Skocz do zawartości

Problem z Kw'ak


Draakul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż latałem sobie po Priest Pity (System Paradian), probując zakosić piratom z systemu obok (Split Fire) Novę (żeby nie musieć już się męczyć w tym cholernym Pogromcy >.<). Wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy po powrocie ze stoczni Paradian znalazłem w Priest Pity 2 niszczyciele i cały rój myśliwców Kw'ak. Na początku wpadłem na genialny pomysł zlurowania myśliwców pod tamtejszy habitat piratów i tam z pomocą wieżyczek laserowych ich wykoszenia. No cóż... z habitatu dużo nie zostało, sam Pogromcą zbyt wiele też nie zdziałałem i tu dochodzimy do mojego pytania (W sumie pytań xd): Kh'aki same odlecą, czy będą tam aż ktoś je łaskawie wykosi ? Czy Paradianie będą próbowali odbić sektor ? jak narazie wysłali tylko kilka myśliwców, które pokrążyły trochę przy bramie i odrazu wyskoczyły z systemu bez nawiązywania żadnej walki. Czy Kh'ak mogą zniszczyć wszystkie stacje w systemie, jeśli się ich w porę nie powstrzyma? Jest jakiś szybki sposób na zdobycie dobrego statku bez męczenia się z piracką Novą (Chyba nie muszę mówić ile zostaję z mojego pogromcy po starciu z Novą...)?

W sumie olałbym ten sektor gdyby nie to, że w tamtejszym doku handlowym jest mój Mercury z całym moim sprzętem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kh'aki same odlecą, czy będą tam aż ktoś je łaskawie wykosi ?

Odlecą po jakimś czasie.

Cytat

Czy Paradianie będą próbowali odbić sektor ?

Jeśli masz zainstalowany (a chyba nie masz) mod Race Response Fleet to wyślą tam swoje siły szybkiego reagowania i spróbują powstrzymać najeźdźców.

Cytat

Czy Kh'ak mogą zniszczyć wszystkie stacje w systemie, jeśli się ich w porę nie powstrzyma?

Mogą, ale wątpię żeby po to sie tam zjawili.

Cytat

Jest jakiś szybki sposób na zdobycie dobrego statku bez męczenia się z piracką Novą (Chyba nie muszę mówić ile zostaję z mojego pogromcy po starciu z Novą...)?

Pogromca z 6 AC (ten,którego dostajesz na początku jak grasz na Łatwizna) bez problemu kosi Nove.

Poluj też na Sokoły i Myszołowy, ewentualnie Pogromców. Za te pierwsze jest niezła kasa w stoczni i są bardzo proste do wymanewrowania. Trochę poćwiczysz i nawet raz w ciebie nie strzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw się w takiej pozycji żeby do Ciebie nie waliła z tylnego WMP, bo jak wiesz to boli, i zacznij naparzać. Gdy będziesz już dość blisko zawróć i uciekaj lotem "korgociągowym" poza jej zasięg strzału. Jak już przestanie Cię bić to zawracasz i znów walisz. Nawet Odkrywcą można ją upolować. Uważaj tylko na takie osobniki, które mają Generator Fal Wstrząsowych, bo to bardzo skuteczna broń przeciwko małym statkom. To jest bardzo łatwe pod warunkiem, że nie ma ww broni, no i pierw pozbądź się jej obstawy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Paranidianom się nie opłaca jeśli w trakcie zdobywania ich reputacji będziesz wykonywał misje fabuły X3, bo i tak Ci spadnie zera (albo prawie do zera) i będziesz musiał zaczynać od nowa się im podlizywać.

Zasada jest prosta - jak chcesz bujać się Tytanem/Kolosem Argonów to do Argonów, jak Pythonem/Raptorem Splitów to im się podlizuj, a jak innym latadłem to komu innemu.

Xenonom nie polecam bo są nieco nietolerancyjni 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba każdy zdobył swoją pierwszą Novę w walce, więc i Tobie się uda.

Dobrze że napisałeś chyba bo w istocie nie każdy. Moja pierwsza Pir. Nova Ścigacz (jak później patrzyłem po statystykach statków ta była dla mnie prawie idealna) wisiała sobie po prostu w przestrzeni daleko od bram w jednym sektorze. Miała co prawda 5% kadłuba ale to przecież nie przeszkadza. Przyznaje że to był niezły fart i odmienił moje losy w X3. 😀 Z żadnym innym statkiem jak dotąd mi się to nie zdarzyło. To było jak prezent pod choinkę. 😀

Odkąd się w nią przesiadłem żaden pirat mi już nie podskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...