Skocz do zawarto┼Ťci

ustawienia M2

FSEbola
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

.....widzialem gdzies temat dajacy odpowiedz na moje pytanie....niestety wyszukiwarka na tym forum nie nalezy do najlepszych ­čśí

i juz trace cierpliwosc w szukaniu ­čśá ­čśá

M7(gracz) + 2x M2 Tempest (auto)

moje pytanie brzmi....

[..1..]

jak powinny byc ustawione polecenia wiezyczek dla M2

dla poszczegolnych rozkaz├│w:

....1. atakuj

... 2. zniszcz wrog├│w

... 3. chroń mnie

... 4. osłaniaj mnie

... 5. atakuj moj cel

zeby pancerniki nie lataly bezczynnie po sektorze gdzie roi sie od wrogich jednostek ..??

dodam ze M2 juz fabrycznie wyposazone sa w BOJOWE POLECENIA MK1 i MK2, wiezyczki obstawione

najbardziej interesuje mnie ustawienie wiezyczek dla standardowego rozkazu OSŁANIAJ MNIE, oraz dla rozkazów polecenia bojowego: ATAKUJ MOJ CEL i CHROŃ MNIE, nie

chce zeby moja flota rozlatywala sie po calym sektorze najpierw polujac na drobnice (a tak sie dzieje przy rozkazie zniszcz wrog├│w)

dla przykladu:

- [.A.] polecenie bojowe dla M2 ATAKUJ MOJ CEL....M2 powiny skierowc swoje dziala na cel wskazany przeze mnie

- [.B.] polecenie bojowe CHROŃ MNIE, czy polecenie standardowe OSLANIAJ MNIE ....moje M2 powinny zaatakowac kazdego kto jest wrogo nastawiony do okretu gracza (oddany strzal, badz wystrzelona rakieta)

[.. 2..]

drugie pytanie brzmi:

czy na pk┼éadzie M2 powinienem miec zo┼énierzy MARINES ..?? czy jest to warunek koniczny zeby ten okret funkcjonowal poprawnie ..??... a jak tak to: --- ilu minimum ?? --- i czy ich wyszkolenie ma jakis wplyw na 'sumienno┼Ťc' wykonywanych rozkaz├│w.??

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

[..1..]

Dla ka┼╝dego z tych rozkaz├│w mo┼╝esz ustawic wie┼╝yczki przednie, prawe, lewe na polecenie aby atakowa┼éy tylko kr─ů┼╝owniki. Nie pami─Ötam dok┼éadnie jak to tam pisze ale spokojnie znajdziesz.

Wie┼╝yczki dolne i g├│rne na Atakuj my┼Ťliwce, a wie┼╝yczki tylnie na Ochraniaj czy co┼Ť takiego.

Ta kompozycja sprawdza si─Ö prawie w ka┼╝dej sytuacji i polecam. Sam jej u┼╝ywam i sprawdza si─Ö ┼Ťwietnie.

[..2..]

I nie. M2 nie musi posiada─ç MARINES na pok┼éadzie bo nie b─Öd─ů i tak mu na nic potrzebni. ┼╗aden z M2 nie posiada mo┼╝liwo┼Ťci wystrzelenia kapsu┼éy aborda┼╝owej wi─Öc b─Öd─ů nie potrzebni.

Co do tego wyszkolenia to oczywi┼Ťcie, ┼╝e tak. Szybciej radz─ů sobie z aborda┼╝em i szansa na powodzenie przej─Öcia danego okr─Ötu staje si─Ö o wiele wi─Öksza.

