Skocz do zawartości

Najlepszy mod do X3TC


Piteropeter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W X3TC gram od dłuższego czasu i zainteresowało mnie urozmaicenie rozgrywki poprzez mody (nie chodzi mi o skrypty - takowych używam). Jednakże jest ich kilka i pojawiło się pytanie: który wybrać? Oczywiście każdy może sobie sprawdzić co oferuje dany mod, najlepiej przetestować samemu. Ale śledzę forum od dłuższego czasu, i za każdym razem gdy pojawiała się nowa większa modyfikacja, zyskiwała ona wielu zwolenników na dłuższy lub krótszy czas. Gdy po wielu patchy sytuacja się uspokoiła można spokojnie zapytać: który mod jest najlepszy? DDTC czy TOTT? A może XTC? Lub XRM? Jeżeli graliście w chociaż 2 z nich (lub jeżeli znacie inne świetne) napiszcie, który wam się bardziej podoba i dlaczego, jeżeli graliście tylko w jednego, też napiszcie, dlaczego go akurat wybraliście. Spróbujcie mnie do któregoś przekonać. Jestem otwarty na wszelkie propozycje 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista plus małe uzasadnienie:

1. XRM - drapieżny, dzięki dobrze opracowanemu plikowi Jobs. Po dodaniu kilku skryptów (PG3, YA, MBRR) jeszcze bardziej. Dla tych co lubią walkę. Ale bez fabuły - zarówno własnej jak i najlepiej bez fabuł TC (polecam skrypt all plot complete).

2. TOTT - obowiązkowo z modem AMT (można też dodać combo mod). Fajne statki, ciekawe nowe fabuły. Również raczej dla tych co wola walkę.

3. DDTC - statki wszelkiego typu (SW, ST itp + własne Deadlego), aby je móc kupować należy robić misje dla stoczni. Jak ktoś lubi wykonywanie misji ze stacji, to będzie miał frajdę.

4. New Horizont; Roguey mod - kilka nowych statków, kilka nowych sektorów, reszta prawie jak w TC. Można zagrać. Ale nic się nie straci nie grając.

5. XTC - wielkie rozczarowanie w stosunku do XTM-a. Kilka ciekawych rozwiązań, ale nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Może jak wyjdzie wersja 2.0 coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak naprawdę liczą się tylko 3 mody: XRM, TOTT i DDTC? A jak wyglądają pod względem sprawności? Są jakieś irytujące bugi, lub błędy uniemożliwiające wykonywanie misji itd ? Da się bezstresowo grać? Czytałem opisy, wszystkie równie smakowicie wyglądają. A długość? Ile czasu zajmie mi poznanie wszystkich statków, czy przejście większości fabuł/misji. Wiem, że w X-ach gra nigdy się nie kończy, ale mi chodzi o ilość nowości, na ile starczy, zanim mi się znuży, jak podstawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie do końca zgadzam się z Yackiem co do kolejności bo moim zdaniem TOTT i DDTC są na równi w jednej mamy dość rozbudowane kampanie po wykonaniu których dostajemy w nagrodę statki, w drugiej zaś za też rozbudowane misje ze stoczni też otrzymujemy statki, więc uważam je za równoważne różni je poziom trudności no i fabuła no i najważniejsze czas wydania. To możliwe stało się przyczyną ustawienia kolejności, co do XTC całkowita zgoda gra się rwie i jest mdła choć ciekawe rozwiązanie to ekspansja wszechświata i na koniec choć nie najgorszego moda NH zawsze można pograć z dodatkowymi mini modami i skryptami dla urozmaicenia rozgrywki.

Odpowiadając na drugie pytanie to XRM jest najbardziej ustabilizowany i może być to związane z że wyszedł ostatni i miał więcej czasu na dopracowanie błędów pochodzących z XTC i dopasowanie rozwiązań do moda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, najpierw bym sobie przeszedł jeszcze raz fabuły z podstawki, tyle, że bardziej urozmaicone przez nowe statki itp. więc chyba na początek TOTT. Jak mi się znudzi (czas liczyć w miesiącach 🙁 ) może się przerzucę na DDTC lub od razu na XRM. Albo zrobię kilka instalek i będę grał w każdego moda po równo. Dla mnie zwycięzcą jest TOTT (wersja 1.2 jest kompatybilna z AMT?) ale czekam na zdania innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2011 o 09:09, Kedudg napisał:

Witam nie do końca zgadzam się z Yackiem co do kolejności bo moim zdaniem TOTT i DDTC są na równi w jednej mamy dość rozbudowane kampanie po wykonaniu których dostajemy w nagrodę statki, w drugiej zaś za też rozbudowane misje ze stoczni też otrzymujemy statki, więc uważam je za równoważne różni je poziom trudności no i fabuła no i najważniejsze czas wydania

W TOTT statki masz dostępne w stoczniach (stoczni), nie musisz specjalnie wykonywać fabuły, aby je zakupić (szczególnie jeśli dodasz mój mini skrypt dodający wszystkie statki do stoczni). W DDTC nie masz kampanii jako takiej, tylko ciąg misji (standardowych misji ze stacji), które musisz wykonać aby odblokować dostęp do kolejnych statków.

Duży plus dla TOTT jest właśnie za kampanie. Ciekawe i trudne. Do tego dochodzą starożytni, rangi wszystkich ras do wglądu (można to mieć w innych modach dzięki odpowiedniemu skryptowi opisanemu na forum), oraz coś czego nie ma nigdzie gdzie indziej: SETA x20 🙁

Dla mnie TOTT to jest to jak wyobrażałem sobie XTM-a pod TC (nie mylić z XTC, który jest jakimś nieporozumieniem).

No ale każdy ma inne spojrzenie na sprawę modów 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności w X świecie 😉 ponownie zainstalowałem X3 zaskoczyła mnie ilość nowych dobrych modów nie wiem na który się zdecydować DDTC 1.2, XRM 1.14 a może TOTT 1.1 będe raczej handlował a walczył dla przyjemności, który mod polecicie

Pozdrawiam

Proszę pisać w odpowiednich działach. A przed napisaniem przeczytać przynajmniej tematy postów, aby nie tworzyć kolejnego tematu o tym samym. Yacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś zależy na nowych okrętach (głownie) to polecam mało znany mod Multi Galaxy Mod, dodaje on co prawda tylko okręty, ale to chyba największa baza okrętów z gier filmów i seriali. Są tam statki z takich klasyków jak Stargate Babyfon 5 czy Gwiezdne wojny lub star trek, jest tez sporo statków z X2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...