Skocz do zawartości

automatyzacja handlu


Anakin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Od niedawna gram w X3:TC. Próbuję przebić się przez ten ogromny zakres wiedzy (instrukcja, fora etc.), mam jednak pewien problem.

Chciałbym zautomatyzować handel. Po kilku misjach Terran w kampanii, trafiłem na typowy problem w misji Ratunek, gdzie pomimo konieczności przeskanowania kilku statków, nie jestem w stanie ich zlokalizować... Po kilkunastu podejściach odpuściłem, sprzedałem wszystkie zdobyte w kampanii statki, kupiłem transportowiec i zainstalowałem na nim polecenia:

- bojowe MK1,2

- handlowe MK1,2,3

- zdalny system kupiecki

-lokalizator cen zakupu i sprzedaży.

Niestety, po wejściu w konsolę poleceń mogę jedynie odpalić ręczny handel/sprzedaż. Uruchomienie kupca sektorowego jest widoczne jako jedna z opcji poleceń handlowych, ale jest wyszarzone (niedostępne). Dlaczego?

Dodam, że w info o statku w ramach zainstalowanych systemów są widoczne tylko polecenia handlowe MK1. Wszystkie inne powyższe widnieją jako wyliczone elementy "wyposażenia" a nie "zainstalowane systemy"... nie wiem, czy ma to znaczenie.

Kolejność zakupu była może niewłaściwa? najpierw kupiłem Handlowe MK3... 

Przejrzałem wszystko co się dało, nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Pomóżcie, bo nie chcę rozstać się z tą grą, ale jej nieprzejrzystość mnie przeraża.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. A za najlepszy sektor do szkolenia handlarza MK3 uważa się sektor Empires Edge w przestrzeni Paranidów.

Ostrożnie, to uzależnia. Ja kupowałem Argońskich Merkurych w wariancie XL zawsze gdy były dostępne w stoczni na Argon Prime, „na zapas”. Wyposażałem je w napęd skokowy u Terracorp w Home of Ligh i parkowałem na stacji handlowej w Empires Edge. Kiedy jeden handlowiec osiągał poziom 8 dostawał rozkaz handlu we wszechświecie, a jak już opuścił Empires Edge rozkazywałem handel następnemu handlarzowi w kolejce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pamiętaj, że trochę czasu minie, gdy przez ten czas kupiec będzie wbijał wyższe levele poszerzając swe umiejętności i dochody, aż osiągnie poziom legitnego kupca wszechświatowego. Z doświadczenia to nie polecam dawać tym statkom uzbrojenia, gdyż często podejmują nierówną walkę zamiast uciec i uratować zyski. Z sektorów by trenować handlarzy zawsze wybieram Power Circle, Company Pride, Antigone Memorial, jest tam bezpiecznie, sporo elektrownie i zapotrzebowanie na energię, aczkolwiek po jakimś czasie można nasycić fabryki, tak że handlarz będzie miał przestój zanim zapali mu się lampka że gdzieś wreszcie ubyło i można znów dołożyć.

Tutaj dokładnie opisane, co i jak.

https://x3.solasistim.net/index.php/Universe_Traders_Guide/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...