Skocz do zawartości

Program: Zmiana kodu języka


Konrad162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niejednokrotnie zdarzało się tak iż używałem skryptów do których nie było spolszczenia albo niejednokrotnie nie chciało mi się go ściągać. Oczywiście obie te sytuacje mniej lub bardziej popędzane lenistwem prowadziły do tego że musiałem zmieniać pliki językowe. Czyli musiałem zmieniać kod języka w pliku jak i w samej nazwie pliku (z 44 na 4B). Jak tych plików jest 2 czy 3 to sobie można poklikać. Ale jak tych plików jest 20 czy 30, to już podziękowałem i stworzyłem takie coś.

Program we wskazanym pliku lub plikach (w oknie w którym wskazujemy można zaznaczyć grupę plików) zmienia kodowanie z 44 na 48 i zapisuje to jako NOWY plik pod odpowiednią nazwą (zamiast 44 w nazwie będzie 4B). Plik ten zapisywany jest tam gdzie znajdują się pliki przez nas wskazane, nieprzerobione.

program

Interfejsu nie zamieszczam bo zbyt skomplikowany to on nie jest (2 przyciski na krzyż). Podczas wybierania plików ustawiony domyślny filtr pozwoli nam zobaczyć tylko pliki z końcówką "L044.xml". Żeby nie chwalić go cały czas to powiem tyle że nie jestem programistą więc nie jest też szczyt optymalizacyjny, ale działa i spełnia swoje zadanie.

Jak się komuś przyda będę bardzo rad. Jeśli nie to oznacza że tylko ja jestem takim leniwcem któremu nie chce się ściągać wszystkich tłumaczeń. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O ile się nie mylę, to manager lub X3 editor 2 (nie pamiętam) posiada taką opcję i to już od dość dawna.

Przykładowo jeżeli ściągniemy skrypt, a w nim nie ma L-048 to go stworzy, czyli na chłopski rozum przekonwertuje L-044 na L-048 zachowując oczywiście format tekstu w języku angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Plugin Manager.

Ale w sumie to po co? Zmiana kodu języka pliku txt jakieś skryptu to zmiana fragmentu nazwy z L044 na L048, otwarcie pliku i zmiana dokładnie jednego wiersza w nim: <language id="44"> na <language id="48">

Chyba to nie jest aż tak wielka filozofia, że potrzeba aż specjalnych programów do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...