Skocz do zawartości

Trudny początek pomocy.


marcdom4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam,

Zakupiłem właśnie Konflikt Terrański (Kolekcja Klasyki). Czytam tu o masie dodatków, poprawek, jakiś skryptow i innych ulepszeń i w związku z tym mam pytanie. Doradźcie mi szanowni czy w ogóle grać w gołą wersje? Czy od razu instalować dodatki? Jeżeli tak to które na początek?

Pisze jako zupełnie początkujący. Jest tu opisana masa rzeczy, ale nie ma szans żebym to wszystko w najbliższym, rozsądnym, czasie zdążył przeczytać. Wiem że wyszły tez łatki- to wiadomo pościągam, ale nie wiem co z tymi modami i czy w ogóle na początku sobie nimi głowę zawracać.

Dziękuję z góry za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2013 o 18:12, Zahar napisał:

Witam,

Zakupiłem właśnie Konflikt Terrański (Kolekcja Klasyki). Czytam tu o masie dodatków, poprawek, jakiś skryptow i innych ulepszeń i w związku z tym mam pytanie. Doradźcie mi szanowni czy w ogóle grać w gołą wersje? Czy od razu instalować dodatki? Jeżeli tak to które na początek?

Pisze jako zupełnie początkujący. Jest tu opisana masa rzeczy, ale nie ma szans żebym to wszystko w najbliższym, rozsądnym, czasie zdążył przeczytać. Wiem że wyszły tez łatki- to wiadomo pościągam, ale nie wiem co z tymi modami i czy w ogóle na początku sobie nimi głowę zawracać.

Dziękuję z góry za radę.

Powiem Ci tak. Zagraj najpierw w gołą wersję. Wtedy będziesz wiedział które usprawnienia najbardziej Ci odpowiadają. Na pewno spatchuj grę, zainstaluj bonus packa i spolszczenie do niego. Niektóre skrypty można chyba instalować w czasie gry, tzn. bez konieczności rozpoczynania od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem.

Warto zagrać w "gołą" wersję, aby wiedzieć czego ci brakuje.

Dynamicznych walk, bardziej rozbudowanej ekonomii, lepsze możliwości zarządzania flotą i/lub kompleksami, a może czegoś innego? Jeżeli będziesz wiedział czego ci najbardziej brakuje, to będziesz mógł dobrać skrypty, które ci będą potrzebne.

A jak już będziesz wiedział czego szukać, to tutaj to znajdziesz. Jest ładna baza skryptów i spolszczeń, która pomoże ci wyszukać tego co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko załapiesz z czasem a później gra Cię wciągnie tak że będziesz z rozbawieniem wspominał jaką ścianą dla Ciebie była;) Pomijając to że trzeba opanować sterowanie, interfejs i mechanizmy gry to gracz ogólnie czuje się jak kropla w morzu na początku i... tak naprawdę jest. Jest się kroplą w morzu bo świat dookoła żyje własnym życiem a gracz jest tylko malenkim elementem. Lataj, wykonuj misje, handluj. W tej grze nie ma RPG'owego nabijania doświadczenia ale doświadczenie jest- gracz sam je zdobywa z czasem. W razie czegoś przeglądnij sobie FAQ na forum tam jest sporo przydatnych informacji. A jak czegoś nie będziesz wiedział pytaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie moge się odnaleźć na mapie. Tzn wczoraj polatałem trochę i teraz jadę misje z samouczka zamieszczonego w instrukcji. Jestem w nowym sektorze w którym nic nie jest odkryte. Mam udać się na południe i odnaleźć bramę południową. I tu mam problem. Mapa jest dwu wymiarowa i niby według wskazań jestem na południu sektora. Jest jeszcze przecież 3 wymiar- hmm.. "głębokość". Czyli mogę być na południu w rzucie powiedzmy z góry, ale jak popatrzymy w pionie to zupełnie mogę się nie przemieścić. Latam tam i z powrotem, bramy znaleźć nie mogę i pomimo tego że na mapie sektora jestem na południu, ni cholery nie mogę określić w którym miejscu przestrzeni dokładnie się znajduje.

Ta mapa powinna być w 3d, było by prościej. Powiedzcie mi co robię nie tak, bo albo czegoś nie widzę, albo nie włączyłem, albo jestem opóźniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku ganiam z ziemskiej misji. Ale tak to było dawno, że nie pamiętam ktòrym statkiem zaczynałem grać w ziemskich sektorach. Potem już były pierwsze misje. Do tej pory stoi mi w pròżni "Ostateczna furia". Moja flotylla obecnie stoi w Argom sektorze 148. I tak powoli się rozbudowuje, a latam wciąż TLem bo trzeba kasę na nowe zarabiać jednostki. No więc buduję-stawiam gdzie popadnie i zażyczą sobie klienci.Hehe. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...