Skocz do zawartości

dostępność projektora punktu osobliwości [PPO]


gulip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest to najsilniejsza broń moich ulubionych (z wyglądu) statków ATF.

kompletując własną flotę ATF natknąłem się na problem z dostępnością tej broni.

znalazłem na xudb następujące rozwiązania:

- są 2 fabryki tej broni w sektorach terrańskich, jest także dostępna w kilku terrańskich stacjach wojskowych.

- fabryki można kupić za pomocą skryptu ATF Shipyard (ale produkcja idzie wolno).

- skrypt Pirate Fence prawdopodobnie dodaje możliwość kupna tej broni ale ja jej nie spotkałem (najsilniejsza broń wspólnoty jest tu do kupienia).

- barter umożliwia kupno różnej broni ale PPO nie znalazłem (a propo mało info o barterze w ogóle, a mój kolega twierdzi, że może kupić tam wszystko, ja nie mogę).

- można ją zdobyć przejmując statki ATF.

- sektory Aldrin 1 i 2 z fabuły Aldrin podobno dodają te fabryki (na razie skończyłem fabułę Terran, Gonerów i robię HUBa więc nie wiem).

- i niedawno odkryłem, że przejmując statki Xenonów można ją zdobyć np były w K.

- sztuczka z klonowaniem u mnie na PPO nie działa

na koniec powiem, że założyłem ten temat bo wg mnie PPO na to zasługuje (uzbrojenie Tyra, Wodena Valhalli - dla mnie najładniejsze statki w czystej grze), jednocześnie liczę na wskazówki Weteranów.

zaznaczę, że gram bez modów z niezbędnymi (wg mnie) skryptami.

PS1 prosiłbym o wskazówki bez zaczynania nowej gry (mam już kawał floty) 😀.

PS2 z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam miałem z tym problem w czystej grze (Osaka była the best 😁 ). Problem ze zdobyciem tej broni jest następujący, że broń Wspólnoty można kupić praktycznie w większości sektorów Wspólnoty, a Terranie mają bardzo mało fabryk.

Jeżeli masz czas, a broni potrzebujesz mało, to najlepiej będzie jeżeli kupisz sobie taką fabrykę ew. będziesz zaopatrywał jakąś fabrykę Terran (Chociaż to jest bardziej ryzykowne) i poczekasz aż się zrobi...

... Chociaż ja preferowałbym wskoczenie do sektora Xenonów, znalezienie K lub J (Na J chyba też jest) ustawienie maksymalnej wartości na "wypadanie pilotów" z bardzo dużych statków (NPC BA) i teraz najlepiej będzie zniszczyć wszystko poza K ( J ) i zrobienie save. Potem jak wróg się nie podda wczytać i spróbować jeszcze raz do skutku.

Mam nadzieję że cokolwiek pomogłem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo przejąć Xenośkie statki bez oddania jednego strzału jak ja robię to SCS ver 3,38 wpadam do ich sektora a jak są w zasięgu działania Salvege Command Suite naciska odpowiedni przycisk i namierzony obiekt jest już mój ( uwaga Działa to na Xenonów , Kaah i Puste statki Piratów musisz zmusić do tego aby opuścili statek aby przejąć czy kogo tam innego se upatrzysz ) . Z tego Ma same korzyści zero strat własnych statki z pełnym uzbrojeniem i osłonami darmowa flota. Nie wiem czy ta sztuczka zadział u ciebie ale możesz spróbować jak chcesz ( wersja TC jaką używam teraz to 3,0 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Kilka uwag:

W dniu 29.04.2013 o 21:10, gulip napisał:

- barter umożliwia kupno różnej broni ale PPO nie znalazłem (a propo mało info o barterze w ogóle, a mój kolega twierdzi, że może kupić tam wszystko, ja nie mogę).

Wymiana - działa w czystej grze słabo, ale trzeba próbować. Mod XRM zwiększa możliwości Wymiany na stacjach, może kolega gra z XRM.

W dniu 29.04.2013 o 21:10, gulip napisał:

- sektory Aldrin 1 i 2 z fabuły Aldrin podobno dodają te fabryki (na razie skończyłem fabułę Terran, Gonerów i robię HUBa więc nie wiem).

Też, ale głównie chodzi o to, że po zakończeniu tej fabuły masz dostęp do nowej stoczni, a w nie kupisz fabryki Terran. Co do czasu produkcji, to pewnie będzie w nich tak samo długi.

W dniu 29.04.2013 o 21:10, gulip napisał:

- sztuczka z klonowaniem u mnie na PPO nie działa

Działa. Tylko musisz sprawdzić z jakiej stacji pobieranie jest wyposażenie i uzbrojenie nowo kupowanych statków, sprzedaj w tej stacji 1 szt. PPO i kup w stoczni 10 statków (np.TS) uzbrajając je w tę 1 szt. PPO, będziesz miał w sumie 10 szt. Operacje możesz powtarzać.

