Skocz do zawartości

Wlasna stacja handlowa


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stoje u progu tej decyzji aby postawic wlasna stacje i jako konsekwencje tego przejac sektor pod moje wladanie. Mam dylemat bo niewiem od jakiej rasy kupic ta stacje, dodam ze nigdy wczesniej nie nabylem stacji. Jak wiadomo stacje roznych ras przyjmuja rozne towary, lecz nie wszystkie. Czy stacja gracza przyjmuje wszystko ? Od kogo stacje mi radzicie kupic jesli chce ja umiejscowic w Savage Spur ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuję Argońskie. Czemu? Sam nie wiem. SH po postawieniu nie ma zdefiniowanych żadnych towarów, którymi może handlować. To ty musisz "nauczyć: SH czym ma handlować i za jaką cenę. Robisz to wybierając "Dodaj towar do stacji", następnie wybierasz jakąś fabrykę i z jej zasobów towar (może to być produkt finalny tej fabryki jak i produkty służące do produkcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zaczyna mnie sie to podobac. Jeszcze tylko 2 mln wiecej i kupuje swoje stacyjke.

Cytat

Robisz to wybierając "Dodaj towar do stacji", następnie wybierasz jakąś fabrykę i z jej zasobów towar (może to być produkt finalny tej fabryki jak i produkty służące do produkcji).

Ok gdy wybiore towar towar z danej stacji to statki bede go skupowac tylko z tej stacji czy ogolnie ?

Drugie pytanie to czy musze do stacji przypisywac swoje TS-y, czy lepiej zostawic stacje sama sobie a handelek bedzie kwitl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypisujesz towar do stacji, ogólnie towar, a towar z jakiejś fabryki.

Wszystko zależy jaką cenę ustalisz i jaki będzie popyt na ten towar, różnie to bywa. Sam zobaczysz, ja ostatnio żyję tylko z walki i z tego co zdobędę i sprawy handlowe zeszły u mnie na dalszy plan, więc SH stawiam głównie tylko po to by przejąc sektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie

http://apricotmappingservice.com/x3handbook.html

jest dostępny angielskojęzyczny zbiór różnych porad do X3. Jest tam rozdział "Giskard's X3 Trading Network" a w nim sporo ciekawych uwag dla pragnących budować sieci handlowe.

Np. Stacja handlowa stacji nie jest równa. Stacje Argonów, które wspomniał Yacek, i Teladian mają nieograniczone możliwości dokowania dla M3 i po 2 doki dla statków większych, z których każdy może pomieścić chyba po 5 statków TS/M6. (Jeśli się mylę, proszę poprawić.) Yacek kupuje argońskie, ja przestawiłem się na stacje Teladian po tym jak kilka moich handlowych M5 rozbiło się w tłoku o obracające się elementy stacji argońskiej, ale to ostatecznie kwestia gustu, różnica w cenie chyba nie jest znaczna.

Zostawienie stacji samej sobie raczej jej na dobre nie wyjdzie. Znacznie lepiej wyjdziesz finansowo, jeśli dasz jej statki do robienia zakupów i do sprzedawania. "Kup za grosze... sprzedaj najdrożej ;)". Warto też przemyśleć miejsce postawienia: czy będzie mogła robić korzystne zakupy (tu polecany np. swój kompleks przemysłowy albo dużo fabryk jakiejś rasy mających nadprodukcję) i czy będzie miała komu sprzedawać (tzn. ile doków zaopatrzeniowych jest w zasięgu stacji, co skupują okoliczne stacje handlowe). Trzeba też uważać z zasięgiem. Nie zawsze opłaca się ustawiać 9. Doloty trwają wtedy długo. W zależności od towaru, którym handlujemy, wyszukujemy odpowiednie statki (w większości M5-M3, np. nieźle się sprawdzają ziemskie Vakyrie) porównując ich prędkość i ładowność. Tu warto pamiętać, że stacje mają ograniczone możliwości składowania i żeby handlować np. rakietami nie potrzebujemy wielkich TS ale szybkie mniejsze statki.

Przykład: jedna z moich "sieci handlowych" - bodaj 4 stacje - służy do zakupu osłon wojskowych w sektorach ziemskich i do transportowania ich do HQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

mam pytanie czy jest sens stawiania stacji handlowej z materiałami które produkuje/sprzedaje (z kompleksu) na miejscu? Czy np. jeśli produkuje materiały (załóżmy ogniwa) w hmm ore belt to jak założe statcje z ogniwami z ore belt w argon prime to będzie lepiej sprzedaż szła...

Pytanie może się wydać głupie, jednakże zrobiłem tak jak napisałem postawiłem jedną stacje handlową przy kompleksie (nikt od niech nie chce kupować materiałów tylko kupują bezpośrednio w kompleksie, inna rzecz że statki kompleksu rozpowszechniają same towar) tak więc tą stacje użyłem jako zajęcie sektora i magazyn (puki co nie mam HQ). Drugą stacje handlową wybudowałem w Argon prime tylko jeszcze sie nie wziąłem za jej konfigurację 🤪 Czy jeśli dostarcze ogniwa z kompleksu (w ore belt) do własnej stacji handlowej (w argon prime) to czy sami przylecą i zaczną skupować (nie chce kupować jeszcze jednych statków które rozprowadzałyby towar, skoro jedne już są w kompleksie)

Edit:

Eh ustawiłem jako tako te stacje handlową no i surowce muszę sam dostarczać do niej? nie może ich brać z kompleksu? (automatycznie) w ogóle opcja dodaj usuń towar nie działa więc nie da się "zaznaczyć" surowca z kompleksu (w ogóle z niczego się nie da). A jak dostarcze manualnie surowiec to pojawia sie w sprzedaży, okręty przypisane do stacji zaraz go rozprowadzą (ogniw w stacji handlowej mieści się tylko 2400?? strasznie mało) i na tym koniec okrętu są pod kątrolą automatu stacji i nie sprowadzają sobie towaru :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...