Skocz do zawartości

Czas używania SETA, a wydajność gry


Cerber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż ostatnio postanowiłem obadać gierkę Cities XL, a korzystając z faktu iż mam w TC już mały kompleks odpaliłem grę w tle (obie wykorzystują tylko jeden rdzeń), aby trochę pofarmić. Minęły 3 dni czasu gry na SETA i teraz podczas normalnej gry, jak używam SETA fps spada do 2-3. Podobny problem miałem w Reunion po zbudowaniu kompleksu i farmieniu w celu budowy armady i realizacji mego niecnego planu muahah(evil laugh).. tylko, że tam fps na SETA x10 wynosiła stałe 1 🤨 . Problem znika po rozpoczęciu nowej gry lub wczytaniu save - czyli tam, gdzie nie siedziałem godzinami na SETA. Czy ktoś z was doświadczył podobnego problemu, albo zetknał się z tym na forum ego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2013 o 16:10, Piteropeter napisał:

Z własnego doświadczenia wiem, że w miarę postępów w grze ilość fpsów spada... Statki się respią, stacje powstają, i to obciąża procka, czy jakoś tak...

Ale bez przesady, żeby z 50 fps zrobiły się 2. Ten spadek występuje tylko podczas używanie SETA. Podczas normalnego lotu liczba fps jest minimalnie mniejsze niż po rozpoczęciu nowej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2013 o 16:46, Cerber napisał:

Ale bez przesady, żeby z 50 fps zrobiły się 2. Ten spadek występuje tylko podczas używanie SETA. Podczas normalnego lotu liczba fps jest minimalnie mniejsze niż po rozpoczęciu nowej gry.

Wszystko zależy od zainstalowanych skryptów. W 'normalnej", czyli czystej grze, część skryptów zostaje wyłączona w trakcie używania SETA x10. Jeśli masz zainstalowane "obce' skrypty, nie będą one wyłączane podczas SETA. Dlatego np. autor XRM zaleca w tym modzie używania domyślnego ustawienia SETA (x6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój procek to Phenom II X4 3,7 Ghz (bus 200+17). Zainstalowałem skrypt X3 Unleashed, więc jeśli to faktycznie wina zbyt wielu statków, które pojawiły się z czasem to powinien to naprawić - przynajmniej częściowo. NIestety ilość klatek ani drgnęła. Zmieniłem ustawienia grafiki na najniższe możliwe i wleciałem do pustego sektora - brak zmian - cały czas 2-3 fps. Przy SETA x6 mam 4-5 fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zmien system ?

Albo to wina systemu , albo skryptow.

Ja mam Win7 64 , procek taktujacy 2,7 Ghz , wlatujac do sektora z 50 statkami spada mi fps do 25-30.

Przy SETA X10 w tym samym sektorze mam 5 fps,w czystym na SETA okolo15-20 - mozna to jakos przełknąć.

Ja swoje zdanie odnosnie systemu i pamieci juz kilka razy przedstawilem,kto chce niech jakies wnioski wyciagnie z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz gdzieś we wszechświecie zbyt dużej ilości statków, może jakiś skrypt namieszał. Możesz użyć np. wyszukiwarki statków z mapy scorpa.

Przy okazji, nie rozumiem takiego farmienia na SETA. Nie szkoda kompa i prądu ? Jeśli komuś tak bardzo zależy na kasie to lepiej już sobie dodać ją np. cheat packiem niż mieć grę włączoną bezproduktywnie przez xx godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2013 o 12:50, Prowler napisał:

Przy okazji, nie rozumiem takiego farmienia na SETA. Nie szkoda kompa i prądu ? Jeśli komuś tak bardzo zależy na kasie to lepiej już sobie dodać ją np. cheat packiem niż mieć grę włączoną bezproduktywnie przez xx godzin.

W dniu 3.01.2013 o 14:22, Cerber napisał:

Otóż ostatnio postanowiłem obadać gierkę Cities XL, a korzystając z faktu iż mam w TC już mały kompleks odpaliłem grę w tle (obie wykorzystują tylko jeden rdzeń), aby trochę pofarmić.

Pozatym handlując/szukając misji i tak 99% spędzam na SETA latając pomiędzy stacjami, więc "farmiąc" moje zyski są mniejsze niż gając, ale skoro mogę odpalić grę w tle, to czemu nie? Dwie pieczenie na jednym ogniu. Owszem, prądu szkoda dlatego:

W dniu 7.01.2013 o 10:56, Cerber napisał:

Na czystym nie próbowałem, ale jak będe grał coś małozasobożernego to odpale czyste TC i R w tle i się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...