Skocz do zawartości

Civilization 5


pershing
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niestety zgodzę się z Tobą 😛

rozumiem że możę zadnę z Nas mocarstwo ale kto rozgromił pod Wiedniem Ottomanów? Jan III Sobieski dowodząc armią Polsko-Austriacko (i chyba jeszcze Niemieckie wojska tam były nie pamiętam)...

A kto pokonał armię krzyżacką, która wtedy stanowiła kwiat rycerstwa w Europie?

ech i zadnego szacunku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dodam coś od siebie jeszcze,

zobaczcie że pomimo tych sporów wewnętrznych oraz ataków zewnętrznych przetrwaliśmy - tyle lat historii. I właśnie chociażby z tego powodu jestem dumny że urodziłem się w kraju nad Wisłą. Jest parę takich rzeczy unikatowych w Polakach których nie znajdziesz w innych narodach.

PS. Wszyscy tu po przytaczali takie takie bitwy jak pod Wiedniem czy pod Grunwaldem. Nie można też zapominać o Bitwie Warszawskiej (cudem bo cudem ale zatrzymano pochód bolszewików na zachód) oraz o nieocenionej pomocy Polaków w bitwie o Anglię. Kolejną sprawą jest rozwiązanie szyfru Enigmy przez zespół polskich matematyków.

To tak na zakończenie:

Fragment "Testament mój" autorstwa Juliusza Słowackiego

" (...)

Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei

I przed narodem niosą oświaty kaganiec;

A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,

Jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec!...

(...) "

To tak na zakończenie offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...