Skocz do zawartości

Flota bojowa - tylko oficjalny BP


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z tematem - nie stosujemy żadnych modów, skryptów czy tym bardziej cheatów.

Do tej pory smakowałem raczej ekonomiczną stronę gry (zarówno w TC jak i w AP). Ponieważ w tym aspekcie gra nie ma mi już zbyt wiele do zaoferowania, chciałbym przejść do wątku militarnego, gdzie moje dotychczasowe doświadczenie jest nikłe.W tej chwili mam ukończoną fabułę (Argon Peacekeeper), mam maksymalne rangi handlowe z 5 głównymi rasami, i "maszynerię" do produkowania kredytów z próżni, opartą na mechanizmie giełdy. Jestem w stanie wyprodukować wszystko co się da w ramach reguł gry. To tylko kwestia czasu (nawet nie zasobów, bo te mogę pozyskiwać od dostawców obcych, dając wyższe niż średnie ceny zakupu). Jestem też w stanie kupić dowolne ilości statków i wyposażyć je w to, co najlepsze.

W tym temacie prosiłbym, żebyście zaprojektowali swoją własną flotę bojową - trzon, skrzydła, uzbrojenie. Liczę na Wasze doświadczenie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dużego doświadczenia nawet w X3TC, bo tam również skupiałem się raczej na wątku ekonomicznym. Na przykład nigdy nie przeprowadziłem abordażu statku, nigdy nie miałem lotniskowca i nie zarządzałem skrzydłami (z wyjątkiem sytuacji, gdy przewidywał to fabuła).

Może spróbujmy tak, do jutra przemyślę sprawę i zaproponuję jakiś zestaw, a ktoś zerknie na to swoim okiem weterana i coś doradzi/poprawi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2012 o 21:58, szczekan napisał:

Na przykład nigdy nie przeprowadziłem abordażu statku, nigdy nie miałem lotniskowca i nie zarządzałem skrzydłami (z wyjątkiem sytuacji, gdy przewidywał to fabuła).

Ja też nie, a przecież bardzo mało handluję i buduję, skupiając się na walce 😀

W AP jest nowa fajna funkcja: Flota. Rozkazy dla floty są zdecydowanie lepsze niż Skrzydła. Zainteresuj się tym jak będziesz miał choćby M7 z myśliwcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tematów związanych ze statkami zdecydowałem, że kupię i wyposażę kilka Boreaszów. To będzie trzon floty, do którego dodam Kolosa. Dumam teraz nad uzbrojeniem M2 i M1. Ponieważ broń produkuje się długo, na razie wybudowałem kompleksy produkujące Pulsacyjne Działa Fotonowe (główna broń) i Artylerię Zaporową, która ma chronić okręty przed myśliwcami. Boreasz ma w sumie 40 slotów na instalację dział. Czy byłoby dużym błędem, gdybym uzbroił go w 32 PDF i 8 AZ? Czy to nie będzie za małe zróżnicowanie w uzbrojeniu? Jakie myśliwce polecilibyście do Kolosa? Jak uzbrojone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...