Skocz do zawartości

Reputacja a ataki na okręty


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpocząłem jakiś czas temu nową grę, z profilu skromny kupiec. Założenie było takie, że zdobędę najwyższą reputację gdzie się da. U wszystkich głównych ras mam ją bardzo wysoko, u Ziemian mam maksymalną. Najczęściej latam Walkirią (bo szybka, często udawało mi się załapać na misję z transportem wojskowym). U Yaki jest ok, u Piratów, mimo zrobiłem dla nich sporo misji, skończyło się na włamaniu na "czerwone" stacje, żeby móc do nich dokować i robić dla nich misje (włamanie z oferty misji, bo gram czyste AP). Część piratów jest teraz w stosunku do mnie neutralna, część nastawiona wrogo. Kupiłem sobie Tyra w księżycowej stoczni, uzbroiłem na 3/4, i postanowiłem go przytargać w inne niż ziemskie rejony uniwersum. I tu pojawia się problem. Wydaję Tyrowi zdalną komendę przelotu do Heretic End, żeby potem Tyr mógł użyć napędu skokowego. Krótko po oddokowaniu, oczywiście losowo, ale raczej prędzej niż później, Tyr natyka się na argońskie ciężkie okręty. Mimo że u Argonów mam bardzo wysoką reputację, a wszystko co u mnie lata za wrogów ma ustawionych tylko Xenów, argońskie okręty są na czerwono i dochodzi do starcia. Tyr najczęściej wychodzi z walki mocno pocharatany, ale zwycięski. Tyle, że koszt tego zwycięstwa nad kilkoma okrętami argońskimi to gwałtowny spadek reputacji u Argonów. Czemu tak jest, że mimo posiadania u obu ras bardzo wysokiej reputacji, dochodzi do bitew? Czy te ciężkie statki "tak mają"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heretic End to jeden z sektorów "wojny" Argońsko-Terrańskiej. Na profilu Skromny Kupiec nie są one zaznaczone na mapie galaktyki na czerwono tak jak na profilach Argon Peacekeeper i Terran Commander, ale "wojna" również trwa na tym profilu.

Duże statki (oraz mniejsze statki wsparcia) Terran i Argonów biorące udział w "wojnie" generowane są przez skrypt RRF zawarty w AP.

Dlaczego atakują Twojego Tyra, skoro masz poprawną reputację? Z tego co pamiętam z czystej gry, to chyba nie powinno tak być. Przynajmniej u mnie nie było. Ale też kolejne patche zmieniały skrypty skryptu RRF, więc może coś się zmieniło. Zobacz też do ustawień "Uznaj za wroga, jeśli ma wrogie zamiary", ustaw na NIE (na razie). Być może wystrzelenie rakiet przez statki Argonów, które lecą zbyt blisko Ciebie, Tyr traktuje jako atak i uznaje te statki za wrogie (czyli robią się czerwone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HanSolo - ustawienia globalne dotyczą wszystkich statków, a Tyrowi też ich nie zmieniłem.

Jacek - w tym profilu sektory wojny również są czerwone. Mało tego, niedługo po starcie otrzymałem od Argonów misję wsparcia działań wojennych, którą zignorowałem (z uwagi na własny cel w grze). To zadanie cały czas "wisi" mi w misjach. Atak na Tyra następuje w innych, ziemskich sektorach (np Jupiter, Asteroid Belt). Do Heretic End jeszcze nie udało mi się Tyrem dotrzeć. Spróbuję Twojej porady w zakresie ustawień (dam to "NIE") i zobaczę co się będzie działo. Jest to całkiem prawdopodobne wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...