Skocz do zawartości

Dlaczego nie moge dokować M7 do fabryk?


elkomendante
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie pewnie jest lamerskie, ale przeczytałem już chyba wszystko co można na temat problemów z dokowaniem przy "zwykłych" stacjach statków klasy M7.

Gram od pewnego czasu w X3 TC z patchem 3.0. Wszystko się dobrze układało do czasu aż zakupiłem statek M7 DEIMOS i w tym momencie zaczęły się drobne problemy. Problemy dotyczą kupowanie potrzebnych rzeczy takich jak rakiety, działka, itp itd. Nie mogę po prostu dokować do stacji. Jak latałem Hyperionem to wszystko było ok. Wiem, że jest skrypt, pobrałem go, wgrałem gdzie trzeba ale nic się nie dzieje. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w bardzo łopatologiczny sposób jak mam uzupełniać zapasy na stacjach? Tylko proszę nie pisać, że jest to gdzieś wytłumaczone, szukałem , czytałem i nie potrafię nic zdziałać! Gra ogólnie na wypasie, nie mam z niczym problemów, dopiero z tym dziwnym uzupełnianiem zapasów mam. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Poprawiony tytuł tematu. Yacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M7 zadokujesz tylko do doków zaopatrzeniowych,stoczni ,placówek wojskowych,HQ,to pewnie wiesz.Jak do tych stacji nie możesz zadokowac... automatu dokującego sobie nie kupiłeś? A może jak ręcznie dokujesz to odrzuca prośbę o dokowanie? Albo automatycznie tez nie chce dokowac? To akurat na tej stacji jest za dużo statków,poczekaj aż się miejsce zrobi, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy może mi ktoś wytłumaczyć w bardzo łopatologiczny sposób jak mam uzupełniać zapasy na stacjach?

Kupujesz TSa z jakąś dużą ładownią wyposażasz go w napęd skokowy i ok 3k ogniw i latasz nim po wszystkich stacjach handlujących (lub Twoich produkujących) graty w które chcesz wyposażać swoje M7. Swoje M7 wyposażasz w teleport. Raz na jakiś czas jak Ci brakuje rakiet/amunicji/ogniw czy z czym tam jeszcze latasz, każesz swojemu TSowi podskoczyć na pozycje ok 3km od Ciebie i odpowiednimi komendami (zaawansowane, wymień ładunek z) wymieniasz sobie to co chcesz. Jeżeli bardzo chcesz robić to na stacjach to dokujesz takiego TSa do jakiejś z wymienionych niżej stacji, następnie sam do niej dokujesz a później z menu stacji statki na pokładzie, z menu statku wymień ładunek.

Hyperion to M6 i nim zadokujesz wszędzie.

M7 zadokujesz tylko do:

- stoczni

- doku zaopatrzeniowego

- stacji wojskowej

- placówki wojskowej

- swojego PHQ (chyba bo w TC jeszcze go nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o coś takiego, żeby aż tak bardzo nie kombinować. Wiem, że mogę dokować tylko do kilku stacji. Bardziej by mnie interesowało jak mam użyć tych skryptów Bulk_Transporter_Upgrade_1.14.rar oraz Transfer Freight via Drones PL.zip. Gdzie dokładnie ( do jakich katalogów w grze ) mam przegrać te skrypty i jak ich używać. Czy trzeba je uruchmiać jakimiś komendami specjalnymi czy pokazuję się w menu gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zapoznaj się z FAQ#10 Plugin Manager Cycrowa - czyli jak instalować skrypty, mody i dodatkowe statki.

2. Czytaj opisy wymienionych skryptów, jeśli nie ma opisów na naszym forum (część opisów niestety została wykasowana przez ich autorkę), to zobacz do opisów na forum S&M Egosoftu. Linki do odpowiednich tematów z tymi skryptami znajdziesz w np. w temacie o spolszczeniach skryptów: http://xudb.pl/topic/340-x3tc-spolszczenia-do-skrypt-w/

Na początek powinien wystarczyć Ci Teleporter lub zwykłe droidy frachtowe, które w czystej grze też mogą zaopatrywać twój statek w np. Ogniwa Energetyczne. Nauczysz się ich używać, zapoznasz się ze sposobami instalacji skryptów, wtedy rozbudujesz sobie grę o te skrypty, jeśli uznasz że są Ci koniecznie potrzebne.

Do zwykłego zaopatrzenia M7 w broń, osłony itp. wystarczy Ci jeden TS, którym zakupisz to co potrzebujesz w fabrykach, a następnie, nawet po zadokowaniu oboma statkami w tej samej stacji (np. Doku Zaopatrzeniowym), przeniesiesz ładunek z jednego na drugi. Dla jednego statku M7 to w zupełności wystarczy. Skrypty mogą być potrzebne, gdy będziesz miał flotę takich statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tak zrobiłem, wszystkie skrypty mam w formacie zip. Wypakowałem , przegrałem tam gdzie powinny być i teraz jak mam to uruchomić?? To jest dla mnie największym problemem. Bo ten skrypt co drony frachtowe sobie śmigają by mi najbardziej odpowiadał. Podlatuje do stacji wysyłam drony , kupuje co chce i wracają do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...