PS: Co Ty chcesz od tej przegl─ůdarki? ­čśü Bardzo dobrze si─Ö spisuje i wiele razy mi pomog┼éa. We┼║ pod uwag─Ö, ┼╝e dana fraza mo┼╝e w og├│le nie wyst─Öpowa─ç na forum. Wtedy ju┼╝ musisz szuka─ç sam ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza

Zobacz do tematu: http://xudb.pl/topic/2126-nowe-rozwiazania-w-ap/

W AP masz dost─Öpne trzy rozkazy dla wie┼╝yczek (alfa, beta, gamma), pod ka┼╝da z tych opcji mo┼╝esz zdefiniowa─ç kilka rozkaz├│w (typu chro┼ä mnie, atakuj wszystkich, obrona antyrakietowa, atakuj my┼Ťliwce itp.) Potem przypisujesz wie┼╝yczkom rozkaz np. alfa, a to jaki konkretnie rozkaz b─Ödzie realizowany w danej chwili przez wie┼╝yczk─Ö zale┼╝y od kolejno┼Ťci przypisanych do alfy rozkaz├│w i priorytet├│w aktualnej sytuacji wok├│┼é wie┼╝yczki. Warto si─Ö tym pobawi─ç zanim si─Ögnie si─Ö po MARS-a.

Odno┼Ťnik do komentarza

W dniu 26.11.2012 o 21:45, LeWaR napisał:

Mars dodatkowo sam zmienia typ działa na statku.

znaczy sie konnkretnie co zmienia.. i w jaki sposob..???

W dniu 26.11.2012 o 19:56, Yacek napisał:

W AP masz dost─Öpne trzy rozkazy dla wie┼╝yczek (alfa, beta, gamma), ...........

Dzieki

zaczalem sie bawic tymi rozkazami, tyle ze moje M2 nadal nie reaguja na rozkaz ATAKUJ MOJ CEL, pokombinuje dalej moze cos wykombinuje ­čśë

Cytat

...................................

dzi─Öki ­čśë ...........

Odno┼Ťnik do komentarza

W dniu 26.11.2012 o 16:50, Xenon.Q napisał:

Ta kompozycja sprawdza si─Ö prawie w ka┼╝dej sytuacji i polecam. Sam jej u┼╝ywam i sprawdza si─Ö ┼Ťwietnie.

[..2..]

I nie. M2 nie musi posiada─ç MARINES na pok┼éadzie bo nie b─Öd─ů i tak mu na nic potrzebni. ┼╗aden z M2 nie posiada mo┼╝liwo┼Ťci wystrzelenia kapsu┼éy aborda┼╝owej wi─Öc b─Öd─ů nie potrzebni.

Co do tego wyszkolenia to oczywi┼Ťcie, ┼╝e tak. Szybciej radz─ů sobie z aborda┼╝em i szansa na powodzenie przej─Öcia danego okr─Ötu staje si─Ö o wiele wi─Öksza.

za udzielona odpowiedz....

Odno┼Ťnik do komentarza

W dniu 27.11.2012 o 07:21, FSEbola napisał:

znaczy sie konnkretnie co zmienia.. i w jaki sposob..???

Sam wk┼éada dzia┼éka w sloty na bro┼ä, nie strzela w pobli┼╝u stacji, sam sobie dobiera dzia┼éa z tego co masz w ┼éadowni. Do du┼╝ych statk├│w u┼╝ywa ci─Ö┼╝kich dzia┼é, a do my┼Ťliwc├│w u┼╝ywa lekkich, szybkostrzelnych dzia┼éek. Przy standardowej grze wie┼╝e wal─ů z dzia┼é, jakie maj─ů zamontowane. Nieraz zdarza┼éo si─Ö, ┼╝e mia┼ée┼Ť zamontowane na niszczycielu ci─Ö┼╝kie dzia┼éa fotonowe PDF i z tego strzela┼éo si─Ö do szybkich my┼Ťliwc├│w. Przy korzystaniu ze skryptu MARS ten numer ju┼╝ nie przejdzie. Automatyka wstawi w wie┼╝e to co trzeba.

Odno┼Ťnik do komentarza

W standardowej grze, je┼Ťli masz w ┼éadowni wi─Öcej broni, to przy odpowiednim rozkazie wie┼╝yczek, te┼╝ b─Ödzie zmieniane automatycznie uzbrojenie. MARS tylko usprawnia to dzia┼éanie.

Pami─Ötasz http://xudb.pl/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__view__findpost__p__4452 ?

Wiesz ju┼╝ co by┼éo tego przyczyn─ů.

Odno┼Ťnik do komentarza

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...