Skocz do zawartości

Stacja


kamil9847
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zrobić kompleks w black hole sun produkujący ogniwa .

Ale w okolicy jest mało krzemu i nie wiem czy to opłacalne.

Dodam że wszystkie sektory argonskie sa pozbawione ogniw .widze w tym biznes i chce postawić takie cudo :

1 elektrownia XL

6 wytwórni kryształów M

2 smażalnie L

1 smażalnie m

2 pszenicy L

1 pszenicy m

2 hodowle L

1 hodowle m

I właśnie tu jest moje pytanie dostarczać krzem i produlować kryształy ?

Czy może dostarczać tylko kryształy i zmniejszyć stacje do :

2 słoneczna XL /4 słoneczne L

Dobra to u góry możemy soibe darować wymysliłem to :

3x Elektrownia słoneczna (zaopatrzy okoliczne sektory)

3x Farma pszenicy (do zaopatrywania smażalni)

3x Farma planktonu

3x Mieszalnia Stottu (surowiec drugorzędny)

I do tego 3 merukry do rozwożenia ogniw i 2 merkurych do pszenicy i 2 do tej przyprawy .

Koszt to 48 milionów + 28 za własnego mamuta bo tym sterowanym przez komputer się meczyć nie będe bo nie ma napędu skokowego a ja chce to zrobić w 1 h a nie w tydzień + te transpotowce to tak może 90 milionów .

Mam zamiar budować to stopniowo tz pierwsze te 3 elektrownie potem pszenica i wkoncu przyprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2013 o 12:54, kamil9847 napisał:

Ale w okolicy jest mało krzemu i nie wiem czy to opłacalne.

W X-ach wszystko jest opłacalne. To tylko gra i wystarczy odpowiednie ustawieni ceny sprzedaży i ilości zasięgu handlu dla własnych handlarzy.

Poszukaj sobie tematu o kalkulatorach kompleksów, ściągnij sobie kalkulator lub użyj kalkulatora online i baw się w kalkulowanie zysków z kompleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kompleks: z tego co widzę to są fabryki argońskie, tam nie potrzebujesz pszenicy. Do własnych fabryk są trochę inne wymagania (podejrzewam że chciałeś wziąć zaopatrzenie dla hodowli). Zamiast 6 kryształów, postaw 2 L i jedną M. Zaoszczędzisz 4 mln cr. Zużycie krzemu to 450 na godzinę. Przy takiej samej godzinnej produkcji nie opłaca się brać mniejszych fabryk. 2 solar XL kosztują 39 mln cr, 4 L: 44 mln. Do tego dolicz łączniki

Drugi kompleks to fabryki borońskie. Jak dla mnie to kiepski pomysł, bo będziesz miał więcej roboty z dostarczeniem surowców/kompleksów. Budujesz fabryki przy argońskich masz już zalążek do kompleksu samowystarczalnego. Zauważ że nie masz w pobliżu żadnego borońskiego sektora.

Statki: do Merkurych zakup oprogramowanie "Dostawa". Ono daje możliwość włączenia w poleceniach handlowych "przedstawiciela handlowego" To coś w rodzaju handlowego Mk3, tylko dla stacji. Na pierwszym poziomie statki tylko kupują brakujące surowce, na wyższych już zaczynają sami decydować co się opłaca sprzedać/kupić. na max używają już napedu skokowego.

Przed zrobieniem kompleksu zrób sobie oddzielnego save. Może się zdarzyć że zablokujesz sobie wejście do kompleksu i statki nie będą mogły dokować. Tym bardziej jak dopiero zaczynasz zabawę w komplesky.

Tak jak napisał Yacek, pobaw się kalkulatorami. Ja używam Xadriana. To że nie ma kopalni krzemu tym się nie przejmuj, zawsze możesz swoje postawić. Problemem tej lokalizacji jest: bliskość pola walki z Ziemianami i sąsiedztwo sektora Xsenońskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga wersja kompleksu zaopatruje pobliskie smażalnie w surowce drugorzędne , pszenica jest dostarczana do smażalni i nadmiar ogniw jest sprzedawany.

