Skocz do zawartości

wielki problem z xenkami


chak510
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem zaczął się już po fabule terran miałem już M7 więc nie bałem się xenków i nie zastanawiałem co robią . W tym czasie gdy oni dominowali kolejne sektory ja zajmowałem się handlem i moimi kompleksami , misje brałem jak zaczynało mi brakować kasy . Kapnąłem się ,że coś jest nie tak gdy zniszczyli mi zwiadowce w sektorze black chou san , myślałem że argoni poradzą sobie i ja mogę ich tylko trochę wspomóc więc nie przejmowałem się . Gdy wyruszyłem do sektorów splitów po kobrę zauważyłem ,że tej stoczni , która jest jedną z dwóch stoczni splickich posiadających ten rodzaj statku już nie było . Tak przynajmniej wytłumaczył mi pan scroop . Niezwłocznie udałem się do tego sektora i jak szybko wleciałem tak szybko wyleciałem . W tym sektorze było około 14 K 20 J 40 Q i masa po prostu masa innych statków . Zdziwiłem się że procesor nadal trzymał się dzielnie i wytrzymywał obciążenie wynikające z tej liczby statków . Po drugiej stronie bramy za uwarzyłem istną masakrę wynikającą z bitwy połączonej floty splitów i boronów . W tej chwili przypomniało mi , się o tej satelicie i sprawdziłem sektor black ho san podobna sytuacja tylko że argoni lepiej sobie radzili , ale wiedziałem , że ich niszczyciele szybko się wykończą . Teledianie i trójocy mają spokój . Musiałem wczoraj całe popołudnie rozmyślać jak by tu ich zatrzymać . Wpadłem na pomysł zatrzymania ich wieżami laserowymi wykupiłem wszystkie we wszechświecie i postawiłem z nich siatkę obronną . każdy niszczyciel jaki wyleciał z bramy miał około 20- 30 sek. życia . Wiedziałem , że to ich nie powstrzyma ich na długo ,więc zwracam się do was z prośbą jak ich powstrzymać. Odinstalowałem skrypty wywołujące inwazje ale to zmiejszyło tylko częstotliwość statków wyskakujących z bramy . Więc co zrobić proszę o szybką odp.

P.S.

Przepraszam za błędy ort. ale nic na to nie poradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie skrypty? Może wystarczyło zmień ustawienia w konfiguracji? Może to by spowodowało usunięcie statków wygenerowanych przez skrypt. Teraz pozostaje albo zniszczyć je samemu, albo czekać aż siły obronne ras się tym zajmą, albo użyć cheat script.

2. Pisz poprawnie nazwy sektorów, bo oczy bolą. Masz mapę Scorpa, możesz tam sprawdzić jak sektor się nazywa.

W dniu 26.06.2012 o 17:34, chak510 napisał:

P.S.

Przepraszam za błędy ort. ale nic na to nie poradzę

Poradzisz, zainstaluj np Firefoxa i użyj słownika PL, będzie podkreślał na czerwono błędnie napisane wyrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to eksterminacja. Kupujesz ciężkich rakiet ile wlezie i wystrzeliwujesz mieszankę, szybkich, lekkich i ciężkich:) Spytasz się dlaczego? Istnieje większa szansa, że twoje ciężkie pociski uderzą w cel. Tak sobie poradziłem w M2 Light (Tobosaku ver. A z XRM) z dwoma Fregatami i Niszczycielem Kha, które kilka godzin buszowały po Wenus, a siły obronne Terran tym się nie przejmowały.

Nie wiem jaki masz skład floty, ale bombowce powinny być pomocne:). Jak masz NPC Bailing Addon to pozbieraj złom z wszeświata, uzbrój go(albo nawet i nie) i utwórz sobie eskadry myśliwców, które będą ci patrolować sektory zagrożone wkroczeniem Xenonów, a ty będziesz wbijał tam z rakietami. Zawsze trochę takiego złomu zbierze na siebie ognia przeciwnika, podczas gdy twoje rakiety będą ich wykańczać.

