Skocz do zawartości

Trick - napęd skokowy


nihilius77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nie wiem czy komuś się to przyda ale odkryłem jak przyspieszyć skok.

Czego potrzebujemy ? Dowolny statek z napędem skokowym, ogniwa i jakakolwiek rakieta kompatybilna ze statkiem. Po wydaniu rozkazu skoku kiedy zaczyna się odliczanie wciskamy m czyli przełączanie rakiety sekundę później włączamy Seta czyli j i skok rozpoczyna się natychmiast. Sprawdziłem na na czystym AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2012 o 06:06, nihilius77 napisał:

Zobacz na SETA 1000

No widzisz, tu chodzi o SETA, tak jak pisałem. Włączenia SETA skraca ci czas do skoku, nic innego nie ma na to wpływu.

Gdyby odliczanie do skoku było przerywane i skok był wykonywany natychmiast po twojej kombinacji z klawiszem m, to nie musiałbyś włączać SETA.

W dniu 3.08.2012 o 10:04, Centurion napisał:

Jest inny sposób : Trzeba włączyc skok i w poleceniach statku dac jakiekolwiek polecenie żeby na dole pojawił się napis polecenia zaakceptowane

Owszem, pojawi się napis, ale to nie oznacza, że odliczanie zostaje przerwane lub skrócone. Na dole ekranu może być wyświetlany tylko jeden napis na raz, pojawienie się każdego nowego napisu usuwa tylko i wyłącznie poprzedni z paska dolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2012 o 16:23, nihilius77 napisał:

Nie jest to eleganckie ale działa.

Mierzyłeś czas? Ja wykonałem pomiary, zarówno z SETA, jak i bez i twoja kombinacja nie skraca czasu skoku w porównaniu do normalnego skoku.

Czas do skoku bez SETA, zarówno z kombinacją klawisza m jak i bez wynosi 19 sekund.

Czas do skoku bez SETA, zarówno z kombinacją klawisza m jak i bez wynosi 8 sekund.

SETA x6.

Nie żadnego tricku, jest tylko SETA i znikanie napisu odliczania, nie mające żadnego wpływu na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ile razy mam pisać jedno i to samo, abyś zrozumiał:

wciśnięcie m powoduje że znika ci napis odliczania przy 20% - zostaje zastąpiony napisem że zainstalowałeś lub odinstalowałeś jakąś rakietę

wciśnięcie j powoduje że włącza się SETA, która skraca czas, dlatego skaczesz szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym seta nie czyta nam te 6 lub 10 razy szybciej, więc czytanie idzie swoim tempem, a gra przyspiesza co powoduje, że przyspiesza również teoretycznie moment skoki. Tylko teoretycznie bo bez Seta nam tylko przyspieszyła grę, a nie skróciła czas skoku.

Chyba nie napisałem tego zbyt zawile:)

Podsumowanie: Tempo czytania jest takie samo, a grę przyspiesza, więc nic się nie skraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...