Później nie mam pomysłu na następny.

Myślałem nad produkcją moskitów lub olej nastropowy u splitów .

Mam własnego mamuta więc transport to nie problem.

Gdzie dobrze schodzą osłony 25 mj ? Lub 5 mj ?

Gdzie zbudowaliście swój kompleks samowystarczalny ?

Bo w black hole sun to nie wyjdzie bo są tylko asteroidy 25 krzemu a to za mało na wyzywienie elektrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samowystarczalne? 😛 Wszystkie kompleksy które buduje same się zaopatrują. jedyny problem to krzem, wiec niedługo zacznę budować własne kopalnie. Mój największy kompleks z tarczami 1MJ i działami akceleratorowymi (po 10 fabryk) jest w Antigone Memorial. Do tego posiadam 5 mniejszych wyspecjalizowanych w surowcach dla konkretnej rasy. Osłony, broń, rakiety to jedynie doki zaopatrzeniowe. Więc poszukaj rejonu gdzie jest ich dużo. Zrób ograniczenie np do 5 skoków od miejsca gdzie chcesz budować kompleks. Największy zarobek jest na tarczach 1MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam takie pytanko :

Jeśli buduje sie kompleks tarcz to gdzie ? tzw w jakim sektorze ?

Bardziej jest pytanie do użytkownika cerber który ma o tym szeroką widze.

Mam coś takiego ore belt (korzystam z kalkulatora xardian):

8x fabryka 1 mj i wszystko aby zapewnić samowystarczalność przy rozbudowie powstanie taki potwór wart : 143 miliony

1x elektrownia M

1x elektrownia XL

2x Kopalnia krzemu na asteroidach 64 i 26

2x Kopalnia rudy na asteroidach 51 i 25

5x ranczo hodowlane L

2x ranczo hodowlane M

5x smażalnia steków L

2x smażalnia steków M

2x Wytwórnia kryształów L

2x Wytwórnia kryształów M

8x produkcja tarcz 1 mj 222/h

3x produkcja tarcz 200mj 3/h

3x produkcja tarcz 2 gj 3/4h

38 fabryk za jedyne 143 milionów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest potwór 😀 To w miarę normalny samowystarczalny kompleks. Położenie kompleksu nie ma znaczenia, a raczej - jest uzależnione od asteroid surowcowych. Polecam Cho's Defeat (krzem!, bo najważniejsze to produkować własne ogniwa, mnóstwo ogniw 😀, a rudy też jest tam trochę). Po zbudowaniu kompleksu i ustawieniu cen nieco poniżej rynkowych, po pewnym czasie nie będziesz się mógł opędzić od chętnych. Nie polecam z oczywistych względów sektorów xenów itp. Przy korzystaniu ze skryptu asteroid relocator proponuję przerzucić asteroidy do Akeela's Beacon z uwagi na rewelacyjne nasłonecznienie (co się przekłada na wydajność produkcji ogniw) i wielkość sektora - bez problemu upchasz tam sporo kompleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2013 o 18:30, szczekan napisał:

To nie jest potwór 😀 To w miarę normalny samowystarczalny kompleks. Położenie kompleksu nie ma znaczenia, a raczej - jest uzależnione od asteroid surowcowych. Polecam Cho's Defeat (krzem!, bo najważniejsze to produkować własne ogniwa, mnóstwo ogniw 😀, a rudy też jest tam trochę). Po zbudowaniu kompleksu i ustawieniu cen nieco poniżej rynkowych, po pewnym czasie nie będziesz się mógł opędzić od chętnych. Nie polecam z oczywistych względów sektorów xenów itp. Przy korzystaniu ze skryptu asteroid relocator proponuję przerzucić asteroidy do Akeela's Beacon z uwagi na rewelacyjne nasłonecznienie (co się przekłada na wydajność produkcji ogniw) i wielkość sektora - bez problemu upchasz tam sporo kompleksów.

Ewentualnie użyje asteroid creator i stworze takie jak będą mi odpowiadać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...