Skocz do zawartości

ustawienia M2


FSEbola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.....widzialem gdzies temat dajacy odpowiedz na moje pytanie....niestety wyszukiwarka na tym forum nie nalezy do najlepszych 😡

i juz trace cierpliwosc w szukaniu 😠 😠

M7(gracz) + 2x M2 Tempest (auto)

moje pytanie brzmi....

[..1..]

jak powinny byc ustawione polecenia wiezyczek dla M2

dla poszczegolnych rozkazów:

....1. atakuj

... 2. zniszcz wrogów

... 3. chroń mnie

... 4. osłaniaj mnie

... 5. atakuj moj cel

zeby pancerniki nie lataly bezczynnie po sektorze gdzie roi sie od wrogich jednostek ..??

dodam ze M2 juz fabrycznie wyposazone sa w BOJOWE POLECENIA MK1 i MK2, wiezyczki obstawione

najbardziej interesuje mnie ustawienie wiezyczek dla standardowego rozkazu OSŁANIAJ MNIE, oraz dla rozkazów polecenia bojowego: ATAKUJ MOJ CEL i CHROŃ MNIE, nie

chce zeby moja flota rozlatywala sie po calym sektorze najpierw polujac na drobnice (a tak sie dzieje przy rozkazie zniszcz wrogów)

dla przykladu:

- [.A.] polecenie bojowe dla M2 ATAKUJ MOJ CEL....M2 powiny skierowc swoje dziala na cel wskazany przeze mnie

- [.B.] polecenie bojowe CHROŃ MNIE, czy polecenie standardowe OSLANIAJ MNIE ....moje M2 powinny zaatakowac kazdego kto jest wrogo nastawiony do okretu gracza (oddany strzal, badz wystrzelona rakieta)

[.. 2..]

drugie pytanie brzmi:

czy na pkładzie M2 powinienem miec zołnierzy MARINES ..?? czy jest to warunek koniczny zeby ten okret funkcjonowal poprawnie ..??... a jak tak to: --- ilu minimum ?? --- i czy ich wyszkolenie ma jakis wplyw na 'sumiennośc' wykonywanych rozkazów.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..1..]

Dla każdego z tych rozkazów możesz ustawic wieżyczki przednie, prawe, lewe na polecenie aby atakowały tylko krążowniki. Nie pamiętam dokładnie jak to tam pisze ale spokojnie znajdziesz.

Wieżyczki dolne i górne na Atakuj myśliwce, a wieżyczki tylnie na Ochraniaj czy coś takiego.

Ta kompozycja sprawdza się prawie w każdej sytuacji i polecam. Sam jej używam i sprawdza się świetnie.

[..2..]

I nie. M2 nie musi posiadać MARINES na pokładzie bo nie będą i tak mu na nic potrzebni. Żaden z M2 nie posiada możliwości wystrzelenia kapsuły abordażowej więc będą nie potrzebni.

Co do tego wyszkolenia to oczywiście, że tak. Szybciej radzą sobie z abordażem i szansa na powodzenie przejęcia danego okrętu staje się o wiele większa.

PS: Co Ty chcesz od tej przeglądarki? 😁 Bardzo dobrze się spisuje i wiele razy mi pomogła. Weź pod uwagę, że dana fraza może w ogóle nie występować na forum. Wtedy już musisz szukać sam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz do tematu: http://xudb.pl/topic/2126-nowe-rozwiazania-w-ap/

W AP masz dostępne trzy rozkazy dla wieżyczek (alfa, beta, gamma), pod każda z tych opcji możesz zdefiniować kilka rozkazów (typu chroń mnie, atakuj wszystkich, obrona antyrakietowa, atakuj myśliwce itp.) Potem przypisujesz wieżyczkom rozkaz np. alfa, a to jaki konkretnie rozkaz będzie realizowany w danej chwili przez wieżyczkę zależy od kolejności przypisanych do alfy rozkazów i priorytetów aktualnej sytuacji wokół wieżyczki. Warto się tym pobawić zanim sięgnie się po MARS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2012 o 21:45, LeWaR napisał:

Mars dodatkowo sam zmienia typ działa na statku.

znaczy sie konnkretnie co zmienia.. i w jaki sposob..???

W dniu 26.11.2012 o 19:56, Yacek napisał:

W AP masz dostępne trzy rozkazy dla wieżyczek (alfa, beta, gamma), ...........

Dzieki

zaczalem sie bawic tymi rozkazami, tyle ze moje M2 nadal nie reaguja na rozkaz ATAKUJ MOJ CEL, pokombinuje dalej moze cos wykombinuje 😉

Cytat

...................................

dzięki 😉 ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2012 o 16:50, Xenon.Q napisał:

Ta kompozycja sprawdza się prawie w każdej sytuacji i polecam. Sam jej używam i sprawdza się świetnie.

[..2..]

I nie. M2 nie musi posiadać MARINES na pokładzie bo nie będą i tak mu na nic potrzebni. Żaden z M2 nie posiada możliwości wystrzelenia kapsuły abordażowej więc będą nie potrzebni.

Co do tego wyszkolenia to oczywiście, że tak. Szybciej radzą sobie z abordażem i szansa na powodzenie przejęcia danego okrętu staje się o wiele większa.

za udzielona odpowiedz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2012 o 07:21, FSEbola napisał:

znaczy sie konnkretnie co zmienia.. i w jaki sposob..???

Sam wkłada działka w sloty na broń, nie strzela w pobliżu stacji, sam sobie dobiera działa z tego co masz w ładowni. Do dużych statków używa ciężkich dział, a do myśliwców używa lekkich, szybkostrzelnych działek. Przy standardowej grze wieże walą z dział, jakie mają zamontowane. Nieraz zdarzało się, że miałeś zamontowane na niszczycielu ciężkie działa fotonowe PDF i z tego strzelało się do szybkich myśliwców. Przy korzystaniu ze skryptu MARS ten numer już nie przejdzie. Automatyka wstawi w wieże to co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardowej grze, jeśli masz w ładowni więcej broni, to przy odpowiednim rozkazie wieżyczek, też będzie zmieniane automatycznie uzbrojenie. MARS tylko usprawnia to działanie.

Pamiętasz http://xudb.pl/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__view__findpost__p__4452 ?

Wiesz już co było tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...