CO to za skrypt bo chyba mam smaczek na takie masakry:) Przygotowuje sobie Valhalle i wsparcie całej floty i z chęcią bym masakrował Xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2012 o 18:12, Renegade napisał:

Problem jest taki, że na tym forum coś podkreślanie błędów przez firefoxa przestało działać...

Przynajmniej u mnie.

U mnie działa. Należy w opcjach, zaawansowanych zaznaczyć sprawdzanie pisowni, oraz w menu kontekstowym (prawy przycisk myszy) sprawdzić czy mamy zaznaczone sprawdzanie pisowni, a także poniżej tego w językach zaznaczyć język polski, ewentualnie jeśli nie mamy takiego, dodać słownik PL.

A skrypt pewnie IR. Nie polecam, żadna z trzech wersji tego skryptu nie jest do końca działającą poprawnie.

@Peroox - a pomyślałeś o tym, że przy takiej ilości wrogich statków, plujących ogniem i rakietami, jak wlecisz do sektora to będziesz miał zapewne pokaz slajdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiegoś profilu zaczołeś ? Ją z Dzikiego Splita ( bardzo trudny stopień) . Skryptu nazwy nie pamiętnam więc ci niepewnie nazwy , ale to było w spolszczenia skryptów znajdę to napisze . Dzięki za poradę ale jak ją wykonam to da mi to max.2 dni spokoju w.grze . Jeśli jesteś ciekaw jaką mam flotę to opiszę :

2 tytanu 1 osaka 1 pyton 1 boresz

3 tokio

1 pantera ( zlomiarz ) 8 tygrysów 4 demonisy

I taką mam flotę wiem mała i się zapewne spytasz czemu nie latam w vallhali . Ponieważ jest a dokładnie jej działka są za słabe gram z tym samym modem a w nim działa strzelają z tą samą szybkością i są mocno osłabione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2012 o 19:12, chak510 napisał:

A z jakiegoś profilu zaczołeś ? Ją z Dzikiego Splita ( bardzo trudny stopień) .

Ale to nie ma nic do rzeczy. Poziom trudności przy profilu określa tylko i wyłącznie stan posiadania jaki mamy na starcie statek (jego osłony, uzbrojenie i wyposażenie), gotówkę na koncie, oraz reputację z jaką startujemy u głównych ras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten skrypt to nie czasem Improved Races? Pewnie przesadziłeś w ustawieniach. Sam tak zrobiłem z Kha'ak, zajmowali sektory po kolei, gdy chciałem odbic je to nagle wskakiwało do sektora pełno ich statków. Oczywiście zrobiłem to z ciekawości. Jeśli to ten skrypt to poprostu wyłącz opcję Improved Xenon (o ile dobrze pamiętam) i wykończ niedobitków. A wogóle to jakiego masz moda? A co do błędów w pisaniu to mi wystarcza sprawdzenie po napisaniu i poprawienie błędów 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz slajdów, z tego co czytałem, uznałem, że działa w miarę dobrze by walić rakietami:)

Valhallę, olać, ja po prostu chce mieć ten statek dla faktu posiadania i obstawiania wrót, a potem włączania ataku Xenonów:D, atakowanie piratów na zlecenie. Za wolny na normalne działanie.

Jak masz 5 x M2 i XRM to brakuje ci tylko myśliwców, chyba, że wszystkie Tokio obstawione na maksa, wtedy możesz się bawić. Jak tylko nie wlecisz w zbyt dużą hordę Xenonów powolne wybijanie powinno się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ale skryptów nie pamiętam , chyba był tam IR i parę jakiś tam.

W avarice zrobiłem sobie kwaterę główną której pilnowały 2 valhalie i parę ciężkich .

Najtrudniejsze było samowystarczalność , produkowanie broni i statków było straszne 😀.

Po tygodniu nie było ani śladu po xenkach 😁

Nie traktuj tego jak błąd , bug albo zepsucie rozgrywki, potraktuj to jak dodatkowa kampania z trudnością "Hardcore".

