Skocz do zawartości

Megakompleks kopalniany


czlowieknikt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeżeli jest temat o takowej tematyce już na forum to z góry przepraszam, szukałem ale nic konkretnego nie udało mi się dowiedzieć więc pisze o co chodzi.

Mam fanaberię by stworzyć kompleks w skład którego wchodziło by około 40 kopalni, widziałem materiały filmowe gdzie istniały takie kompleksiki.

Ręczne ustawianie kompleksu kopalni w takiej ilości z czasem staje sie zabawa w chybił trafił. Często podprowadzając ręcznie kopalnie pod budowany kompleks może się trafić (przynajmniej mi, niewiem jak reszcie) zawadzenie o nową budowę, następnie jest bum i trzeba wczytywać. Ręcznie => masakra.

I tu pojawia się pytanie i jednoczesna prośba.

Pytanie - czy istnieje mod czy cuś co pomaga nam w budowie takiej fanaberi.

Prośba - jeżeli tak to poprosze o jakies namiary gdzietakowe coś ściągać.

Pozdrawiam:

czlowieknikt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma jakiegoś bardziej wyspecjalizowanego do tego celu skryptu, to zainteresuj się takim http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_193_tc-asteroid-relocator-pl.html Dzięki niemu porozmieszczasz sobie asteroidy tak jak chcesz, wcześniej zabierając je z innych układów (jest jeszcze ten http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_289_tc-asteroid-creator.html ale to już chyba zbytnie uproszczenie). Potem już tylko sadzenie ziemniaków, tzn kopalni, i spawanie w kompleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapas asteroid to ja już mam, sektor Barren Shores, same asteroidy krzemu które mnie interesowały, kopalnie poustawiane, zostaje kwestja holowania ich i ustawiania tak by podpiąć pod kompleks. Dlatego pytanie o jakiś mod od kompleksów.

Pytanie zadałem głównie z tego powodu, jak się można przyjrzeć w dalszej części filmiku, twórca jakimś cudem ma wszystkie kopalnie dosłownie geometrycznie poustawiane. Wniosek jeden, jakiś mod czy cuś pewnie istnieje, pytanie tylko jaki i gdzie.

P.S. kopalnie to dopiero początek, wszystko na potrzeby HUB-a. Reszte stacji ustawiając nawet recznie chyba każdy głupi by potrafił. Kopalnie niestety są tylko z jednej strony asteroidy i trzeba tą stroną podprowadzać pod powstający kompleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj pytanie autorowi filmiku.

Edit: zerknąłem na opis, nie znam francuskiego ale z użyciem translatora da się zrozumieć, że właściciel nie używał żadnego skryptu, tylko korzystał z satelity i klawiatury numerycznej (kluczowa sprawa to klawisz "5"). No cóż, jedni haftują, inni szydełkują koronki, a niektórzy ręcznie stawiają kompleksy w X3 TC, które mogą wpędzić w kompleksy ekipę z Hephaistosa 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem wszystko, każdy kto już kilka kompleksów postawił powinien zauważyć podczas stawiania co daje nam wciśniecie klawisza 5 na numerycznej. Kompleksy już stawiałem i znam w pełni te zasady, pytanie jakie zadałem na początku tego postu dotyczyło kompleksu kopalnianego i na tym chciał bym się skupić.

Nie korzystałem do tej pory z skryptów do tworzenia asteroid i raczej uważam to za zbędne (świat x3tc w moim przypadku + xrm jest na tyle bogaty że nie trzeba sobie sztucznie dobierać asteroid, to było by już za proste), istotnym problemem kopalni na asteroidzie jest fakt że trzeba ją odpowiednio ukierunkować by podpiąć do kompleksu.

Pytałem czy ktoś zna skrypt ułatwiający budowę kompleksów z uwagi na w/w zasadę, gdyby nie problem kopalni sam z łatwością wszystko bym zrobił i nikogo tu nie męczył. Jeżeli nikt nie zna takowego skryptu dalsza rozmowa będzie prowadziła do monotematycznego powtarzania już oczywistych faktów, a mi pozostanie bawić się z moimi prawie 40 kopalniami na zasadzie podepnij jedną sztukę i zapisz, nie udało się to wczytuj. I tak kilowaty prądu później tego dokonam bo jestem tępy i uparty jednocześnie, ale gdyby był jakiś skrypt rachunki mogły by być ciut tańsze.

P.S. kopalnie już stoją w sektorze, 6 wymęczyłem i podpiołem do 2 elektrowni słonecznych XL przed napisaniem tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...