Skocz do zawartości

Tania alternatywa dla korwety


littlekiller
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazłem na forum podobnego tematu więc pomyślałem, że napiszę.

Każdy wie jak można wymiatać mając niszczyciel lub przynajmniej korwetę, ale dostęp do tych statków jest trudny (szczególnie dla nowych) bo są nieprawdopodobnie drogie. Mam skłonność do używania statków wbrew ich przeznaczeniu i dzięki temu wiem jak (stosunkowo) tanim kosztem wymiatać wszelkie myśliwce. Trzeba kupić TM lub ,,lawetę" jak kto woli, przy czym nie może to być zajeżdżony gruchot typu Magnetar (i jego odpowiedniki w innych rasach), trzeba pofatygować się do sektora legend's home i w stoczni OTAS-u kupić Zefira (lub porządny pocisk wielogłowicowy...). Zefir ma mieć 600 KJ tarczy 6 gniazd na działka a przy tym jest szybki [jak na transporter(140 m/s)] i wciąż może wozić myśliwce. Używam go od długiego czasu i sprawdza się znakomicie (wraz z myśliwcami mogę nim rozwalać korwety Kha-aków bez żadnych uszkodzeń) . Poza tym gdy dorobimy się porządnych myśliwców to Zefir przydaje się jako tank (wrogowie ładują w 600 KJ-owe tarcze a myśliwce ładują we wrogów). Myślę że tym postem zmieniłem nieco wasze zdanie o ,,lawetach" 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy już przy statkach handlowych to w warunkach bojowych całkiem nieźle radzi sobie Mistral (ze stoczni OTAS), ale ma 2 podstawowe wady:

1. Słaba tarcza jak na okręt tej wielkości

2. Generator energii do laserów jest tak słaby, że jedyną bronią która nie wyczerpie go 2 strzałami jest emiter promienia impulsowego (gram na Combat Modzie który sprawia że emiter jest trochę silniejszy)

Mimo to jest niezwykle zwinny (mogę nim gonić ciężkie myśliwce unikające kolizji) i szybki (130m/s), więc powinien się sprawdzić przy transporcie przez niebezpieczne sektory (chyba, ze latają tam pirackie korwety...), a także do mobilnego górnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat napisałem z myślą o Zefirze omówionym wcześniej, Mistrala dorzuciłem bo to jedyny handlowiec (mniejszy od Mamuta) mający jakiekolwiek szanse w walce z myśliwcami, jeżeli chodzi ci o zgodność z tematem to faktycznie Mistral jest beznadziejny w roli korwety (Zefir zresztą też, ale chodzi przecież o znalezienia taniego zamiennika) i napisałem o nim bardziej w ramach ciekawostki.

PS. Na innych tematach tego forum widzę od czasu do czasu odstępstwa od głównego wątku więc może wrzuć na luz z tym offtopem co?

PS. PS. Gdyby każdy kolejny post miałby być całkowicie zgodny z tematem to to forum wyglądałoby całkiem inaczej, a gdy tak nie jest to twórcy mogą zahaczać o ciekawe wątki poboczne i wzbogacać treść forum (przynajmniej taka jest moja opinia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.

Trzeba pamiętać, że OffTopy powodują chaos na forum i późniejsze problemy ze znalezieniem odpowiedzi.

"Używajmy opcji szukaj", ale co z tego jeśli w jednym temacie o tytule np. "Uzbrojenie Asteroidy" znajduje się odpowiedź na inne pytanie którego szukamy, a które nie ma nic wspólnego z tematem pierwotnego pytania?

Otóż, robi się bajzel i powstają identyczne tematy na które niektórzy odpowiadają, a inni odsyłają do jeszcze innych tematów na któreś setną stronę bo kiedyś była tam odpowiedź.

Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam, (ostatnio jestem rozdrażniony) ale wiedz, że już nie raz widziałem jak taki temat rozrastał się na kilka stron w czym zgodne z tematem było tylko kilka postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż pisałem, że lubię używać statków niezgodnie z ich przeznaczeniem, stąd wziął się ten temat. Nie mam dużego doświadczenia w pisaniu na forach, więc czasem (często) koloryzuję i mam skłonność do przesadnych opinii. Odnośnie ,,..bardziej lotniskowców niż korwet..." to najpierw kupiłem TM, dopiero później dokupiłem myśliwce, więc TM-kę bez myśliwców zaklasyfikowałem jako (kiepską) korwetę a z myśliwcami jako (równie kiepski) lotniskowiec. A propos: nie poczułem się urażony, po prostu tak mi się napisało 😀. Ale teraz wróćmy do statków które mogą spełniać funkcje zbliżone do roli korwety ale nie są do tego przeznaczone, żeby nie powstał offtopowy obłęd XD. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...