Skocz do zawartości

Kiedy postawic Stocznie XTM


Blantas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yacek napisal

Cytat

ale jeszcze nie czas na stawianie stoczni XTM-a.

Od paru dni zdanie to powraca do mnie i nie daje mi spokoju. Glowne pytanie, ktore mnie nurtyje to dlaczego? Czy za wczesne postawienie stoczni XTM psuje zbyt mocno przyjemnosc z rozgrywki i ulatwia za bardzo, czy jest moze jakis inny powod, ktorego ja maluczki nie ogarniam 🙁

Wyjasnijcie wiec prosze doswiadczeni towarzysze jak to jest z ta Stocznia, w ktorym momecie gry zazwyczaj ja stawiacie, w ktorym sektorze, moze umiejscowienie tez jest wazne i przedewszystkim jakie sa tego powody.

Jako poczatkujacy XTMowiec prawie od razu stworzylem stocznie w Elenas Fortune, tyle nowosci tam bylo, ze nie moglem inaczej. Teraz jednak gdy zapoznalem sie juz z realiami XTM'a, zaczolem sie zastanawiac nad rozpoczeciem gry od poczatku i raczej tak zrobie.

Dla tego tez pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Fakt jest tam tyle różnych statków i tych słabszych i tych naprawdę mocnych. Ja do tej pory stawiałem Stocznię XTM-a w momencie gdy nalatałem się statkami M3, MM6 i M7 normalnie dostępnymi i miałem HQ i jednego lub dwa Galeony. Stawiałem ją po to by w pierwszej kolejności kupić Zefirka, potem Setha i oczywiście Arana. Dlaczego pisałem że teraz jeszcze za wcześnie? Bo stwierdziłem że Seth to trochę za dużo i dla dobrej zabawy wystarczy mi Hyperion lub jego modyfikacje (zobacz do tematu o dodatkowych statkach). Stawiając Stocznię XTM-a pewnie trudno byłoby mi oprzeć się pokusie kupienia Setha, więc wole na razie nie mieć tej pokusy. Z drugiej strony trochę mi jej brakuje, bo postawiłbym ją sobie w tym samym sektorze gdzie mam HQ i zdobyczne statki po naprawie w HQ wysyłałbym do sprzedania w stoczni XTM-a, a tak muszę je sprzedawać dwa sektory dalej w stoczni piratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blantas pomyśl, co oprócz finansów uniemożliwia zakup wymarzonego statku? Reputacja u danej rasy. Chcesz latać Hammerhead'em leć do Menelaus Paradise i wykańczaj Xenonów by zasłużyć na możliwość zakupu statku lub zarób "trochę" gotówki i szukaj ogłoszeń BBS w stacjach handlowych ofert organizacji charytatywnych proszących o darowiznę (u Argonów spotkałem się kilkakrotnie z Fundacją Małej Suzi i Fundacją Weteranów Argońskich). Najlepiej robić jedno i drugie, bo wysoka ranga dużo kosztuje. Gdy postawisz stocznię XTM w/w problemy znikają. Złupisz jakiś transportowiec lub dwa, zarobisz i lecisz do stoczni po to co tylko Ci się wymarzy. Bez stoczni musisz latać nie tylko tym na co Cię stać ale przede wszystkim tym co możesz kupić/zdobyć. Dwie gry temu postawiłem stocznię gdy miałem już niezłą flotę (4 x T2, 6 x K, 3 x J i pełno M6, M7 i M3). Postawiłem ją bo chciałem polatać Valhallą. W poprzedniej grze w ogóle nie stawiałem stoczni. Latałem Leviatanem, którego kupiłem po wykonaniu misji dla Argonów (obrona Leviatana).

Dużym plusem stoczni XTM jest możliwość zakupu statków których normalnie kupić się nie da (np.: wspomniany przez Yacka Seth, Zefir czy Oriax)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...