Skocz do zawartości

Universal Banking v502


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Universal Banking to kolejny, bodajże drugi skrypt, który umożliwia zarządzanie naszymi kontami, braniem pożyczek, a nawet kupowania statków lub fabryk na raty.

Skrypt jest genialny, dający graczowi wiele możliwości i w cale nie jest złożony. Za pomocą jednego klawisza możemy dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o naszym koncie. Universal Banking umożliwia również sprzedawanie naszych fabryk lub stacji, które nie są rentowne i nie widzimy sensu inwestowania w nie.

Spoiler

Opcje ustawienia stacji nie są aż tak bardzo skomplikowane, a właściwie są dziecinnie proste posiadają ce tylko kilka opcji.

Spoiler

Wspaniałą innowacją w tym skrypcie w porównaniu do skryptu T.U.B.S Teladi Universe Banking Systems jest to, że gracz może otworzyć sobie kilka kont, na których będzie zbierana suma pieniędzy. Ktoś może zapytać po co komuś kilka kont. A no w przypadku gdy gracz ma kilka swoich korporacji będzie mógł odpowiednio zarządzać swoimi funduszami. Doskonale będziemy widzieli jaka korporacja najlepiej się rozwija.

Jak wspomniałem wcześniej, gracz będzie mógł kupić statek lub stację na Morgate, czyli na kredyt.

Spoiler

Spoiler

Inną ciekawą opcja jest to, że możemy zarządzać oknem informacyjnym, które przedstawia nam wszystkie nasze włości jakie posiadamy jak i ich stan finansowy. Możliwości jest naprawdę sporo.

Spoiler

Spoiler

Zarządzanie naszymi kontami jest naprawdę proste. Możemy tworzyć jak i nadawać im własne nazwy. A szczęśliwi posiadacze drukarek mogą nawet wydrukować sobie swoje własne bilanse finansowe 😀

Spoiler

MUSISZ wyłączyć w ustawieniach zarządzania kontem stacji "automatycznego przelewu na konto gracza"(Auto Credit Transfer to Player Account) w przeciwnym wypadku będą pobierane pieniądze z konta. O ile dobrze zrozumiałem autor skryptu pracuje nad tym problemem.

Osobiście używam skryptu Universal Banking i muszę przyznać, że jest o niebo lepszy od T.U.B.S Teladi Universe Banking Systems. Universal Banking jest łatwy w obsłudze, a jego interfejs nie przysłania swoją złożonością i skomplikowanymi opcjami. Największą jego zaletą jest jego prostota działania, a przy tym oferuje wiele możliwości.

Oczywiście spolszczenia nie ma, ale osoby znające w minimalnym stopniu język angielski nie powinny mieć z tym skryptem jak i zrozumieniem jego funkcjonalności najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciekawe, jakos umknal wczesniej mi ten skrypt. Dodam go do swej listy.

A znasz ten skrypt - stock exchange - http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=280559 Jakos jeszcze sie za niego nie zabralem, ale wyglada cos ciekawie. Dosc rozbudowane. Pamietam ze dawno temu zagrywalem sie w takie gry,gdzie tylko prowadzilo sie handel w kosmosie, gralo i inwestowalo sie na gieldzie i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geez ale to jest ogromne i z tego co widzę, to współdziała z skryptem Universal Banking. Będę potrzebował więcej czasu by o tym poczytać.

Co do samego Universal Banking to ja przykładowo zawsze chciałem mieć kilka korporacji. Dzięki skryptowi jaki Yacek dał czyli Salvage Command Suite możemy "malować" a dokładniej oznaczać kolorem nasze statki. Dzieki temu każda moja korporacja ma własny kolor 😀

Mam korporację górników, która nazywa się Rock & Mining Company, Piramid Corporation które zajmuje się produkcją statków klasy TS, TL, fabryk, uzbrojenia i ulepszeń do statków, Mamuth Delivery CO. Zajmujące się dystrybucją surowców i różnymi minerałami, Liberty Hevy Industries Corporation zajmujące się produkcją myśliwców i okrętów wojennych. Tak więc tutaj ten Universal Banking przyda mi się jak djabli 😀 A dzięki Salvage Command Suite każda z korporacji ma własny kolor 😀

Nawet loga porobiłem sobie. Może ktoś w końcu zrobi taki mod, lub skrypt 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam opcji Kolorowanie nazw. Po zmianie koloru nazwy statku otrzymujemy pustą wiadomość po wykonaniu rozkazu przez ten statek. Problem miał być rozwiązany w ostatnich patchach Egosoftu, ale, przynajmniej u mnie nadal występuje.

Problem nie jest po stronie skryptu, tylko źle interpretowanego nowego kodowania kolorów przez dziennik wiadomości gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...