I nie bierz udziału w bitwach chyba że lubisz pokaz slajdów 😀

Taka rada zbierz flotę do ochrony samego siebie potem się baw w wojnę bo z tym co masz nic nie zdziałasz sam miałem w jednym z ataków Valhalie i nie wróciła ,

A więc powodzenia i dokop tym robotom !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zjadę ich choćby po cięzkich walkach ja sam zostałbym w moim ulubionym M2

Już razem z splitami przypuściliśmy kontratak straciłem Pytona i jedno Tokio , ale wybiliśmy tych potworów na bazie krzemu do nogi ,a argoni w tym czasie trzymają ich twardo od swojej strony nawet siatka obronna jeszcze tam trwa . A tak się spytam czy licencja policyjna działa tak że jak mój statek zniszczy okręt wroga to dostaje za to kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno tak być, a dodatkowo jeżeli masz chyba od 1.18 XRM to dostajesz nagrody za statki, które były poszukiwane listem gończym(wtedy musisz mieć Licencje Policyjną tych, którzy szukają tego statku). Musisz sobie sprawdzać czy dostajesz.

Z iloma okrętami liniowymi walczyłeś? Tokio było pełne myśliwców czy tak o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wychodzi w setkach to licz 2 bo AI lubi się przyczepić .

U mnie opanowali 50 % terenów splitów a u was ?

Nie wiem dlaczego Argoni są waleczniejsi od innych , gdy jakiś zwiadowca wroga skoczy do sektora to pół floty leci za nim 😁

Obserwuj działania wrogów bo może się okazać że zostałeś sam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Gdy zostawiłem Splitom do rozwalenia 1 K, 2 Q i drobnicę to po dłuższym czasie skapnąłem się, że jeszcze z nimi walczą i:D Argoni nie lubią Xenonów bardziej niż Splici(ci kombinowali coś w fabule Terran). Wychodzi na to, że Splici to kolaboranci, a nie wojownicy:D

Zwykle jak chce bronić BSH przed Xenonami to muszę ustawiać flotę koło bramy bo często to Argoni ich wycinają i zabierają zysssski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2012 o 20:12, Trucx napisał:

Nie traktuj tego jak błąd , bug albo zepsucie rozgrywki, potraktuj to jak dodatkowa kampania z trudnością "Hardcore".

I nie bierz udziału w bitwach chyba że lubisz pokaz slajdów 😀

Dla taka sytuacja to jak najbardziej błąd. X3 dostosowuje ilości wrogich statków w misjach do reputacji bojowej gracza (między innymi). Skrypt ignoruje to i tworzy mega inwazje już od samego początku. Co zrobisz z 15 K i J latając tylko M3?

W dniu 27.06.2012 o 05:18, chak510 napisał:

XRM tak wogóle i zgadles jaki skrypt mam . No może lekko przesadzilem z ustawieniami .

Jak pisałem w temacie o XRM, nie powinno się instalować IR w XRM. Dla XRM TC rekomendowanym skryptem tego rodzaju jest MBRR. XRM AP posiada już wbudowany w AP skrypt RRF. Oba zapewniają dla XRM równowagę pomiędzy wrogimi inwazjami, a odpowiedziami sił militarnych ras.

Wszystkie trzy skrypty (IR, MBRR i RRF) działają mniej więcej tak samo i nie powinno się ich instalować równocześnie. Tak zalecają autorzy skryptów, jak i inni gracze.

A tak przy okazji, to jaką wersję IR zainstalowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2012 o 15:45, Yacek napisał:

Jak pisałem w temacie o XRM, nie powinno się instalować IR w XRM. Dla XRM TC rekomendowanym skryptem tego rodzaju jest MBRR. XRM AP posiada już wbudowany w AP skrypt RRF. Oba zapewniają dla XRM równowagę pomiędzy wrogimi inwazjami, a odpowiedziami sił militarnych ras.

Wszystkie trzy skrypty (IR, MBRR i RRF) działają mniej więcej tak samo i nie powinno się ich instalować równocześnie. Tak zalecają autorzy skryptów, jak i inni gracze.

A tak przy okazji, to jaką wersję IR zainstalowałeś?

No to dlatego jest tak ostro 😀

Dziwiłem się że ich tak dużo a to się skrypty gryzły.

A tak przy okazji co zrobi ktoś z rangą Extreme w np. Odkrywcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...