Skocz do zawartości

Statek flagowy


Zwierzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim 😛

Jak to co roku bywa zacząłem sobie od nowa przygodę z X3TC. I nie, nie będę się jak co roku pytać, które mody polecacie a które nie 😀

Swój własny ulubiony zestaw już mam hehe.

Zauważyłem, że ostatnio wyszła nowa wersja modu SRM dodającego nowe statki, ciężkie fregaty (lepsze od zwykłych M7 ale jednak ciut gorsze od M2). I teraz mam poważny dylemat bo zwykle jako swoje statki flagowe wybierałem głównie M7ki a po wprowadzeniu nowości nie wiem czy zakupić jak zwykle fregatę czy może ciężką fregatę czy nie lepiej od razu zbierać na niszczyciel 😀

Przede wszystkim zależy mi, żeby statek był umiarkowanie szybki i zwrotny, miał hangar który pomieści M3kę i jeden statek zwiadowczy (czyli min. dwa sloty) no i żeby miał sensowny dostęp do różnych rodzajów uzbrojenia.

Czy moglibyście mi poradzić, który statek w moim przypadku sprawdziłby się najlepiej? Myślałem nad Argońskim Cyclopsem (fajnie wygląda) ale może mielibyście jakieś sensowniejsze 'typy'? 😀

Myślałem jeszcze nad Kvasirem ale kurdę, te statki Terran i ATF nawet pomimo szlifów w SRM są jak na mój gust zbyt OP :C

Gdyby chociaż im prędkość zaniżono to by nie kusiły tak bardzo 😀

Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej 3 okręty flagowe różnych klas i różnego przeznaczenia.

Jeden będzie siłą ognia - na nim będzie opierała się twoja dyplomacja

Drugi będzie szybkim myśliwcem M3+ (lub takim który ci odpowiada) - aby tyłek do fotela nie przywarł

Trzeci powinien być mixem drugiego i pierwszego. Coś a la M6/M7 - Dla celów różnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki mam plan: M3 już jest, szybki M5 do zwiadu też, M6 też czeka w pogotowiu ale mi przede wszystkim zależy właśnie na fregacie, która mogłaby pomieścić oba myśliwce. Niestety za krótko jeszcze gram żeby sobie pozwolić na większe rarytasy w stylu Osaki czy innego Pythona hehe.

Dlatego zależy mi na razie na stateczku, którego mógłbym wykorzystać 'do wszystkiego i do niczego' 😛

Fregaty zawsze mnie pociągały (heheh), lecz teraz kiedy możliwości jest coraz więcej to mętlik mały się w głowie robi bo nie do końca wiadomo co wybrać 😀

Niby próbowałem porównywać wszystkie dostępne statki M7 i M7+, ale SRM tak skutecznie je balansuje że sam już nie wiem, który z nich byłby sensowny na najbliższe kilkanaście godzin jako statek 'dowodzenia' 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku jak zaczynam grę to lubię po prostu latać i wykonywać misję jednym myśliwcem, jednym zwiadowczym M5 oraz jakimś dużym statkiem, działającym jako 'baza bojowa' dla tych dwóch 😛

Dlatego idealne dla mnie są fregaty - hangar w sam raz, szybkość i zwrotność pozwalająca na 'wymanewrowanie' niszczycieli oraz zadowalający dostęp zarówno do broni anti-fighter i anti-cap 😀

Do tej pory świetnie sprawdzał się Gryf, ponieważ jednak w modzie SRM doszło kilka nowych statków (w tym te 'ciężkie fregaty') to po prostu zastanawiam się czy nie poszukać czegoś lepszego w porównaniu do Gryfa, zwłaszcza z większym potencjałem bojowym.

Stąd ten temat, wiem że jesteście znacznie lepiej obeznani w takich tematach dlatego chciałem Was prosić o malutką pomoc w wyborze 'optymalnej' fregaty 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po wielogodzinnych testach doszedłem do wniosku, że najlepszym dla mnie wyborem będzie Splicki Ocelot :]

Szybki, zwrotny, hangar na dwa myśliwce i sensowny dostęp do uzbrojenia.

Sorkvild, po sygnaturce domyślam się, że grasz właśnie w X3TC wraz z SRMem 😛

Czy mógłbyś mi doradzić, jaki zestaw uzbrojenia byłby dobry dla takiego Ocelota?

Ocelot ma razem 32 działa - 9 Front, 6 Lewo, 6 Prawo, 4 Góra, 4 Dół i 3 Tył.

U mnie zestaw póki co wygląda tak (gram w X-y zawsze po angliku więc nazwy angielskie):

Front - 9 PPC (Photon Pulse Cannon) - atakuje tylko mój cel

Lewo, Prawo - 12 HEPT (High Energy Plasma Thrower) - atakują wszystkich

Góra, Dół - 8 ISR (Ion Shar Railgun) - atakuje wszystkich

Tył - PALC (Phased Array Laser Cannon) - ochrona p-rakietowa

Aktualnie robię Ocelotem misję Final Fury i z Kha'kami nie mam żadnych problemów, ale jeśli istnieje jakiś lepszy zestaw uzbrojenia dla takiej fregaty jak moja to za wszystkie porady byłbym bardzo wdzięczny 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...