Skocz do zawartości

X3 TC ver. Steam - problem z grafiką


szczekan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ewidentnie kojarzę to z przejściem na wersję zassaną ze Steam'a. Mam dwa konta na Steam'ie, 2 oryginalne płytki (drugą kupiłem bo u nas 15 zł, na Steamie 19,99 euro, a w sumie potrzebny jest tylko klucz). Jeden komp jest słabszy, ale spokojnie wcześniej dawał radę, drugi jest roczny, i radził sobie do tej pory z wszystkim. Wcześniej grałem na na instalacjach pochodzących z płyty, i patchowanych wedle sugestii Ego. Miałem jednak problem z kompleksami. Teraz kompleksy stawiam "jak chcę" ale pojawił się inny problem. Mianowicie w momencie użycia SETA, nieważne czy x2, czy x10 gra zaczyna skakać, wskaźnik myszy zachowuje się jak pijany i reaguje z mocnym opóźnieniem. Kombinowałem z różnymi ustawieniami grafiki ale to niczego nie zmienia, nawet jeśli znacząco pogorszę jakość. Dosłownie tydzień temu wszystko chodziło płynnie, problem pojawił się w momencie przejścia na wersję ze steam'a. Czy ktoś ma podobny problem i wie jak go rozwiązać?

PS ten lepszy komp ma kartę ATI Radeon HD 5700, procek i5 2,66 GHz, ram 4 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam nie ma nic do rzeczy. To taka sama gra, inny jest tylko sposób dystrybucji. Do gry w wersję Steam nie musisz mieć włączonego klienta Steama.

Wyłącz klienta Steama, zrób defragmentację dysku. Zobacz.

Czy oprócz gry i patchy instalowałeś jakieś skrypty i mody? To też może mieć wpływ na jakość.

Ja grając w TOTT grałem płynnie z STEA x20 (na początku gry), później po odkryciu wielu sektorów z SETA x15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na razie nie instalowałem żadnego moda/skryptu (czekam na otwarcie mamuta 😀 ). Nie ma znaczenia czy mam steam'a na off czy on - robiłem próby. Defragmentację zaraz zrobię

edit: defragmentacja zrobiona, problem nie ustąpił :/

edit nr 2: chyba wszystko jasne, jak już w końcu mogłem zacząć budować kompleksy, to troszkę zaszalałem, no i mam tych obiektów (stacji, statków) całkiem sporo. Wczytałem jakiegoś wczesnego save'a, i wszystko śmiga bez żadnych zacięć, zatem wniosek jest taki, że komp zaczyna mi się krztusić od nadmiaru rzeczy, które pobudowałem, pokupowałem. Pewnie dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie kilku skryptów, o których czytałem (np tubeless), no ale do tego potrzebny mi mamut - będzie dzisiaj czynny?😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sprobowalbym podkrecic troche procek,podobno mozna go podkrecic do 3,2 Ghz dzieki technologii Intel Turbo Boost.Mam nadzieje ze nowe wydanie X'a bedzie wykorzystywalo wiecej niz jeden rdzen procesora.Zobacz czy przy wlaczeniu SATA komp zaczyna mielic twardy dysk.Jesli tak to sprobuj powylaczac programy w menedzerze zadan , ktorych w danej chwili nie potrzebujesz to odciazy Ci pamiec.Ja np. w czasie gry wylaczam antywirusa,niepotrzebnie kazdy plik ma mi skanowac w czasie gry.Jesli masz w miare szybki HDD ( mam tu na mysli odczyt powyzej 160 Mb/s ) to ustaw sobie pamiec wirtualna na 2 GB,nie na domyslny,na innej partycji niz windows i X3TC.

Mam nadzieje ze sie troche poprawi wydajnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...