Skocz do zawartości

X3 AP i wlasne HQ


Aldaran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w nowym roku

Grajac w X3AP odczuwam brak HQ.Rowniez nie ma dostepu do HUB'a.

Znalazlem dwa skrypty dodajace stocznie do gry.

http://www.x1tp.com/root/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=30&view=viewdownload&catid=52&cid=625

PHQ and Military Base in Boron Shipyards Version:1

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=223132

The Marauder Shipyard - v0.5

Zamierzam je przetestowac i sprawdzic czy sa kompatybilne z X3AP.Moze ktos z Was jakis prostszy sposob

by dodac HQ do gry ? Wszelkie sugestie bylyby bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy jakież to działania ... 😉

HQ zostalo dodane nie tylko w stoczni Otas , ale rowniez w kilku argonskich i teladianskich stoczniach.

Dla mnie to nawet lepiej 😀

Swoją drogą zainstalowalem mod 'Debris Utilize Repair' z nadzieją ze jak odbuduje bramy to moze któraś z nich doprowadzi mnie do HUB'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2012 o 16:55, Aldaran napisał:

Jestem bardzo ciekawy jakież to działania ... 😉

Już niebawem się dowiesz.

W dniu 2.01.2012 o 16:55, Aldaran napisał:

HQ zostalo dodane nie tylko w stoczni Otas , ale rowniez w kilku argonskich i teladianskich stoczniach.

Dla mnie to nawet lepiej 😀

Sorry, poszła zła wersja na Mamuta. Teraz jest poprawna, ściągnij, podmień pliki w katalogu director, uruchom grę z save zapisanego przed instalacji tego skryptu. Będzie OK. Nie spodziewałem się tak szybko ktoś ściągnie, a błąd wykryłem zaraz po wysłaniu pliku na Mamuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszej beczki - też pobrałem tę pierwszą wersję, i PHQ mogę kupić "wszędzie". Na innym kompie nie zainstalowałem jednak jeszcze skryptu. Jeśli na drugim kompie zainstaluję poprawny skrypt, uruchomię grę i zrobię save, to czy taki save będzie kompatybilny z grą na pierwszym kompie i czy zniesie skutki pierwszego skryptu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2012 o 07:19, szczekan napisał:

Z pierwszej beczki - też pobrałem tę pierwszą wersję, i PHQ mogę kupić "wszędzie". Na innym kompie nie zainstalowałem jednak jeszcze skryptu. Jeśli na drugim kompie zainstaluję poprawny skrypt, uruchomię grę i zrobię save, to czy taki save będzie kompatybilny z grą na pierwszym kompie i czy zniesie skutki pierwszego skryptu?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie za moment będę kupować swoje PHQ. Mam w związku z nim kilka pytań - nigdy jeszcze tego ustrojstwa nie posiadałem:

1. mogę mieć jedno PHQ czy więcej?

2. Mogę zorganizować dla mojego PHQ własne dostawy potrzebnych materiałów?

3. Skąd wziąć plany do budowy kolejnych okrętów?

4. Gdzie najlepiej usadowić PHQ ( w jakim sektorze)?

5. Czy NPC kupują wyprodukowane przeze mnie statki? Jeśli tak, czy są jakieś bardzo popularne "marki" statków?

6. Czy mogę ustawić ich cenę tak jak w przypadku innych towarów produkowanych w fabrykach?

7. Pojemność 0,5 mln oznacza całkowitą przestrzeń ładunkową, która będzie zmniejszana przez wyprodukowane statki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ile chcesz, zależy tylko od zasobów gotówki.

2. Tak, używając statków do zaopatrywania. PHQ nie da się połączyć (podobnie jak Stacji Handlowej, DOK Zaopatrzeniowego i Stoczni) z innymi stacjami poprzez Zestaw Budowy Kompleksu.

3. Masz opisane w FAQ#71

4. Twój wybór, nie ma to znaczenia, bo dostawcy mogą skakać przez bramy do najdalszych sektorów po zaopatrzenie. Ja bym polecał Nieznany sektor za Legend's Home (bo centralnie na mapie)

5. Nie, statki Twoją własnością, tylko dla ciebie, możesz je sprzedawać w stoczniach.

6. Nie.

7. Nie, statki nie zmniejszają ładowni PHQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupieniu HQ będziesz znajdował na stacjach oferty sprzedaży planów statków. Możesz też poddać statki analizie w HQ, aby przerobić je na plany (dobra, o tym jest w FAQ).

