Skocz do zawartości

Nie walczące statki NPC


henryk5pio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam "drobny" problem. Zauważyłem już wczoraj, że gdy atakuję pirackie statki, piraci do Mnie nie strzelają. Dzisiaj natomiast mam kuriozalna sytuację. Jestem w Menelaus Paradise, z bramy wiodącej do Xenon Sector 597 wyleciał Q z obstawą 5 LXów. I co?? Podlatuję do nich, a one stoją w miejscu. Nie ruszają się, nie strzelają do Mnie. W ogóle NIC. Strzelam do Q z HEPTów, on nic, zdejmuje mu osłony do 50%, on dalej nic, żaden myśliwiec Xenonów też nie reaguje. Co się tu do licha dzieje????? Czy to może być wina NPC Bailing Addon?? Mam ustawione po 6 dla małych i po 5 dla średnich i dużych statków na współczynnik wyskoczenia ze statku oraz po 5 dla każdego na kadłub. Zastanawiam sie też, czy to nie jest wina SCSa... Wgrałem go za pomocą Managera Cycrowa, ale po updacie manager podczas deinstalacji jakimś cudem usunął tylko aktualkę ORAZ sama deinstalkę... To może to jakos namieszało w grze?? No chyba, że moje samodzielne wczorajsze usuwanie ogonów poprzez zerowanie "Particle emitter" i "Engine coś tam" (to niższe z zakładki "Model"). I jeszcze jedno, czy i wy macie na Win 7, że X3 Editor 2 po pierwszym otwarciu pliku Cat/Dat nie chce go drugi raz otworzyć, wyskakuje błąd a ja muszę dla otwarcia pliku usunąć i zainstalować na nowo ten edytor. Proszę pomóżcie mi, bo przez ten bug z niestrzelającymi statkami gra traci sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NPC i SCS używam od zawsze (odkąd się pojawiły) i w różnych modach, nigdy nie miałem takiego problemu. Już raczej to wina twojego grzebania.

Również z X3 Editor 2 nie mam takiego problemu, ale jeśli tylko używasz tylko do wypakowywania plików cat/dat to możesz użyć X3 modmanagera (do ściągnięcia ta gdzie X3 Editor 2).

Może to być wina bibliotek, które używa X3 Editor? Przeinstaluj biblioteki.

Dora rada: zostaw PM instaluj ręcznie skrypty, PM używaj tylko do rozpakowywania plików .spk. Nie będzie mieszał ci w grze, bo to też może być jego wina.

Ja bym zrobił reinstal gry i zaczął od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już "przejechałem" na PM straciłem HQ .

Instalowałem Cheat żeby coś zobaczyć nie pamiętam co dokładnie ale chyba statek #deca i po instalacji skryptu wchodzę do gry wczytuje zapis , i klikam interfejs szukam opcji cheat'a i dodaję sobie #deca oglądam ją ze wszystkich stron (jeszcze wtedy nie zauważyłem że świat x stał się wielkim hipisem ) postanowiłem się przelecieć i trochę powalczyć lecę do sektora xenońskiego i gdy przelatuję przez bramę uderzam w xenona "Q" (nie zdziwiło mnie to zbytnio bo wyglądał jak by próbował przelecieć przez bramę)gdy został zniszczony przeżyłem szok wszystko było nastawione przyjacielsko (czerwony kolor nie znikną), skoczyłem do innego sektora xenonów to samo .

Z reinstalowałem grę i wszystko było ok.

A save straciłem bo zapomniałem go skopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w przestrzeni. Statek pojawia się jako "nasz", automatycznie jest brany na cel, można wtedy poprzez F3 zmienić na niego widok, oglądnąć ze wszystkich stron. Potem znika, więc nie ma mowy o cheacie i dodawaniu statków. Spodoba się, kupujesz normalnie w stoczni, nie podoba się, problem z głowy.

PS. ta nowa wersja to 4.07 dostępna od kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...