Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie handlowca Mk3


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wielu z was juz sie z tym spotkalo. Otoz mam wymaksowanego handlarza w superfrachtowcu, a ten kupuje po kilka sztuk np. stekow (zamiast calej ladowni) lub innych towarow podczas gdy do dyspozycji ma cala ladownie i mnostwo gotowki na zakup. Leci sobie z predkoscia 50 po by sprzedac 12 sztuk stekow na stacji. Wkurzajace i przynoszace straty. Ktos wie czy istnieje optymalizacja tego zachowania, w sensie skrypt lub patch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że wystarczy go zresetować =) tzn. wyłączyć (np. przez wydanie polecenia leć do sektora) i włączyć ponownie. Nie wiem na ile to działa - sam miałem podobny przypadek - Delfin superfrachtowiec [z najbardziej doświadczonym pilotem] leciał z 5 sztukami steków =) ale później się opanował i nadrobił handlem wieżami laserowymi. Nie kontroluje zbytnio tego co robią, jeśli w ciągu 20 minut rzeczywistej gry robią dla mnie momentami grubo ponad 2.000.000 kr. to mam gdzieś z czym latają 🙁 inna sprawa, że ten przychód jest różny, ale to też z tego względu, że moja flota nie jest zbyt rozbudowana (jak dobrze liczę to 6UT na różnych poziomach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie to normalna sprawa. Im wyższy poziom handlowca, tym lepszych okazji on szuka, a największy przelicznik na cenie można spotkać właśnie na okazjach sprzedaży kilku sztuk, a nie masówce. Dlatego ja na UT-ki zawsze ostatnio kupuję statki o mniejszej pojemności, za to szybsze. Tak aby mogły szybciej ubiec konkurencję i w razie ataku szybciej uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o ile sprzedaje sprzęt zaawansowany technologicznie a nie leci z pięcioma stekami 🙁 ale fakt faktem, że to może być właśnie przyczyna. Ja wpadłem na podobny pomysł i zainwestowałem w Kajmany - problem polegał na tym, że bardzo powoli się uczyły. Nie ważne gdzie je wysyłałem - jeden Kajman jeszcze jako tako, ale drugi to po przylocie do sektora wisiał w powietrzu z komendą "zostań tam" (oczywiście każdy w swoim sektorze 😉), dopiero jak go kilkanaście razy relokowałem to zyskał ten ostatni poziom wymagany do uruchomienia UT i od tamtej pory idzie mu lepiej 😉 nie wiem, może trafiłem na załamanie gospodarki, chociaż to by było dziwne, bo próbowałem go w sektorach zarówno teladiańskich, jak i borońskich, argońskich i paranidzkich i to były sektory nieźle oddalone od siebie... Jedynie do splitów go nie posyłałem - może to błąd 😎 następną partię Kajmanów poślę u nich na szkolenie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze szkolę w Home Of Light, dzięki TerraCorp HQ zawsze mają czym handlować i przeważnie szkole jednego jak osiąga poziom UT to wysyłam na podbój szlaków a w jego miejsce wstawiam następnego. I ostatnio zacząłem używać jako handlowców MTS'ów szybkie i dobrze chronione. Ziemskie lub OTAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna flota handlarzy liczy na chwilę obecną 1x Delfin Superfrachtowiec, 2x Merkury Tankowiec, 3x Kajman. Wszystkie statki wymaksowane z najlepszym dostępnym dla nich uzbrojeniem i osłonami i innymi dodatkami. I Delfin i Merkury mają po 25lvl, jedynie Kajmany się ociągają w lvlowaniu 🙁 Pozytywnie zaskoczyły mnie Merkury - już w trakcie lotów szkoleniowych potrafiły zarobić więcej niż Delfin Superfrachtowiec z pilotem na maksymalnym poziomie. Z sektora Home Of Light też często korzystałem, ale ostatnio właśnie oba Kajmany po kolei wysyłane do tego sektora wisiały sobie z komendą "Zostań tam", więc trzeba było je zdjąć. Następnym zakupem będą 2 sępy, może i superfrachtowce. Chcę zobaczyć jak one się będą sprawowały 😉 ale to jeszcze za czas jakiś, po ostatniej inwestycji we w pełni wypasionego Centaura kredytki spadły poniżej 10.000.000 więc chwilowo nie inwestuję 😉 lubię mieć rezerwe, a im więcej mam handlowców tym większa rezerwa mi jest potrzebna 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soull, z tym zbrojeniem UTków to bym uważał. W razie napadu nie będzie uciekał (skok w bezpieczne miejsce) tylko zacznie się bronić i najczęściej przegra, bo cóż to za uzbrojenie mają TSy. To samo tyczy się podsystemu wzmacniania obrazu - mając go też nie skoczy do bezpiecznego sektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi bez problemu wypasione na maxa skacza do bezpiecznego sektora, a przed skokiem potrafia jeszcze przylozyc wrogom lub nawet kilka 1-2 mysliwcow rozwalic.

