Skocz do zawartości

Problem z zakupem wyposażenia


Konrad162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim, wczoraj jak zwykle wieczorem polatałem trochę i pojawił się może nie tyle problem co zapytanie... Jak często jest uzupełniany jest inwentarz doków zaopatrzeniowych w takie rzeczy jak chociażby podstawy np. Nawigacyjne Polecenia MK 1. Bo chciałbym zainwestować (mam 1.5M kredytów ^^) w statek ale za cholerę nie mogę znaleźć takich podstaw. Na mapie scorpa sprawdzałem w każdym doku jest 0.

Czy to jakiś bug czy może trzeba dłużej poczekać? lub może osiągnąć większą range bojową? Bo range handlarza już troche podbiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bug. Musisz poszukać plik fixa z poprawką. Jest też to gdzieś opisane na forum.

a no właśnie po napisaniu posta zacząłem się zastanawiać że coś takiego było. Co prawda na forum nie znalazłem opisu ale po przejrzeniu kodu fix'a widzę że powinien to poprawić.

No nic w każdym razie dzięki i:

Rozwiązane za pomocą fix'a: a.fix.upgrades.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

http://xudb.pl/topic/1666-re-xtc-w-wersji-1-1-ju-dost-pny/page__pid__25598__st__10#entry25598

a no widzisz, tu jest. W każdym razie najważniejsze że problem dziś wieczorem będzie rozwiązany.

Wreszcie "legalnie" będę mógł się pobawić moim skryptem... bo bez Nawigacyjnych poleceń Mk1 to on nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko że o mnie to dziwna sprawa. Mam wersje 1.1, mam włączona konsumpcję, a wyposażenia w DOK-ch jak były tak cały czas są, a fix-a nie uruchamiałem, nawet go nie wgrywałem do katalogu script w grze.

cóż może to zależy od tego jak się jakiś skrypt zainicjuje, tzn pewnie jest gdzieś taka uliczka w programie że akórat warunki są spełnione i wyposażenia akórat nie będzie.

PS u mnie to nie jest tak że ja żadnego wyposażenia nie mam.... np. napęd skokowy czy chociażby SETA jest. A inne np. Nawigacyjne polecenia MK 1 są ale ich nie ma (wartość = 0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS u mnie to nie jest tak że ja żadnego wyposażenia nie mam.... np. napęd skokowy czy chociażby SETA jest. A inne np. Nawigacyjne polecenia MK 1 są ale ich nie ma (wartość = 0)

U mnie Nawigacyjne polecenia Mk1 są, nawet w ilości 47 sztuk w każdym DOK-u.

Może wejdź w Rozgrywka/Ustawienia Sztucznej inteligencji i:

- Włącz Handel Wyposażeniem

- Wyłącz i włącz Konsumpcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Fix działa dla chwili obecnej. Uruchom ponownie fix'a na stacji i wejdź w opcję handlu. Jak nie mogłem kupić rozszerzenia to tak robiłem i nie było problemów.

jak pisałeś to do mnie to ja oczywiście tak zrobiłem i wszystko działa. Ale kolega wyżej napisał że ten fix spowodował pojawienie się jakiś komend których nie miał.... A ja się pytam jakim cudem skoro skrypt dodaje tylko wyposażenie do zakupu na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Fix działa dla chwili obecnej. Uruchom ponownie fix'a na stacji i wejdź w opcję handlu. Jak nie mogłem kupić rozszerzenia to tak robiłem i nie było problemów.

jak pisałeś to do mnie to ja oczywiście tak zrobiłem i wszystko działa. Ale kolega wyżej napisał że ten fix spowodował pojawienie się jakiś komend których nie miał.... A ja się pytam jakim cudem skoro skrypt dodaje tylko wyposażenie do zakupu na stacji.

Szczerze nie pamiętam były to polecenia albo jakieś rozszerzenie statku - na liście zakupów było ale żadnej sztuki w magazynie. Może źle się wysłowiłem - brakowało . Pamiętam że byłem zdziwiony bo normalnie ten sprzęt był zawsze dostępny . Miałem później to samo z licencjami policyjnymi - są na liście zakupów ale nie mogę kupić tak jakby żadnej sztuki nie było - powtórne odpalenie fixa pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tego błędu nie mam 😀 I o co tutaj chodzi? Nawet fixa nie uruchamiałem. XTC losowo wybiera komu zrobic na złośc czy jak? 😀 Dziwaczne są te bugi w XTC... Może instalator wam nie powypakowywał plików? 😛 Może niektóre profile są zbugowane? Może konsumpcję towarów trzeba włączyc/wyłączyc? Jak skryptu tak nie dorobili że raz zaskoczy z tymi towarami a raz nie... masakra :/ Może ten błąd pojawia się jak zaczęło się grac na wersji 1.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wydaje się że większość problemów typu opuszczanie statków, a przede wszystkim braki wyposażenia związana jest z nową grą na wersji 1.1.

Ja również gram na starych save z wersji 1.0 i nie mam wyżej wymienionych problemów (o tym jak ustawiłem pewne opcje, aby pozbyć się problemu z CTD przy opuszczaniu statków pisałem w odpowiednim temacie).

Co do przyczyny, to po części winny może być instalator. Pisałem już, przy pierwszej instalacji wersji 1.1 "zapomniał" mi wypakować plików 15 cat/dat. Czego jeszcze zapomniał wypakować? Trudno powiedzieć. Niestety, ale wersja .zip (albo kilka wersji do wybory, zależnie od tego czy chcemy HUD-a i inne aspekty możliwe do wyboru przy instalacji) byłaby lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...