A to jest odpowiedź, dlaczego w czystej grze tak ciężko jest zdobyć to uzbrojenie:

W dniu 29.04.2013 o 21:10, gulip napisał:

jest to najsilniejsza broń moich ulubionych (z wyglądu) statków ATF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana - działa w czystej grze słabo, ale trzeba próbować. Mod XRM zwiększa możliwości Wymiany na stacjach, może kolega gra z XRM.

zgadza się kumpel gra z XRM - ja chcę XRM zostawić na później

Też, ale głównie chodzi o to, że po zakończeniu tej fabuły masz dostęp do nowej stoczni, a w nie kupisz fabryki Terran. Co do czasu produkcji, to pewnie będzie w nich tak samo długi.

tę stocznie dodaje ATF Shipyard także ok

Działa. Tylko musisz sprawdzić z jakiej stacji pobieranie jest wyposażenie i uzbrojenie nowo kupowanych statków, sprzedaj w tej stacji 1 szt. PPO i kup w stoczni 10 statków (np.TS) uzbrajając je w tę 1 szt. PPO, będziesz miał w sumie 10 szt. Operacje możesz powtarzać.

Masz rację sztuczka działa, wcześniej nie działała bo sprzedawałem PPO nie tej stacji która zaopatrywała Shipyard. Niestety dla Valhalli dodałem stocznie ATF i zablokowałem klonowanie bo nie ma na sprzedaż już żadnego statku z ładownią xl w ilości więcej niż 1 sztuka. Terranie mają trzy shipyardy i tę sztuczkę można zrobić tylko w tym jednym Shipyard-zie Terran na Księżycu bo tylko tam jest PPO. 🙁

Dzięki za wskazówki

Pozostaje mi przejmowanie Xenońskich K i J oraz skupowanie PPO. Chyba, że ten skrypt ATF Shipyard można skonfigurować tak by były tam TSy z ładownią xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2013 o 09:03, HYZIO napisał:

albo przejąć Xenośkie statki bez oddania jednego strzału jak ja robię to SCS ver 3,38 wpadam do ich sektora a jak są w zasięgu działania Salvege Command Suite naciska odpowiedni przycisk i namierzony obiekt jest już mój ( uwaga Działa to na Xenonów , Kaah i Puste statki Piratów musisz zmusić do tego aby opuścili statek aby przejąć czy kogo tam innego se upatrzysz ) . Z tego Ma same korzyści zero strat własnych statki z pełnym uzbrojeniem i osłonami darmowa flota. Nie wiem czy ta sztuczka zadział u ciebie ale możesz spróbować jak chcesz ( wersja TC jaką używam teraz to 3,0 )

Ja mam X3TC 3.2 a SCS mam 4.07 i takie przejmowanie nie działa. Akurat nie narzekam bo lubię się trochę pomęczyć i byłoby to dla mnie za łatwe.

Ale w tej konfiguracji działa w SCS-ie coś takiego, że po przejęciu okrętu dowodzenia reszta statków z zespołu poddaje się bez walki (sprawdzone na ATF i na Xenonach). To mi nie przeszkadza bo wygląda w miarę sensownie.

dzięki za podpowiedź, testuję dalej

W dniu 30.04.2013 o 06:52, Xeeris napisał:

Witam. Sam miałem z tym problem w czystej grze (Osaka była the best 😁 ). Problem ze zdobyciem tej broni jest następujący, że broń Wspólnoty można kupić praktycznie w większości sektorów Wspólnoty, a Terranie mają bardzo mało fabryk.

Jeżeli masz czas, a broni potrzebujesz mało, to najlepiej będzie jeżeli kupisz sobie taką fabrykę ew. będziesz zaopatrywał jakąś fabrykę Terran (Chociaż to jest bardziej ryzykowne) i poczekasz aż się zrobi...

... Chociaż ja preferowałbym wskoczenie do sektora Xenonów, znalezienie K lub J (Na J chyba też jest) ustawienie maksymalnej wartości na "wypadanie pilotów" z bardzo dużych statków (NPC BA) i teraz najlepiej będzie zniszczyć wszystko poza K ( J ) i zrobienie save. Potem jak wróg się nie podda wczytać i spróbować jeszcze raz do skutku.

Mam nadzieję że cokolwiek pomogłem 😀

Pomogłeś. Chyba kupię te fabryki.

A jeżeli chodzi o przejmowanie Xenonów K i J to owszem mają PPO ale nie zawsze i nawet przy ustawieniu Bailing addon na maxa nie poddają się zbyt ochoczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCS używam od dość wczesnej wersji i nie pamiętam, aby udało mi się przejąć przy jego pomocy statek nie opuszczony przez pilota, w tym również statki Xenonów (sic!).

Jeśli to działa w wersji 3.38, to jest to albo ewidentny błąd wersji lub konflikt skryptów i ja bym potraktował to jako błąd, który należy usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...