Skocz do zawartości

Missile Safety 1.12 readtexty


Viliae
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zainstalowałem powyższy skrypt, zarówno w mojej zmodyfikowanej (XRM), jak i nie zmodyfikowanej grze (najnowsza wersja ściągnięta z Steam). W wersjach wcześniejszych nigdy nie miałem problemu z readtextami, ale tu mamy wersję dla AI i pojawiły się te diabły, a konkretnie to: "Readtext35-3540", "Readtext35-3542", "Readtext35-3544", "Readtext35-3546". Występują one tylko w menu zarządzania wieżyczkami - tak więc na pewno pochodzą od tego skryptu.

Przeszukując forum Egosoftu dowiedziałem się, że te teksty powinny znajdować się w pliku "0001-LXX.pck" (konkretnie pageid 35). Przeszukałem wszystkie 0001-Lxx.pck w moich grach i te linie nie występują (co Gazz lakonicznie skwitował identycznym stwierdzeniem i kazał sobie poszukać).

Tak więc mam wielką prośbę: czy ktokolwiek z was ma dostęp do pliku 0001-Lxx.pck (np 0001-L48.pck - oczywiście to może być również xml) z wcześniejszych wydań X3AP (np.: wersji 1.0) i podać mi te brakujące linie?

Analizując ten plik myślę, że te brakujące linie powinny znajdować się na stronie kodowej 380035.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grasz w AP, czy TC? Bo wspominasz w poście o AP, a napisałeś w dziale TC.

W pliku 0001-L048.xml dla AP linie te nie występują od samego początku. W pliku 0001-L48.xml dla TC nie ma w ogóle takiej strony kodowej.

PS. Z tego co pisze w temacie skryptu, oraz w samym skrypcie, to używa on stron kodowych 47050 i 57050, a tych też nie ma w pliku 0001-L048.xml

W pliku 0001-L044.xml jest dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Używam Albion Prelude - z rozpędu założyłem temat w dziale "skrypty i mody" nie patrząc w której grze, więc jak możesz to zmień dział.

W dniu 1.12.2013 o 16:25, Yacek napisał:

...

PS. Z tego co pisze w temacie skryptu, oraz w samym skrypcie, to używa on stron kodowych 47050 i 57050, a tych też nie ma w pliku 0001-L048.xml

...

Z całym szacunkiem, ale mylisz się. Opis skryptu mówi o TASK ID (id zadania), a nie o PAGE ID (strona kodowa). A strona kodowa 35 (page id 35) występuje w obu grach - w Albion Prelude dodano strony kodowe z zakresu 38000 (np. plot "Corporation Troubles" wykorzystuje stronę kodową 38900 dla rang korporacyjnych).

Według Gazz'a linie te muszą tam być: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=238860&postdays=0&postorder=asc&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2013 o 17:08, Viliae napisał:

Z całym szacunkiem, ale mylisz się. Opis skryptu mówi o TASK ID (id zadania), a nie o PAGE ID (strona kodowa).

Tu masz rację.

W dniu 1.12.2013 o 17:08, Viliae napisał:

A strona kodowa 35 (page id 35) występuje w obu grach - w Albion Prelude dodano strony kodowe z zakresu 38000 (np. plot "Corporation Troubles" wykorzystuje stronę kodową 38900 dla rang korporacyjnych).

Ja pisałem, że nie ma w stronie kodowej 380035 linii ID o numerach, które podałeś (3540, 3542, 3544, 3546).Nie ma w żadnym pliku 0001, nie ważnie jakiej wersji językowej.

Zainstalowałem skrypt w AP, mam w AI opcję włączenia/ wyłączenia skryptu, nie mam żadnych nowych rozkazów dla wieżyczek mimo włączonego skryptu w AI. Nie mam też readtextów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Tam są.

Tylko autor skryptu może to wyjaśnić. Napisz mu, że w żadnym z plików 0001 (chodzi o wersje językowe) wyodrębnionych z plików cat/dat 04, nie ma w stronie kodowej 380035 linii ID o numerach, które podałeś (3540, 3542, 3544, 3546).

Jeśli on takie linie posiada, to znaczy że albo ma zmieniony plik 0001 albo używa dodatkowego pliku ze strona kodową.

Niech przetestuje działanie skryptu w czystej grze. Albo niech chociaż poda teksty jakie powinny być pod tymi readtextami, aby można było samemu dopisać je do pliku tekstowego 0001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...