Skocz do zawartości

Borderlands vs CoD MW3 + BF 3


littlekiller
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w większość z tych gier (2 z 3) i targnęło mnie na takie porównanie:

Na początek walory gier po prawej stronie znaku vs.

- CoD MW3- uznana za ,,maszynkę do robienia pieniędzy" część serii bazująca (lub ciągnąca) na niemal identycznym silniku jak w paru poprzednich częściach. Poszerzona o nową kampanię, parę nowych broni, nowe mapy na multi i parę innych drobnostek. Nie wymienię ich bo w tą właśnie grę nie grałem (ale widziałem conieco na YT więc mam pewne pojęcie).

- BF3 - Borykająca się z problemami technicznymi, szeroko reklamowana część BF-a jako przełom. Dźwięk jest niesamowity. Grafika na pierwszy rzut oka jest oszałamiająco piękna, lecz posiadająca kilka nieprzyjemnych kolców na multi np: brzydko zrobiony ogień płonących pojazdów, jakoś mało wyraziste eksplozje, przesadzone smugi po rakietach, brak, lub szczątkowe animacje odpodających elementów czołgu po trafieniu. Spory wybór broni i dodatków do nich, a także fajne gadżety. Tryb Coop-op dla 2 graczy.

A teraz treść właściwa porówania:

- Borderlands - Gra będąca FPS-em z elementami RPG (system lvl-i, questów i skillów), posiada niezwykłą grafikę ,,jak z komiksu", (która zrobiła na mnie więsze wrażenie niż ta z Bf-a) dającą niepowtażalny klimat. Klimatu przydają także, sceneria niektórych miejsc, czarno-humorowe kwestie postaci, ogólny ich wygląd, a także treść opisów pod questami. Jednak nie to zainspirowało mnie do tego porównania:

W CoD i BF broni jest całkiem sporo, w Borderlands system losowego dobierania części broni umozliwia uzyskanie 17 milionów całkowicie unikalnych broni, co więcej zachwycił mnie brak ograniczeń co do ich zastosowania. W Broderlands znajdziemy: karabin szturmowy z magazynkiem na 6 pocisków, z których każdy ma wielką moc. Strzelbę strzelająca rakietami (moja ulubiona), snajperki z rewolwerowymi magazynkami, celowniki o dużym zoomie na pistoletach i strzelbach, pistolety z bagnetami, Broń z kilkoma lufami (najwięcej miał ich pewien pistolet- 3), do tego dochodzi broń obcych o zupełnie unikalnych właściwościach. Co więcej każda broń może mieć tzw. efekt żywiołu, których są 4 rodzaje: zapalające, elektryczne, wybuchowe i kwasowe.

Na dobitkę przeciwnicy: można ich podzielić na kilka rodzajów z czego każdy ma kilka gatunków oraz ich podwariantów. Do tego bossowie, tak więc nie ma się wrażenia ,,wojny klonów". Dodajmy do tego otwarty świat, gdzie tylko przeciwnicy przeszkadzają w eksploracjii, ukryte skarby i skrytki i możliwość Coop-opa z 3 innymi graczami, którzy mają własne unikalne postacie... (do wspólnego wyexpiania)

CoD-a i BF-a ogranicza realizm współczesnej wojny, dlatego porównywanie ich z BS-em jest trochę niesprawiadliwe.

Mimo to myślę, że właśnie Borderlands jest najlepiej dopracowaną grą z tej trójki, nie jest tak reklamowany, ale (jak dla mnie) niewątpliwie warty swojej ceny. Co wy myślicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...