Jump to content

Gdzie są nowe statki ?


nekkoru
 Share

Recommended Posts

Przed tygodniem postanowiłem znów rozpocząć przygodę z X3 TC (3.0). Prócz tych modów co zwykle, postanowiłem wrzucić kilka okrętów (z gwiezdnych wrót: Prometheus X303 by Balogt/cycrow oraz SG_Goauld_Hatak by Megaship), i mój problem polega na tym, że pomimo 50 godzin gry, żadnego z tych okrętów nie widziałem ani nie słyszałem. Ktoś wie co zrobić aby ujrzeć te stateczki? Z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Wrzuciłeś jako jednego moda czy każdy statek osobno? Zainstaluj bodajże SRM jeśli się nie mylę. Ten mod ma sporo statków, Instalacja statków w pojedynke do TC mija się z celem, bo są baaardzo duże problemy z dodawaniem statków i przeważnie nie działają jak trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem je pojedynczo. A to nie ma tak jak np. w GTA, że zainstalowany pojazd zastępuje po prostu inny? Jeśli nie, to jak rozwiązywana jest kwestia rozlokowywania statków, w której rasie się pojawiaj,a na czyich stoczniach są do kupienia?

Link to comment
Share on other sites

W dniu 17.05.2011 o 08:36, nekkoru napisał:

Zainstalowałem je pojedynczo. A to nie ma tak jak np. w GTA, że zainstalowany pojazd zastępuje po prostu inny? Jeśli nie, to jak rozwiązywana jest kwestia rozlokowywania statków, w której rasie się pojawiaj,a na czyich stoczniach są do kupienia?

To nie jest tak. Statki pojawiają się jako dodatkowe i to tylko dostępne dla gracza, NPC nie używają (albo prawie nie używają) tych statków. Gdzie dane statki się pojawią, zależy od ustawień w pliku .xsp. Można to było podglądnąć w starym PM dla X3R, czy nowy ma taką możliwość to nie wiem, bo nie używam. A raczej chyba nie, bo format .xsp nie jest już używany do tworzenia nowych statków. W TC nowe statki dodaje się modami, wszystkie (prawie) statki .xsp pochodzą z X3R. I podobnie jak LeWaR nie polecam dodawania do TC statków w formacie .xsp.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
W dniu 25.06.2011 o 14:23, Szynszyl napisał:

No tak taki był problem podać link skoro mówisz ze to takie proste...

Owszem. Jestem leniwy, i to bardzo.

A tematy obu modów znajdują się na pierwszej stronie angielskiego forum o skryptach i modach.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...