Pojemność HQ oznacza ilość miejsca na dowolne produkty jakie chcesz magazynować w HQ. Wystarczy przenieść z ładowni zadokowanego statku dowolny towar (produkt, surowiec, broń, osłony itp), aby dodać ten towar do listy towarów HQ. Potem możesz uruchomić statki handlowe, które będą skupywały i/lub sprzedawały określone towary.

Uwaga, nie ma limitu ilości sztuk danego towaru, można więc HQ zapchać jednym towarem.

Dodawać towary do listy towarów HQ można również skryptem Dokware Manager, skrypt dostępny luzem lub w BP dla AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam ja niestety mam problem z HQ mam je dwie(Jedną z misji kłopoty korporacji a drugą też z misji, chyba Ciemne interesy).

Ta pierwsza HQ to jest HQ Strong Arms(miałem 3 do wyboru)

. Druga natomiast jest normalną HQ, mój problem jest następujący nie mam opcji dodaj do analizy. Dostosuj ustawienia stacji i..brak tej opcji!, mogę jedynie produkować statki z planów jakie mam "gratis" w pakiecie.(Tzn Albatros + HQ).

Przesunąłem do Kwatery broń którą chciałem analizwać i też się ta opcja nie pojawiła. Brak tej opcji również w rozkazach dla stacji.

Gram w X3 AP +XRM 1.3 + MSP 1.6 + LoCo + IE, skrypty NPC BailAddon , Bonus Pack, Befehlsbibliothek, JSON Library, Chem String Functions Library , SCS, Advanced Navigation, free jump.

Wie ktoś dlaczego tak mam?.

PS. GRam poprzez NoSteam oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2013 o 04:28, Yacek napisał:

W HQ można analizować i produkować tylko statki, broni nie.

.Dziwne bo w TC mogłem , a grałem w niemalże czyste TC z masą skryptów i z mini modami i tam taka możliwość była np wyrzutnie bomb zapalających dałem do analizy i później produkowałem.

Jest może skrypt dający taką możliwość tzn możliwość dania do analizy np jakiejś broni (której nie można kupić w grze tzn broń Xenków i Krzaków) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2013 o 08:02, MikelluS napisał:

.Dziwne bo w TC mogłem , a grałem w niemalże czyste TC z masą skryptów i z mini modami

No to w końcu w czyste TC, czy z masą skryptów i mini modów?

W czystej grze tylko analiza i budowa statków.

Broń to zasługa jakiegoś skryptu, nie wiem jakiego.

PS. W Bonus Packu (zarówno dla TC jak i AP) jest coś takiego jak Dockaware Manager. Skrypt ten pozwala dodawać do HQ (stoczni i doków zaopatrzeniowych) gracza dowolny towar i określać jego limit ilościowy. Nie jest to analiza i budowa tego towaru. Dodawanie towarów tym skryptem (choć można również dodawać towary do listy towarów HQ bez niego) służy tylko do celów handlowych, statki gracza przypisane do HQ będą mogły handlować (kupować i/lub sprzedawać) przypisane do listy towary. Również statki NPC będą mogły handlować z HQ tymi towarami.

Może mylisz dodawanie towarów Dockware Manageram z analizą i produkcja tych towarów?

Broń Xenonów kupisz w stacjach handlarzy uzbrojeniem (W XRM tylko), broń Kha'ak tylko ze zdobycznych statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w TC z masą skryptów i kilkoma mini modami. a skrypt dodający analizowanie np broni już znalazłem/przypomniałem sobie. 😛

113. Ware Blueprint Manager - pozwala na analizowania w celu otrzymania planów broni, osłon i oprogramowania. Broń i osłony będą mogły być później produkowane w HQ.

Opis instalacji i konfiguracji ; Polska wersja 8983-L048 - ver. 2.1

Dzięki za pomoc Yacek.

PS. Skrypt działa dobrze w X3 AP XRM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...