Skocz do zawartości

Przypisanie statku do stacji


LITWINCZUK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam też ma dziwny problem z ustawieniami bazy domowej, ale u mnie polega ta no tym, że gdy przesiądę się do takiego statku któremu ustawiłem bazę to te ustawiania zostają wymazane z danego statku w chwili obecnej wszystkie fabryczki ma w Avarice ( tak się sektor po dodaniu skryptu z Nazwani ).Czy da się zrobić tak aby one się nie usuwały czy to jest normalne że tak się dzieje jeśli tak to może jest jakiś skrypt na to aby taka zmiana była możliwa tylko ręcznie a nie działa się automatycznie po wejściu a statek.Przykład Statek Tukan Baza: Twoja Elektrownia alfa w Avarice po wejściu Baza :brak a ja chce aby nadal widniał że elekrtrownia alfa jest bazą dla statku można oczywiście ręcznie ale za każdym razem temu samemu statkowi przypisywać zawsze bazę ps dotyczy to też innych statków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa.

Bazę przypisuje się najczęściej dla naszych statków obsługiwanych przez AI.

Przypisałeś TS-a do swojej fabryki, wydałeś mu polecenie zaopatrywania lub dystrybucji. Po co więc się do niego przesiadasz?

Jest skrypt do zapamiętywania Bazy. Poszukaj w temacie o spolszczeniach skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiałem się ponieważ statek zawierał towar który zebrał jeszcze z momentu zanim wyznaczyłem mu bazę i chciałem ten towar prze teleportować na Mamuta lub albatrosa przyznasz ze 11 sztuk kryształu w ładowni to mało a tyle statek zakupywał gdyż resztę ładowni zajmował inny towar. Ma jeszcze taki bałagan na kilku innych statkach że lwia cześc ładowni jest zajęta przez towar który nie jest wykorzystywany np na jednym ma nie ten rodzaj oleju a na innej zamiast bofu plankton.ps ostano zaktualizowałem puling menadżera i do gry dodało mi się coś opcja o nazwie Puling Configurator ( chyba tak się nazywa ) czy masz do tego linki co to jest bo przypisałem klawisz ale nie ma reakcji i nie wiem do czego może mi to służyć. Dzięki biegnę poszukać. czy to ten miałeś na myśli Follow me! Remember Homebase Wingman status, bo to pobrałem tylko teraz mógłbyś mi wyjaśnić jak dokładnie działa zapamiętywanie tłumaczenie gogla to bełkot.W ustawieniach rozgrywki po zainstalowaniu tego skrypu w Ustawieniach sztucznej inteligencji (Moduł SI ) jest Follow Me\Remember Homebase v8 Statki: teraz to, co się zmienia to Zaatakuj Okręt liniowy , Zatankuj myśliwce Podążaj...

Zostań tam ,Bezczynny , Osłaniaj mnie oraz Znicz wszystkich wrogów i tu jest wyraz TAK jest jeszcze opcja Brak tu wyraz Nie. Jak ustawić ma aby statek, do którego wejdę nie zgubił ustawień bazy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie musiałeś się przesiadać do tego statku. Teleportować można zdalnie, między dwoma swoimi statkami, nawet nie będąc w tym samym sektorze. Wystarczy aby jeden z nich miał Teleporter na pokładzie i były blisko siebie (mniej niż 5km).

2. Plugin Configurator. Jest opisany na forum. Linka znajdziesz albo w temacie ze spolszczeniami skryptów (są tam linki do tematów z opisami skryptów na naszym forum), albo w mojej stopce, jest tam link do używanych przeze mnie skryptów. Będzie tam odpowiedź również na Twoje pytanie dlaczego jak kliknąłeś klawisz skrótu przypisany do niego to nic się nie stało.

3. Tak to skrypt Remember homebase. Jego zadanie to przede wszystkim zapamiętywanie bazy dla statków którymi latamy. Mamy np. TM z zadokowanym M3. M3 ma ustawionego TM jako bazę. Gdy przesiądziemy się z TM do M3, baza zniknie. Ze skryptem pozostanie, a to co jest w SI to definiuje zachowanie statku, który opuściliśmy (TM w tym przypadku). Dla stacji to nie ma znaczenia 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2011 o 20:22, Yacek napisał:

1. Nie musiałeś się przesiadać do tego statku. Teleportować można zdalnie, między dwoma swoimi statkami, nawet nie będąc w tym samym sektorze. Wystarczy aby jeden z nich miał Teleporter na pokładzie i były blisko siebie (mniej niż 5km).

Od kiedy sektory są oddalone o mniej niż 5km? Chyba, że jest to jakiś bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2011 o 20:22, Yacek napisał:

1. Nie musiałeś się przesiadać do tego statku. Teleportować można zdalnie, między dwoma swoimi statkami, nawet nie będąc w tym samym sektorze. Wystarczy aby jeden z nich miał Teleporter na pokładzie i były blisko siebie (mniej niż 5km).

OK, dobra panowie, widzę, że nie wszyscy kumają bazę od razu. Więc małe wyjaśnienie co miałem na myśli:

Mamy trzy statki:

#1 nasz, znaczy ten w którym siedzimy (możemy być w kokpicie, możemy siedzieć na nim okrakiem)

#2 i #3 to nasze statki (powiedzmy dwa TS-y).

#1 jest w sektorze AA, statki #2 i #3 są w sektorze BB.

Wydajemy statkowi #2 polecenie "Leć do Pozycji" i wskazujemy z mapy sektora statek #3.

Kiedy #2 wykona rozkaz, czyli znajdzie się na pozycji #3 sprawdzamy, który z nich ma na pokładzie Teleporter (jeden z nich musi mieć, zobaczcie za tamtymi skrzynkami) i w zaawansowanych mamy opcję wymiana ładunku. Ładunek lata luzem, więc łatwo go teleportować. My w tym czasie myjemy okna kokpitu w swoim statku lub poprawiamy poduszki na których siedzimy (wiadomo, kadłub dość twardy z reguły jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...