Skocz do zawartości

Samobójcza kałamarnica czyli dead is dead


Ivo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś grał w tym trybie?

Grałem dość długo w TC i AP ale ten tryb lekko mnie zaskoczył. Srednia gra po 1h kończyła się zejściem. Trudność ze zdobyciem kasy i lepszego sprzętu, jedna rakieta nieprzyjacielska i koniec - ogólnie horror ale i adrenalina. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym trybie to prośba o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak daleko nie zaszedłem. Na razie zbieram kase na jakis porządny statek z osłanomi - bo to co dostajemy na początku rzeczywiście zasługuje na miano statku dla samobójcy.Trzeba być b. uważny w tym trybie, dmuchać na zimne i mieć szybki statek. Najbardziej bolą torpedy, z jedną można sobie dać radę, ale jak wystrzelą w twoim kierunku więcej to ...

Uparłem się, i gram dalej - to jest po raz n-ty zaczynam od początku. Największym bólem na poczatku jest b.mały i słaby statek. Praktycznie ogranicza nas to do robienia dwóch typów zleceń - śledzenia i dostarczania porzuconych statków. Zeby sie na tym dorobić to trzeba naprawdę dużej cierpliwości.

Wobec czego troche zmieniłem taktykę. Czatowałem na zlecenie dostarczenia statku w miare (jak na początek gry) cennego - mowa tu o 100-200 tys. Potem statek do stoczni. Spadek reputacji, ale kasa jest. Niedaleko punktu starowego jest giełda Teladiam - wstęp 10 tys i żadnych innych wymagań (trzeba uważać, bo w tym sektorze często pojawiaja się xenoni). Trochę obracamy na giełdzie i robi się pare milionów. Z tym można już coś zdziałać, aczkolwiek najpierw trzeba poprawić reputację, bo w stoczniach wszystko na czerwono.

Zobaczymy, jak taka taktyka się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam pytanie odnośnie misji "Śmierć to Śmierć" wydaje się bardzo ciekawa ale... czy jak zagram raz i mnie zniszczą to nie będę mógł jej ponownie uruchomić ?

wiem, że zapisu nie wczytam ponieważ takiego nie bedzie, ale mi chodzi o ponowne uruchomienie nowej gry .

I może jeszcze jedno, czy grając w grę "dowolną"(misja na samym dole) nic nie trace z gry ? Nie ma tu żadnego stopnia trudności więc to mnie trochę dziwi, no chyba, że gra losowo generuje jakiś stopień i ustawia losowo wszystkie rzeczy.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Będziesz mógł. Zaczynając oczywiście wszystko od zera.

2. Opcja startowa (nie misja) "Własna gra" pozbawiona jest dostępu do fabuł AP. Reszta tak samo.Nie ma czegoś takiego jak poziom trudności gry. Poziom trudności jaki jest w opisie poszczególnych opcji startowych odnosi się do: statku startowego gracza, ilości gotówki na starcie i reputacji początkowej u głównych ras. Reszta zawsze jest taka sama.

Posty przeniesione do odpowiedniego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Tak jak mówił Yacek zacząłem grę od nowa bo instalacja modów to nie jest moja silna strona , ale piszę w innej strawie .

Zacząłem grać w Albion Prelude dead is dead tyle że dziś nastąpił zanik napięcia i mój save na steamie znikł czy ktoś miał taki problem bo jeżeli nie przechowują savu z poprzedniej sesji to nie ma sensu grać w to wyzwanie napiszcie czy ktoś gra i jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2013 o 07:28, jack732 napisał:

Tak jak mówił Yacek zacząłem grę od nowa bo instalacja modów to nie jest moja silna strona , ale piszę w innej strawie .

Zacząłem grać w Albion Prelude dead is dead tyle że dziś nastąpił zanik napięcia i mój save na steamie znikł czy ktoś miał taki problem bo jeżeli nie przechowują savu z poprzedniej sesji to nie ma sensu grać w to wyzwanie napiszcie czy ktoś gra i jak długo

Dlatego mało osób w to gra. Wystarczy żeby net Ci siadł na chwilę i tracisz swojego save'a. Lepiej grać w normalnym trybie, a jak chcesz coś a'la hardcore to zawsze możesz sobie sam ustalić zasady np. nie ładować poprzedniego stanu gry po stracie statku/stacji itd albo nawet kończyć (kasować) grę po śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2013 o 18:53, BetonowaAnakonda napisał:

Ja swoje opowiadanie pisałem na tym profilu. Potem musiałem zrezygnować z oczywistych powodów. Czyli niefortunnej śmierci z powodu uderzenia w TL...

Z tego powodu lepiej robić tak jak pisałem powyżej. Większość ludzi, którzy piszą świetne opowiadania DiD gra właśnie w normalnym trybie, ale narzuca sobie pewne ograniczenia. Można dzięki temu uniknąć takich sytuacji jak Twoja, czyli utraty rozgrywki z powodu błędów gry, działania autopilota itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafię zaakceptować swoje błędy czy autopilota ale przez zanik napięcia stracić grę to bez sens .

Nie rozumiem tylko czemu na serwerze w steam nie jest przechowywany save do następnego savu .

Napisałem do suportu steam ale jeszcze nie odpisali dam znać jak coś od nich dostanę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...