Skocz do zawartości

Pirackie stocznie


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczalem jeszcze raz od nowa i mam nastepujacy problem bo chce kupic statek, a nigdzie go nie ma. Chodzi o Kea i Elite made by Pirates. Uruchomilem mapke Scorpa by sprawdzic lokacje stoczni i ich stan, coz nigdzie nie bylo Elite, Kea czy Blastclawa. Wyszukiwarka mapy nie moze znlasc maszyn, ktorych szukam. Jakby ich nie bylo w grze. Zostawilem gre na wlaczonaej secie na kilka godzin,a tu dalej nic. W stoczniach sa tylko m3,m4 i m5 natomiast ciezkiego sprzetu niet mimo ze mam u piratow 6000 reputacji.

Co dziwnego jeszcze. Podczas gry w 0.7.3 mialem TRZY pirackie stocznie. Na dwoch sprzedawali to co napisalem powyzej zas na trzeciej od M3+ po Galleony. Natomiast w nowej grze w wersji 0.7.4 mam tylko dwie stocznie pirackie i zlomowisko gdzie sprzedaja stare korwety!

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po starcie nowej gry w stoczniach pirackich są tylko małe statki (M5-M4) i jakiś marny M3 (Sokół). Dopiero w miarę upływu czasu pojawiają się kolejne statki M3 (Nova, BlastClaw, Kea), następnie po zapełnieniu magazynów w stoczniach tymi statkami pojawiają się kolejne klasy M6, M7, MO. Przy czym aby pojawił się statek następnej klasy, poprzednia klasa musi osiągnąć stan 100% zajętości magazynu. Do tego są zawsze dwie stocznie piratów: Pirate Syndicate Spacedock i Pirate Shipyard. Nowe statki pierwsze pojawiają się w stoczni Pirate Syndicate Spacedock, dopiero jak tam osiągną stan 100% magazynu pojawią się w stoczni Pirate Shipyard.

Tak więc cierpliwości lub szczęścia w polowaniu na pirata w wymarzonym statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chody u piratów, bo sam jestem po części piratem. Tylko moją specjalnością są ataki na piratów lub kradzież im sprzed nosa łupów.

Co do stoczni to są zawsze dwie, ich nazwy podałem wcześniej. Przy starcie nowej gry umiejscawiane są w losowych sektorach pirackich. Jest też w Rozgrywce/Ustawieniach sztucznej inteligencji przełącznik "Domyślne ustawienie stacji" (lub coś podobnego, bo piszę teraz z głowy), jeśli go włączymy to stocznia Pirate Shipyard wyląduje w sektorze Bennans Triumph, a stocznia Syndicate Spacedock w sektorze Cyclones Fury. Tam też pojawi się Dok Piracki.

W podobny sposób zostaną umieszczone w swoich "domyslnych" miejscach inne stacje dodawane przez XTM-a, takie jak Złomowisko, Limuzyna LeWaR-a itp.

Jedynym wyjątkiem wydaje się Argońskie Składowisko Złomu, które zawsze u mnie ladowało w sektorze Elenas Fortune

Co do Dok-ów pirackich to też ma teraz dwa w tym samym sektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak czasowo, nie sprawdzałem nigdy z zegarkiem w ręku. Ale Kea powinna się już zaraz pojawić. Oczywiście ten full wymienionych statków masz w obu stoczniach pirackich?

Sprawdziłem u siebie na mapie Scorpa, Kea jest dostępna tylko w Pirate Syndicate Spacedock (przynajmniej na pewnym etapie początkowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak ze ...

Na syndykacie mam pirackie m5,m4,m3 oraz m3+ za wyjatkiem Kei (ktora chce bardzo kupic).

W stoczni pirackiej, jest to co powyzej lecz bez zadnego m3+. Dodam jeszcze ze na obywdu stoczniach pojawily sie kajmany.

Sprawa druga. Nie rozumiem dlaczego carrack i marauder nie sa ozdobione pirackim graffiti. Zamiast czerwonego tribala jest jedynie ledwo widoczny szary. Tak chyba nie powinno byc, co ?

Dodam rowniez ze w wersji 7.3 nie wystepowaly u mnie wyzej opisywane objawy. Stocznie pirackie zapelnily sie bardzo szybko nowymi statkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kei, a raczej jej braku, to nie jest wina ver.074, ja mam Keę w stoczni pirackiej (jednej tylko). Prędzej wina instalki, wgrałeś tylko patcha 074, czy instalowałeś od nowa? Albo to wina opcji startowej?

A nie możesz zdobyć Kei na piratach?

Co do malowania, nigdy na to nie zwracam uwagi, więc nie wiem czy jest jakaś różnica czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do Kei, a raczej jej braku, to nie jest wina ver.074, ja mam Keę w stoczni pirackiej (jednej tylko). Prędzej wina instalki, wgrałeś tylko patcha 074, czy instalowałeś od nowa? Albo to wina opcji startowej?

A nie możesz zdobyć Kei na piratach?

Co do malowania, nigdy na to nie zwracam uwagi, więc nie wiem czy jest jakaś różnica czy nie.

Instalowalem 7.4 full po wczeniejszym odinstalowaniu poprzedniej gry. Wolalbym zeby statek byl do kupienia w stoczni. Podejrzewam ze moze byc cos z opcja startowa nie tak.

Cytat

Sorkvild:

Co do tych graffiti: sprawdź, czy masz odfajkowane "Wariacje kolorystyczne statków" w Ustawieniach grafiki lunchera startowego.

Wlasnie mam uaktywnioniona ta opcje. Dziwne. Wrzuce pozniej jakiegos screena.

EDIT:

Jak obiecalem, tak wyglada u mnie pirackie m6 marauder. Tribale sa widoczne, ale jakos wole te czerrrwone ]🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja tam kłopotów nie miałem (w wersji 7.a). Jeśli chodzi o ciękie m3+ typu Kea to było ich kilka... nawet sporo... no dobra GIGANTYCZNA ilość !!! miałem problem pogromcą na początku cokolwiek zdziałać, ale BSE i OWP w Elena`s Fortune zrobiło swoje. A co u ciebie się dzieje to pojęcia nie mam, tak więc lepiej szturmem zdobyć

Tak na marginesie: Na lewo od Maelstorm jet Nieznany gdzie widzialem Kee latające z Vmax 164 km/h. To bug jakiś czy normalka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostepnosc statkow w stoczni pirackiej zwiazana jest ranga pilota w grze. Mialem za niska range by kupic statki pirackie, wiec zaczalem prac wszystkich na lewo i na prawo i stocznia odrazu udostepnila lesze statki.

Cytat

Tak na marginesie: Na lewo od Maelstorm jet Nieznany gdzie widzialem Kee latające z Vmax 164 km/h. To bug jakiś czy normalka ??

Cytat

Tak na marginesie: Na lewo od Maelstorm jet Nieznany gdzie widzialem Kee latające z Vmax 164 km/h. To bug jakiś czy normalka ??

Czegos takiego niestety nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zdarza, że w przejętym statku któraś ze statystyk ma wartość ujemną. Wtedy odpowiednia statystyka jest większa niż standardowo "przysługuje" statkowi tego typu. Może z tą Keą tak było. Przyczyna tego zjawiska nie jest mi znana, ale zostawiłem sobie na użytek własny taką Eklipsę 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...