Skocz do zawartości

Vanila Tc i co dalej


macsahn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszt post na forum i jestem zaskoczony całkiem prężnym działaniem społeczności a teraz do tematu.

Z grami z serii X jestem od dawna miałem oryginał x btf zanim jeszce moja karta graficzna była wstanie ja uciągnąć =] pare lat temu pograłem trochę w TC ale bez zbytniej przesady, teraz chciałbym ro zmienić. To co mnie w gołym TC wkurza to liczba bugów i limitów, takich jak znany wszystkim problem myśliwóc uwielbiających loty kamikaze. Oczywiście pomyślałem o zainstalowaniu paru modów, ale właśnie nie wiem których, nie interesują mnie konwersje, gdyż z tego co wyczytałem to i XRM i XTC utrudniają/uniemożliwiają część fobularną, na której mi obecnie zależy. Stąd moje pytanie, czy są jakieś mody z seri "must have" szczególnie zależało by mi na zniwelowaniu bugu z myśliwcami. Wiem że podobne tematy były już wałkowane ale z tego co moja wyszukiwarka pokazała były to stare tematy z przed paru/parunastu miesięcy, czy wyszły jakieś nowe mody w tym zakresie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2013 o 17:22, macsahn napisał:

... gdyż z tego co wyczytałem to i XRM i XTC utrudniają/uniemożliwiają część fobularną, na której mi obecnie zależy.

XTC uniemożliwia wykonanie fabuł TC. Nie ma w nim do nich dostępu, są za to inne fabuły dodane przez ten mod.

XRM dla TC - można wykonać wszystkie fabuły TC. Będzie ciut trudniej (więcej wrogów), ale ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2013 o 17:22, macsahn napisał:

Witam, to mój pierwszt post na forum i jestem zaskoczony całkiem prężnym działaniem społeczności a teraz do tematu.

Z grami z serii X jestem od dawna miałem oryginał x btf zanim jeszce moja karta graficzna była wstanie ja uciągnąć =] pare lat temu pograłem trochę w TC ale bez zbytniej przesady, teraz chciałbym ro zmienić. To co mnie w gołym TC wkurza to liczba bugów i limitów, takich jak znany wszystkim problem myśliwóc uwielbiających loty kamikaze. Oczywiście pomyślałem o zainstalowaniu paru modów, ale właśnie nie wiem których, nie interesują mnie konwersje, gdyż z tego co wyczytałem to i XRM i XTC utrudniają/uniemożliwiają część fobularną, na której mi obecnie zależy. Stąd moje pytanie, czy są jakieś mody z seri "must have" szczególnie zależało by mi na zniwelowaniu bugu z myśliwcami. Wiem że podobne tematy były już wałkowane ale z tego co moja wyszukiwarka pokazała były to stare tematy z przed paru/parunastu miesięcy, czy wyszły jakieś nowe mody w tym zakresie? Pozdrawiam

O skrypcie Bounce Yacek już pisał. Od siebie polecam Bonus Pack oraz Mk3 Improvement Reloaded (http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=314455&postdays=0&postorder=asc&start=0) lub Handlowca Wszechświatowego, dzięki którym Twoje fabryki i statki handlowe będą wywoływały mniejszy ból głowy. Jeśli walka wydaje Ci się zbyt łatwa i szybka to możesz pomyśleć o CMOD oraz MARS, pierwszy zmienia statystyki i efekty broni oraz osłon, dzięki czemu walki są dłuższe i ciekawsze, oraz odrobinę poprawia wydajność gry, a drugi poprawia działanie wieżyczek na statkach oraz dodaje przydatne rozkazy dla dronów bojowych (m.in. zbieranie ładunku, obrona przeciwrakietowa).

Jeśli będziesz chciał się zająć abordażem to przydatny jest skrypt Improved Boarding (http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=219597).

Z SCS i NPC Boarding Addon bym się wstrzymał, bo pokusa przejmowania 'darmowych' statków jest trochę zbyt duża i można sobie łatwo zepsuć grę, nawet na najniższym ustawieniu skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2013 o 09:58, Prowler napisał:

Od siebie polecam Bonus Pack

A ja odradzam BP. Zawarte w nim skrypty można zainstalować osobno, w nowszych, lepszych wersjach.

W dniu 5.02.2013 o 09:58, Prowler napisał:

Z SCS i NPC Boarding Addon bym się wstrzymał, bo pokusa przejmowania 'darmowych' statków jest trochę zbyt duża i można sobie łatwo zepsuć grę, nawet na najniższym ustawieniu skryptu.

Kwestia podejścia do gry. ja używam tych skryptów dłużej niż niejeden gracz na forum grał w TC i jakoś sobie gry nie zepsułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2013 o 17:43, Yacek napisał:

Kwestia podejścia do gry. ja używam tych skryptów dłużej niż niejeden gracz na forum grał w TC i jakoś sobie gry nie zepsułem.

Ja bym jednak radził grać bez nich, przynajmniej na początku zabawy z TC. Satysfakcja ze zdobytego majątku i floty jest dużo większa, a przy tym jest motywacja do tego żeby robić więcej misji, zająć się abordażem (ze skryptem który podałem wyżej, a potem z M7M), handlem i budową własnych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...