Skocz do zawartości

Dodatkowa broń spilickich fregat


littlekiller
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu dorobiłem się fregaty, jest nią spilicka Pantera 😀 .

Jak na razie nie mogę uzbierać do niej broni, ustaliłem że będzie uzbrojona w wyrzutnie bomb odłamkowych na przodzie a a artylerię zaporową na reszcie gniazd (łącznie jest ich 22!). Znudziło mnie uganianie się za częściami i przeteleportowałem się do sektora xenonów by sprawdzić nowy statek, mimo niepełnego uzbrojenia.

I właśnie wtedy odkryłem coś niezwykłego.

Mianowicie mamo że pantera ma ładownię na 2100 szt, hangar na 32 statki i 22 gniazda broni, jest zwinna jak dziki kot, po którym ma nazwę! 😀 Ale to jeszcze nie wszystko: oś wg. której statek obraca się w kierunkach lewo/prawo i góra/dół jest przesunięta ku rufie a sam statek ma spiczasty dziób.

Dodajcie zwinność do długiego dziobu a przekonacie się jaka jest ta tajemnicza broń opisana w tytule. Okręt może machać dziobem jak maczugą odpychając od siebie ,,małych upierdliwców", takich jak myśliwce i statki handlowe 🙁 . Pierwszą ofiarą taj taktyki był pokiereszowany Q.

Nie żeby było to jakoś szczególnie użyteczne, ale uznałem ten fakt za ciekawy i warty osobnego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, ze argoński Centaur jest najsłabszą korwetą dostępną na rynku. Co prawda jest jeszcze spilicki Smok, ale jest on tak szybki i tani, że zaliczyłbym go do ciężkich myśliwców (M3 Hardcore 🙁 ). W sumie konfiguracja ta sama: 8 działek w przód i wieżyczka w tył, ewentualnie kilka wieżyczek. Nawet część fregat ma taką konfigurację (do M3 już bym ich nie zaliczył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

M6 Skiron to najlepsza korweta jaka dotąd latałem - 8x miotacz materii, reszta gniazd coś jonowego do osłony, do tego rakiety szerszeń i torpedy pożoga i nawet piracki galeon miał u mnie prze*... chlapane :]

Co do uzbrojenia Pantery to ciężka robota - na razie stoi w moim doku zaopatrzeniowym i powoli skupuje to i owo A co Wy polecacie za uzbrojenie i jaki myśliwce na pokładzie (planuję nova ścigacz x20 Zaćmienie x10 i Bestclaw x2) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam poradzam dla początkującego M6 Vidar jest drugim najlepszym statkiem klasy M6 (pózniej Hipcio)

A żeby uzbroić pantere poradzam ci na przód dać Wrzytnie bomb zapalających ( do kupienia w Loo mang star legasy )na boki altyleria zaporowa na tył laserowe dzialko fazowe i na góre/dół WMP lub miotacz materi . Tak mi kuzyn poradził uzbroić gdy zdobende swoją Pantere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Pantera miała kilka schematów uzbrojenia. Najpierw na przodzie były wyrzutnie bomb odłamkowych, miałem nadzieję, że będą tworzyły one huragan odłamków wśród wrogich myśliwców, myliłem się. Potem miejsce wyrzutni zajęły miotacze materii, mój poprzedni statek- Skiron je miał, więc pomyślałem, że to może być dobry pomysł, w tym czasie resztę gniazd zajmowały jonowe działa szynowe, lub były puste. Jednak krótki zasięg miotaczy w połączeniu ze szpiczastym dziobem fregaty sprawiały, ze ten schemat się nie przyjął. Potem zapragnąłem mieć wyrzutnie napalmu na przodzie, lasery fazowe po bokach, na tyle jakiś tani automat na rakiety, reszta gniazd- broń p-lot.

Co do wojsk na pokładzie planowałem 10 myśliwców Chimera, mają one zachęcające statystyki. Uzbrojone miały być w miotacze materii na wszystkich gniazdach, co w połączeniu z siłą ognia fregaty, miało mi zapewnić zwycięstwo w każdym starciu. Planów nie zrealizowałem, przez zmianę kompa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...