Natomiast mam czasami problem z tym skromnym transportem w postaci kilku sztuk malowartosciowych towarow. Czasami takze przynosza mi straty na poziomie kilkuset tysiecy cr., ale to zdarza sie rzadko.

Dodam, ze gram na wersji 0.7.3, najnowszej na razie nie instaluje (poczekam chyba na pelne spolszczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno handlowców nie miałem, dwie-trzy ostatnie gry żyłem tylko z tego co sam zdobyłem. Teraz mam aż/tylko dwóch. Oba to Ikar Tragarz, wypasiony na maxa. Jeden lata jako sektorowy w Nome of Light, drugi w Antigone Memorial. Mają może skromną ładownię, ale jeszcze nie widziałem by leciały z nie doładowaną ładownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja dawno handlowców nie miałem, dwie-trzy ostatnie gry żyłem tylko z tego co sam zdobyłem. Teraz mam aż/tylko dwóch. Oba to Ikar Tragarz, wypasiony na maxa. Jeden lata jako sektorowy w Nome of Light, drugi w Antigone Memorial. Mają może skromną ładownię, ale jeszcze nie widziałem by leciały z nie doładowaną ładownią.

Tak, a spróbuj, żyć z tego co zdobędziesz na czystym X3 bez half-cheatów w postaci SCS + BSE =) nie żebym tu kogoś piętnował 🙁 ale ustawianie sobie parametrów wyskoku i stanu żeby zdobyć jakiś statek, to dla mnie już praktycznie stosowanie trainerów 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą grę z fabułą przeszedłem bez żadnych skryptów. Grałem w nią prawie pół roku, misję Bala Gi też za pierwszym razem robiłem na czystej grze bez żadnych skryptów.

Skrypty zacząłem instalować dopiero po instalacji XTM-a i rozpoczęciu nowej gry.

A BSE zostawiam na defaultowych ustawieniach (30%), jedynie jak polowałem na Mantisy to zmieniałem na chwilę ustawienie na wyższe, aby mieć pewność że Mantis będzie mój. Polowania się już dawno skończyły (dwie gry wstecz).

Każdy gra jak lubi, mnie handel i budowa fabryk nie pociąga tak bardzo jak walka. Stawiam stacje jak mam ochotę, a nie potrzebę. Dbanie o wielką flotę handlowców i sieć fabryk za bardzo mi przeszkadza w tym co lubię najbardziej, w polowaniu na piratów, Xenków, Kha'ak.

A przecież muszę mieć kasę na kolejne statki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorkvild:

Tu jest coś (w poście "saber1"): http://www.thexuniverse.com/forum/showthread.php?t=7435&highlight=universe+trader

Tu wycinek:

"... The other problems:

- If UT got "Video Enhancment Googles" installed - it will NOT use Jumpdrive

- If the UT or ST got installed weapon - it will try to fight attackers - if not - it will try to run (even through jumpdrive)

- If th UT does NOT have at least 1 max. stregth shield - it will not run the UT command

- The UT or ST will gain levels only with "Trading System Extension" installed (not sure - but other scripts like Commercial Agent use this, so it should be also here) ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Jestem tu nowy i nie mogę się jeszcze odnaleźć na tym forum. Jestem początkującym graczem (mam około kilkunastu godzin starzu:). Mam problem: dorobiłem się drugiego merkurego. Na moim mam zainstalowane polecenia handlowe MK3. Drugi merkury został wyposażony w napęd skokowy, tunink silnika polecenia handlowe mk2 itp. Jak rozkazać mu uczenia się handlu? tj jak go wysłać np do Home of Light żeby uczył się fachu??? czy on też musi mieć polecenia handlowe MK3? prosze pomóżcie, albo powiedzcie w jakim dziale na forum mogę znaleźć odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statek, który chcesz, by za Ciebie zarabiał (czyli wykorzystał polecenia handlowe MK3) musi mieć u siebie zainstalowane te rozszerzenie. Ty, by uruchomić inny statek, by zdalnie zarabiał, nie musisz mieć tych rozszerzeń.

W Twoim przypadku wystarczy, że przeniesiesz Handlowe Mk3 od siebie, do tego II Merkurego.

Wtedy daj w konsoli poleceń tego II Merkurego w opcjach handlowych: "uruchom handlowca sektorowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...