Skocz do zawartości

Obsługa rakiet Moskito w Terranskich statkach dla X3TC. Pomoc w stworzeniu moda


Lord_Viader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przerzuciłem się z AP na TC, gram z XRM i brak obrony rakietowej w Terrańskich statkach czynie je praktycznie bezużytecznymi (przynajmniej Excalibura którym latam). W AP chyba wszystkie terrańskie statki mają obsługe rakiet Moskito. Tak więc mając nadzieje że wiersz decydujący o tym jakie statek obsługuje rakiety znajduje się w pliku TShips, wypakowałem sobie XRM1.27_part2.cat i z katalogu addon/types skopiowałem TShips.txt i podmniełem z tym w katologu types dla TC. Spakowałem ponownie w cat/dat i podmnieniłem z orginalnymi bibliotekami XRM. Jednak to nic nie dało, terranskie statki dalej nie obsługują rakiet Moskito.

1. Czy ktoś wie w którym pliku znajdują się wiersze decydujące o tym jakie rakiety obsługuje statek?

2. Czy można dodać obsługę rakiet Moskito w prosty sposób edytując jakiś plik tekstowy? Tz. przez dodanie numeru id rakiet Moskito w odpowiednim miejscu?

3. Czy ten numer znajduje się w pliku TMissles?

4. Czy to powyżej jest nie do zrobienia, i łatwiej było by np. przerobić skrypt Moskito missile defense tak by zamiast rakiet moskito używał rakiet Delta. A same rakiety delta przerobić by się do tego nadawały, jedyna znacząca różnica miedzy nimi a moskito to "blast radius", moskito ma 1, a delta 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz plik Tships w X3 Editor 2, będziesz miał zakładkę "compatible misailes" tam możesz dodać rakietę Moskito do statku lub statków.

Zmodyfikowany plik Tships wrzuć do katalogu types (jeśli nie masz takiego to go utwórz) bezpośrednio w katalogu główny gry TC. Tak będzie bezpieczniej: będziesz miał pewność że gra jako ostatni odczyta twój zmodyfikowany plik Tships, a jeśli zmiany nie dadzą efektu, to wystarczy usunąć ten plik aby powrócić do normalnej wersji gry (TC+XRM).

Wygląda na to, że rakiety Moskito w XRM są inaczej dodawane do statków (ziemskich), bo w pliku Tships z AP+XRM nie są jako kompatybilne dla statków Terran, mimo to w grze można ich używać na tych statkach.

Zobacz do oryginalnego tematu moda XRM, chyba kilka-kilkanaście dni temu, ktoś o tym pisał i było podane jak przerobić używanie rakiet Moskito na inne (terrańskie) w skrypcie obrony antyrakietowej. Musisz przeglądnąć kilka ostatnich stron tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem sobie plik TShips (z folderu w którym trzymam mody a nie z folderu z instalacja gry, ale to chyba bez znaczenia) jednak przy otwieraniu przez edytor pliku TShips wyskakują mi komunikaty Error loading file 'types\tshields' 'types\tmissles' i chyba wszystkie inne pliki types\t**** ale sam plik tships sie otwiera, gdy jednak wchodzę w linijkę jakiegokolwiek statku, w zakładce z kompatybilnymi i dostępnymi pociskami nie mam nic. Co robię złe?

Przeszukałem również temat na forum ego, ale na żadnej z chyba 20 ostatnich stron nie znalazłem ani wyrażenia moskito, ani mosquito ani nic w tym temacie. Chodzi o temat na forum strikingsoftware? Szukajac przez google za to znalazłem coś takiego http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3948408. Z tego co rozumie to dodaje do skryptu Moskito missile defense obsługe rakiet delta. Jednak po instalacji, w teranskim statku dalej nie mam możliwości włączenia polecenia obrony rakietowej moskito w dodatkowych poleceniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2012 o 08:06, Peroox napisał:

Przynajmniej u mnie na X3 TC + XRM + obrona anty rakietowa + SCS + NBA + MBRR statki terrańskie mają obronę anty-rakietową Poltegister.

Ja od roku gram w AP, ale wydawało mi się, że grając w XRM na TC miałem obronę antyrakietową Moskito na wszystkich statkach, w tym na terrańskich. To chyba jeden z dodatków XRM. Sprawdzę na starej instalce XRM+TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...