Skocz do zawartości

Początki modowania


pagulhan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałby się na temat jakiś podpięty dla takich, co nie bardzo rozumieją, co to znaczy "po zainstalowaniu" skryptu. Np. dla mnie, bo do teraz wydawało mi się, że to znaczy "wklej do katalogu ze skryptami", ale to chyba jednak nie to, bo coś mi zabawa ze skryptami nie idzie.

Chcę wgrać NPC Bailing Addon:

1. Zgodnie z instrukcją http://xudb.pl/index.php/topic/348-skrypt-npc-bailing-addon/page__p__4336#entry4336 ściągam:

1.1 Plugin Manager z http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=265915&start=0 i wgrywam do jakiegoś folderu, zmieniam w opcjach ustawienia z vanilli na grę zmodyfikowaną. Do katalogu ze skryptami wrzucam NPC Bailing Addon z Mamuta.

1.2 Community Configuration Menu z http://www.mamuthq.net.pl/pobierz_plik_291_tc-community-plugin-configuration-.spk.html i wgrywam przez Plugin Manager

1.3 JSON parser library i wgrywam przez Plugin Manager

2. Odpalam grę przez Plugin Managera, wczytuję interesujący mnie zapis

2.1 Zmieniam imię postaci na Thereshallbewings

2.2 Wchodzę do zakładki interfejs i ustawiam klawisz na włączenie Plugin Managera.

I tu jestem w kropce, bo Plugin Manager się nie włącza, więc nie mogę skonfigurować NPC Bailing Addon. Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Punkt 2 odpalać grę możesz normalnie, nie ma potrzeby odpalania z PM.

Co to znaczy? Grę mam podpiętą do Steama i z niego ją uruchamiam. Jeżeli uruchomię przez ikonę na pulpicie, zapisane stany gry wyrzucają grę do pulpitu z informacją, że są "skorumpowane". Najpierw ściągnąłem mod, użyłem PM, by go wgrać. Potem wgrałem spolszczenie do katalogu "t". W "Current Dirrectory" mam podaną ściężkę do katalogu, w którym zainstalowałem grę. Spróbuję przekierować tam, gdzie Steam trzyma swoje pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2011 o 16:33, pagulhan napisał:

Co to znaczy? Grę mam podpiętą do Steama i z niego ją uruchamiam. Jeżeli uruchomię przez ikonę na pulpicie, zapisane stany gry wyrzucają grę do pulpitu z informacją, że są "skorumpowane". Najpierw ściągnąłem mod, użyłem PM, by go wgrać. Potem wgrałem spolszczenie do katalogu "t". W "Current Dirrectory" mam podaną ściężkę do katalogu, w którym zainstalowałem grę. Spróbuję przekierować tam, gdzie Steam trzyma swoje pliki.

To znaczy, że instalacja skryptów w dowolnym momencie gry, nie powinna wpływać na pliki sav. Czyli instalujesz skrypt, uruchamiasz grę z ikony na pulpicie i grasz dalej.

To że nie możesz tego zrobić, to wina PM i tego że zmieniłeś w nim grę z vanilla na modified. W takim przypadku PM dodaje do katalogu głównego gry katalog mods, a w nim pliki cat/dat o nazwie Plugin Manager. W nich są zapisane pewne dane. Aby uruchomić grę z ikony na pulpicie musisz teraz na pierwszym ekranie wybrać "Zmień pakiet modyfikacji" i wybrać pliki utworzone przez PM jako Base Mod.

Mylisz też Plugin Managera z Community Configuration Menu. W grze w zakładce Interfejs musisz przypisać sobie skrót do CCM nie do PM. Ale to chyba tylko błąd przy pisaniu posta i wiesz o co chodzi?

Ja nie używam PM do instalacji skryptów. Skrypty instaluję ręcznie, poprzez kopiowanie plików do odpowiednich katalogów w grze. Jeśli skrypt dostępny jest tylko w formacie .spk (czyli rozpoznawanym przez PM) to używam PM tylko i wyłącznie do wypakowania plików z .spk.

Opis instalacji skryptów zarówno poprzez PM, jak i "ręcznie" poprzez wypakowanie z .spk opisane jest w FAQ#11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z zapisami pojawił się od samego początku i nie ma nic wspólnego z używaniem skryptów itp. Jeżeli włączy się grę przez Steam, zrobi zapis, wyjdzie z niej, włączy przez ikonę na pulpicie i spróbuje wczytać ten zapis, gra się wysypie. Wystarczy, że włączam ją przez Steam.

Problem rozwiązany: zmieniłem "Current Directory". Dziwna sprawa z tym X3, choć gra jest podpięta na steamie, część plików ma w miejscu, jakie wskazałem podczas instalacji (co już jest dziwne, bo ta platforma trzyma gry w swoim katalogu i nie pyta o folder, gdzie ma być co wgrane). Ustawiłem ścieżkę na tę, gdzie Steam trzyma swoje pliki gry i jest OK, ale mam jeszcze kilka pytań.

Zastanawiam się nad rozsądnym ustawieniem NPC Bailing Addon, bo na moim obecnym wszystkie statki Xenonów poddają się natychmiast po zdjęciu tarcz. Ustawiłem wszystko na "ON" i na 15 punktów wartość każdej linii, zmieniłem też wartość procentową Khaak i Xenonów. I teraz nie wiem, czy statki poddają się tak szybko z powodu tych procentów, czy przez te 15 punktów w liniach? Druga sprawa: wgrałem Free Jump i mogę z niego korzystać z konsoli poleceń nawigacyjnych, ale po użyciu klawisza, jaki przypisałem do niego w zakładce "Interfejs", nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2011 o 00:24, pagulhan napisał:

Problem z zapisami pojawił się od samego początku i nie ma nic wspólnego z używaniem skryptów itp. Jeżeli włączy się grę przez Steam, zrobi zapis, wyjdzie z niej, włączy przez ikonę na pulpicie i spróbuje wczytać ten zapis, gra się wysypie. Wystarczy, że włączam ją przez Steam.

http://xudb.pl/index.php/topic/1987-patch-311/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...