do stacji lub dokowałem do jednej i load aż do skutku, czyli do pojawienia się w BBS-ach oferty na datki charytatywne, wpłacałem pieniądze i patrzyłem na ile podniosła się reputacja, jeśli jeszcze mi jej brakowało to kolejna wpłata. I tak aż do czasu gdy reputacja podskoczyła do poziomu, który chciałem osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oks, już mam i ustawiłem reputę na mniej więcej taką jaką miałem przed tym dziwnym zdarzeniem 🤔

Będę musiał uważać następnym razem na tych obrażalskich Splitów co by nie urazić ich delikatnych uczuć 😀))

Gdyby ktoś jeszcze szukał w jaki sposób podnieść pikującą w dół niczym akcje na światowych giełdach reputację, proszę;

http://cycrow.thexuniverse.us/scripts/help/script2.html

============

EDIT:

A propos TAXI, może ten skrypt coś ciekawego wprowadzi do gry?

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=165829

Mój angielski jest taki sobie, nie wiem - czy zakłada on własnie że taksówki same będa się kręcić po wszechświecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ad. 5.

XTM 0.74 OK

Patch 2.5 OK

Bonuspack OK

BBS Extras OK

BBS Offers ??

Kopalnie Nividium ??

Leveling AI ??

Guild pack OK

Poprawka do Poleceń Logistycznych MK 2 ??

Asteroid relocator ??

SCS OK

BSE OK

Terran Economy Fix (raczej nie potrzebne, bez tego ziemianie latają wszędzie)

Mk3 Improvement ??

Poprawka do statków Kh'ak ??

Fight Command Software MK3 ??

OCS Apollo ??

Station/complex seller ??

Stevio Weapons dealer OK

Stocznia XTM OK

Gildia Piratów OK

Konwoje Xenoński OK

Odblokowanie statkówe ??

Sector Skirmishes OK

Pare statków OK

Race Response Fleets OK

Xenon Border Conficts OK

Yaki Armada ??

Sector Tekaover OK

Improved Kh'ak OK

Litcubes Khaak Xenon Invasions(Inwazje xenonów i Kh'ak) OK

Kopalnie nividium zdaje sie wystepuja juz w wersji 0.7.4 podobnie jak hodowle much kosmicznych.

Levelling AI dziala jak nalezy. Nagroda za zestrzelenie poza sektorem jest przyznawana, odkrywane jest imie pilota i level. Walczy troche lepiej.

Yaki Armada. Crap. Wywalic, nie dziala jak trzeba. Pisalem juz o tym.

Poprawda do statkow khaak. Wywalic. Juz to jest zastosowane w o.7.4

Terran Economy. Juz niepotrzebne.

BBS Offers. Dziala dobrze.

@Cybernauta

Dobrze trafiles. To cos jak handlowiec mk3 tylko ze wozi pasazerow. Musze to przetestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sorkvild, dasz znać jak to hula?

Trochę boję się tego instalować, żeby czegoś nie popaprać gdyż z tego co rozumiem, żeby skrypt taxi działał nalezy jeszcze

Cytat

To start taxi service, every ship must have the Explorer Software and (only M5) Cargo Lifesupport System installed. To be able to use the Explorer Software, you must have installed a current version of the Bonuspack.

czyli http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=151502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem to http://www.egosoft.com/download/x3/bonus_en.php , poszło gładko.

Następnie skrypt "Taxi-Software MK1 V3.3 (final)" ale chyba nie działa (?)

Pojawiły się jakies nowe komendy (Ogólne, Pirackie itd.) ale pomimo iż kupiłem u Teledian kilka Tukanów (TP) i zatrudniłem nowych pilotów, dokupiłem do nich nawet jakieś "polecenia zwiadowcze" (tak na wszelki wypadek) nie widzę żadnego polecenia związanego z TAXI.

Coś jeszcze trzeba zrobić?

=======EDIT=======

Walczyłem, walczyłem i coś tam się udało.

Stąd http://x-lexikon.xibo.at/wiki/index.php ... d./Scripts pobrałem "Taxisoftware MK2, V1.0" i działa.

🤔

Niestety, wszelkie komunikaty związane z tym skryptem mam po niemiecku więc nie rozumiem co tam prawią.

Ale ważne że jako tako hula, tylko dośc badziewnie wygląda nie po naszemu...

😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zyskami jeszcze nie wiem, pewnie kokosów z tego nie ma ale i też się niczego wielkiego nie spodziewałem 🤔

Instalowałem ów skrypt gdyż trochę przeszkadzał mi fakt, że TP nie są wykorzystywane 😀

Teraz sobie kursują tu i ówdzie, nawet nie zwracam na nie uwagi. Zawsze trochę wiecej ruchu w sektorach 😀

Przy okazji; o ile ponoć w Taxi MK1 można było ustawiać jako taksówki zarówno TP jaki i M5 (ta druga opcja szczególnie rozsądna, gdyż owe maleństwa rozwijają duże prędkości) to już w MK2 nie wiem dlaczego, ale nie mogę M5 w żaden sposób ustawić pod TAXI... 😀

W sumie i tak jakoś po instalacji skryptu w wersji MK1 nie miałem żadnych opcji dot. taxi dlatego musiałem zainstalować MK2 i tu jest już ok ale działa tylko na TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...