Skocz do zawartości

Własne imperium handlowe


michal3588
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje gdzieś poradnik od A do Z jak zbudować własną potęgę handlową i jak to wszystko zautomatyzować. Tak na dobrą sprawę w X3 zawsze zajmowałem się głównie walką a handel ograniczałem właściwie do zakupu sprzętu dla floty. Nie raz czytałem jak ludzie pisali o sieciach stacji, na których trzepią kasę. Kiedyś nawet próbowałem stawiać samowystarczalne kompleksy ale nikt do nich nie zaglądał pomimo maksymalnie niskich cen;[. Powinienem sam rozwozić produkty? Jeśli tak to jak to zautomatyzować?

Kolejny problem to samo stawianie stacji... Czy twórcy na prawdę nie mogli pomyśleć o jakimś widoku z większej odległości, żeby jakoś te stacje rozmieszczać? Patrząc np ze statku ciężko mi jest manewrować stacją w 3 wymiarach. Nawet jak wydaje mi się, że stoi już na styk i w odpowiednim miejscu to po podleceniu statkiem z innej strony okazuje się, że albo za daleko, albo koślawo stoi;/.

Nie oczekuję, że ktoś specjalnie dla mnie poradnik napisze ale za kilka rad był bym wdzięczny;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stawiania stacji to patrz na mapę (po naciśnięciu insert zmienia się jeden z wymiarów), zrób zbliżenie (home-zbliżenie, end - oddalenie) i jesteś w stanie równiutko ustawiać stacje. Najpierw oczywiście potrzebujesz czegoś, względem czego te stacje będziesz ustawiał - u mnie była to pierwsza stacja. Co do skupu towarów to zależy, co produkujesz. Ja produkowałem osłony 10 GJ i co jakiś czas rozwoziłem ręcznie. Jeśli chcesz żeby NPC skupowały same to postaw kompleks np. osłon 1 MJ, zarówno w X3R, jak i TC schodzą jak świeże bułeczki, więc w AP raczej nie wiele się zmieniło. Ale i tak powinny być jakieś skrypty, które umożliwią Ci automatyczną sprzedaż (o ile w bunus packu lub domyślnie już czegoś takiego nie ma, ale w AP nie gram więc ten temat przemilczę). Jako przykład równo ułożonych fabryk masz tutaj mój kompleks - wszystko ustawiane opisaną wyżej metodą. http://xudb.pl/topic/73-jaki-wybudowaliscie-najwiekszy-kompleks/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2013 o 20:13, michal3588 napisał:

Powinienem sam rozwozić produkty? Jeśli tak to jak to zautomatyzować?

Zacznij od przeczytania w instrukcji do gry o poleceniach handlowych Mk2. To podstawa.

Jeśli będziesz chciał później czegoś bardziej rozbudowanego, to zainteresuj się Bonus Packiem i skryptami CLS i CA lub skryptem Ekonomiczny handlowiec. Opisy skryptów znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tak się składa, że głównie gram właśnie jako handlowiec/producent to mogę Ci coś doradzić. Jeśli chcesz budować imperium handlowe, to proponuję nastawić się na budowę jak największych kompleksów handlowych, z produkcją opartą o własne surowce/półprodukty. Natomiast nie polecam budowy sieci sprzedaży/dystrybucji opartej o własną sieć transportowców, bo prędzej czy później dostaniesz szału. Posiadanie 20-50-100 Super Mistrali jest może fajne na początku, ale naprawdę niełatwo to ogarnąć, zwłaszcza że część z nich padnie ofiarą np piratów. Jeśli będziesz produkować z własnych surowców, cokolwiek to nie będzie, zawsze przyniesie Ci dochód, nawet przy ustawieniu cen minimalnych (chociaż wystarcza ustawienie cen ciut poniżej średniej). Najważniejszym, wręcz kluczowym produktem (później półproduktem) są ogniwa. Są one potrzebne wszędzie i do wszystkiego. Każdy kompleks opieraj o produkcję własnych ogniw (idealnie nadaje się się do tego sektor Cho's Defeat, gdzie dwie bogate w krzem asteroidy mostkujesz przez kopalnie, a następnie dobudowujesz całą potrzebną resztę). Jeśli grasz ze skryptami, niesłychanie ułatwi Ci życie asteroid relocator (poszukaj i poczytaj). Jeśli jednak chcesz mieć "czyste" AP z dozwolonym na Steamie Bonus Packiem (BP), czasem będziesz musiał podholować jakąś własną kopalnię pod kompleks i ręcznie ją przyłączyć. Kiedy już uporasz się surowcami (czyli zgromadzisz i połączysz w kompleks kopalnie krzemu, ewentualnie także rudy itp)- korzystaj z usług włączonego w BP skryptu do wywołania chłopaków z Hephaistosa. Ich usługi nie są tanie (mają 20% marżę), ale za to wszystko przywiozą w jedno miejsce i poukładają pięknie. Ty będziesz musiał tylko połączyć to wszystko zestawami do budowy kompleksów (co przy dużej ilości stacji bywa żmudne). Pamiętaj tylko, żeby odsunąć węzeł kompleksu nieco dalej - to się przyda, jak nadlecą chmary chętnych kupców. Jakbyś miał jakieś konkretne pytania, to chętnie odpowiem w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...