Skocz do zawartości

Kontenery ze zniszczonych statków, jak utrudnić grę i się ich pozbyć?


CoSm1c gAm3r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie jednego z tych modów. W X tended jest wspomniane coś takiego:

"Custom built NPC loot drop scripts. Giving you more varied loot drops. NPC's will scavenge dropped loot themselves if you are not quick enough. (Hey, they are worth creditsss after all.)"

Czy da się z tego moda wyciągnąć może skrypt który powoduje że NPC zbierają pozostałości po statkach jak towar i rakiety?

Chciałem sobie utrudnić rozgrywkę i np mam skrypt NPC bailing i ustawiłem żeby prawie wcale npc się nie katapultował ze statków cobym nie mia łatwej kasy z tych statków które były porzucane na potęgę w vanila TC i drażniło mnie to. No ale znów jak już tym sobie utrudniłem to znów ułatwienie przyszło w postaci pozostałości po statkach jak np drogie rakiety. Już na starcie gry miałem sytuacje że widziałem walkę NPC z piratami i oni zostawili po sobie kilka rakiet i w sumie sporo kasy z tego uzyskałem po sprzedaniu i statek zupgradeowałem dość znacznie. Mam tez skrypt dodajacy gildię piracką więc walki piratów z rasami są dość częste więc towaru sporo zostaje w sektorach. Wystarczy latać i trafiać takie pozostawione kontenery i je sprzedawać. Nie było by łatwo gdyby NPC zgarneli te fanty zanim ja bym tam dotarł a miałem spory kawałek ale wiedząc że nikt tego nie zabierze to bez stresu je zebrałem. Jak bym miał taki skrypt że NPC zgarniają dla siebie te fanty to czuł bym adrenalinę lecąc do tych kontenerów żeby być pierwszym i tym samym miał bym niezłą frajdę.

Jako że słabo znam dodatki i skrypty do tej gry to prosił bym o nakierowanie mnie na tego typu skrypt albo może instrukcję jak wyciągnąć to z X Tended.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pisz w odpowiednich tematach lub zakładaj nowy temat. Post został wydzielony z tematu XRM cz XTC, ponieważ tamten temat to dyskusja o dwóch modach. Twoje pytanie ma bardzo mało wspólnego z tytułem tamtego tematu.

2. Najprostsze rozwiązanie: nie zbierać kontenerów, one same znikają po pewnym czasie. Nie ma przecież przymusu co do ich zbierania. Jeśli uważasz, że zbyt ułatwiają grę.

A co do statków, jeśli jakiś pilot opuści statek w trakcie walki, a nie chcesz zbierać takich statków, to co za problem je niszczyć? Pozostałe opuszczone statki jakie pojawiają się w grze możesz ignorować, nikt i nic nie zmusza cię przecież do ich zbierania.

Dla mnie ułatwieniem jest posiadanie nastu TS z poleceniem handlu sektorowego, które zarabiają kilka milionów kredytów na godzinę. Również budowa wielkich samowystarczalnych kompleksów, przynoszących wielkie sumy kredytów. Więc nie uruchamiam UT, nie buduję kompleksów.

Gra daje wiele możliwości, ale to ty decydujesz z jakich korzystasz w swojej grze, jeśli coś ci nie odpowiada, nie musisz z tego używać.

3. Co do skryptów z XTC, to może za to odpowiadać jeden plik skryptu, może być to kilka plików skryptów, które mogą być ze sobą powiązane lub powiązane z jakimś skryptem konfiguracyjnym. Najlepiej będą wiedzieli to autorzy moda, ale nie sądzę aby chcieli podzielić się swoją wiedzą. Napisali ten skrypt jako część składową moda, nie ma go jako osobny skrypt, więc pewnie nie będą skory do pomocy przy wydzieleniu tego skryptu.

4. Jeśli chodzi o XTC to daje on w swoim skrypcie odpowiedzialnym za opuszczanie statków spore możliwości konfiguracji, możesz ustawić 100% - dla procentu wyposażenia, skrypt będzie więc trzymał towary na statkach na wypadek opuszczenia i powinno to zmniejszyć ilość kontenerów. Możesz ustawić szanse na opuszczenia statku dla każdej klasy na 0%, możesz też ustawić czas do zniszczenia na np. 5 sekund, wtedy nawet jeśli pojawi się jakiś opuszczony statek, zniknie po 5 sekundach.

5. Możesz też spróbować tego skryptu: Skrypt Salvage Commands & NPC, z tego co pamiętam, to po włączeniu zbieraczy złomu NPC, są oni dość aktywni. Dlatego ja jak używałem tego skryptu, wyłączałem te opcję, bo byli dla mnie konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...